Vymazanie z registra

21. sep 2021

Ahojte chcela by som sa spýtať axekuciu mam uz vyplatenú chcem si so rat úver no nedajú my leno svietim v registri dlžníkov , prosím vás da sa to nejak vybaviť ze ked tam zavolám a požiadam o odstránenie z registra ?? Za kazdu radu budem vďačná

vanda323
21. sep 2021

Ahoj, nedá....nedá sa to mazu to každy 5 rok

petamich
21. sep 2021

nie neda, na to ten register je, aby financne institucie videli tvoju platobnu historiu ak by kazdy vymazal zaznam, hned ako splati pohladavku, tak ten register by predsa do velkej miery stratil zmysel 🤷‍♀️ ako pise kocka nado mnou, vymaz prebieha po 5 tich rokoch

autor
21. sep 2021

@petamich no nám povedali ze do 12 tych mesiacov tak neviem

renata1405
21. sep 2021

Nedaju ti nic chvalabohu.

nika_val
21. sep 2021

Môžeš požiadať o vymazanie z registra pokial si to vyplatila. Ale banky si to vedia dohladat aj tak.
A ak si mala bloknuty účet od exekútora tak to nemušíš tú banku ani skúšať, rovno ťa zamientnu. Riešila som to mesiac dozadu.

autor
22. sep 2021

@renata1405 preco chvalabohu fuj taka škodoradosť taky ľudia by tu vobec nemali komentovať

autor
22. sep 2021

@nika_val mam to vyplatené uz mesiac nic my neblokovali ani účet

nika_val
22. sep 2021

Existuje stránka cresk.sk je to centralny register exekúcii.. zaplatiš si 2 eurá a vyhodí ti či máš ešte zápis o exekúcii alebo nie..
Ak máš musíš požiadať o vymazanie ak nie si čistá.. ja aj keď som bola čistá tak mi úver zamietli z dôvodu že keď som mala exekúcii tak mi bol aj zablokovaný účet (čo sa deje automaticky proste raz keď ti ju až dajú tak ti zablokujú tvoj účet aby si z neho nemohla posielať, vyberať peniaze pokial si to nevyplatíš).. a to som tú exe mala pred 2,5 rokom, vyplatený týždeň na to ako mi ju dali a aj tak uver neprešiel...
Takže nechcem síce kaziť nádeje, no neviem neviem či ti pôjde, vravím len zo svojej skúsenosti
Že ich v banke nezaujímalo že to bolo tak dávno, že to bolo vyplatené hneď ako sa to stalo.. proste to bolo a ich viac nezaujíma hneď dajú zamietnutie

dollyzv
23. sep 2021

@nika_val lenže register exekúcii a úverový register sú dve rôzne "veci"

nika_val
23. sep 2021

@dollyzv to viem, ja som pochopila že autorka myslí register exekúcií keď písala o tom že mala exekúciu..
Z registra dĺžnikov čo majú banky sa vymazať nedá, to len počkať
Ja som si pred podanim žiadosti o úver zisťovala všetko či som vymazaná z registra dĺžnikov v zp, či nemám nejaký dlh a zápis v soc. poisťovni, kontrovala som register exekúcie atd atd ale nakoniec to aj tak neprešlo, kvôli tomu že v banke im zasvietilo (aj po 2,5 roku) že som tú exekúciu mala.. potom som sa informovala a banky zápisy zo svojich registrov vymazávajú po 5rokoch inak nie (aspoň tak mi bolo povedané)

nika_val
23. sep 2021

@dollyzv autorka píše iba register dĺžnikov
Ale register dĺžnikov v zdravotnej poisťovni, v banke, exekučný register dlžnikov ?

autor
23. sep 2021

@nika_val no vyvolali sme si úver a manželovi tam svieti červená gulička vraj je v registri dlžníkov , áno mal exekúciu ohľadom tovaru na splátky nesplácal ale uz to ma vyplatené preto som sa chcela informovať ze ci sa da vymazať z registra na požiadanie

nika_val
23. sep 2021

Tak to bohužial nie. Berú ho ako neplatiča ( ja viem je to hlúposť ale banky to tak mávajú).