Výber hotovosti v SLSP

12. nov 2022

Dobrý deň pracuje niekto v slsp ?chceme si z účtu vybrať 6000€ na kúpu auta.treba to hlásiť vopred či keď prídeme dajú hneď?či ako to prebieha?ešte som nevyberal takú väčšiu sumu dakujem

nelca84
12. nov 2022

My sme vyberali este o kus viac a nic sme nemali nahlasene. Akurat dali muzovi vypisat nejaky dotaznik. Ale bolo to 2 a pol roka dozadu, tak neviem, ci sa nieco nezmenilo.

kukulienka83
12. nov 2022

Prídete do banky a vyberiete, nemusíte nič ohlasovať. Budete akurát platiť nejaký poplatok zato, nevi koľko to je teraz, kedysi som platila 3,50€ za priamy výber banky

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikaszabova
12. nov 2022

Vo stvrtok som vyberala 10tis€. Nic som dopredu nehlasila. Len sa ma vypytovali na povod penazi, atd. Poplatok 6€.

autor
12. nov 2022

@zoro9836 lebo to kupujeme v bazári a prijímajú len hotovosť ,tiež by nám vyhovovalo poslať na ucet

autor
12. nov 2022

@veronikaszabova ďakujem stačí iba povedať pôvod peňazí lebo to sú len nasporené peniaze z vyplaty

veronikaszabova
12. nov 2022

Ano.

tinamary
12. nov 2022

Nad 5000€ vyber sa hlasi 5-7 dni vopred. Poplatok za vyber je 6€.

vlado818
12. nov 2022

Preco nejdete do bankomatu? 2 x ?
Nemusite nic nahlasovat, hlavne platit poplatok

moonlight1210
12. nov 2022

Tie vybery nad 5000€, ze stacilo prist a hned bola vyssia suma k dispozicii, boli skor nahodne, alebo asi vo vacsej banke.
Nie je to vsade (na kazdej pobocke) zvycajne, aby sa to takto dalo.

Na mensej pobocke tolko v hotovosti drzat kazdy den nebudu z bezpecnostnych dovodov. Urcite maju vzdy zasobu bankoviek, aby pokryli viacere mensie vybery pocas dna od svojich klientov, ale vacsie vybery sa nahlasuju dopredu a oni si objednaju tu sumu na konkretny termin.
Nedaju ti ich len tak, lebo tym ludom s mensimi vybermi by po tom uz nemali z coho dat.

Podla toho, kolko toho maju dohodnute (pochopila som, ze aj na den maju nieco ako limit, kolko maximalne naraz objednaju z centraly), mozes tu vyssiu sumu dostat na druhy den, alebo az do 5 pracovnych dni (to je tusim oficialny termin v slsp, kolko vopred treba nahladit vyber, ak ho chces na konkretny den. V tatre to boli 3 pracovne dni.).

V slsp mame ucet a stretla som sa s tym, ze mi dali nad 5000€ naraz, ale to uz bolo pred zaverecnou, takze vedeli, ze maju z coho.
Aj s tym, ze peniaze po nahlaseni boli na druhy den, aj do troch dni, aj do piatich (vzdy ti povedia, kolko dni to bude trvat).
Teraz maju toho vela a aktualny vyber mam az do 5 pracovnych dni.

sabca_m3
12. nov 2022

Maximálne vies na pobočke vybrať 5000€ ale aj to nie v hociktorej slsp. Niektoré su bezhotovostne tak nevydávajú 🤷 ostatok si vytiahni cez bankomat ;)

diablikovci
12. nov 2022

Treba hlásiť. Na malých pobočkách dávajú iba 3000€

sandyan
12. nov 2022

Ja som vyberala minuly mesiac 7000e. Bez problemov,najprv som sice isla na mensiu pobocku a odtial ma otocili na hlavnu 🙂

autor
12. nov 2022

Vybrali sme 6000 bez problemov

maranco
12. nov 2022

* lebo to kupujeme v bazári a prijímajú len hotovosť ,tiež by nám vyhovovalo poslať na ucet *

s tým bazárom, nebude všetko v poriadku

Ak je odovzdávajúcim alebo preberajúcim platby fyzická osoba vykonávajúca podnikateľskú alebo inú samostatnú zárobkovú činnosť alebo právnická osoba, platba v hotovosti nesmie presiahnuť sumu 5 000 eur.
https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/d...
https://www.mfsr.sk/sk/financie/financny-trh/ob...

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucy0204
13. nov 2022

@kukulienka83 teraz už 6.00€

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
13. nov 2022

@maranco su na trhu uz vyse 20rokov uz sme raz u nich kupovali tiez v hotovosti,kazdopadne sa ich nato spytam,ja som tam priamo nebola ale syn s muzom si to vybavovali

veronikaszabova
13. nov 2022

@mamula20 kde si nabrala 200€?? Ja mam slsp a vyberiem max limit, co mozem za den - 1500€

maranco
13. nov 2022

Keď nedodržia zákon v jednej veci, už si nemôžeš byť istá že to nerobia aj inom. Zataja stav vozidla, stočia kilometre...

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikaszabova
13. nov 2022

@mamula20 tak ak mas inu banku, nevyberies naraz vela

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kkacena123
13. nov 2022

Dobry den, niekedy to bolo tak, ze v hotovosti len 5000 eur sa moze prijimat za tovar alebo sluzbu. Nad 5000 eur en bezhotovostne/prevodom. Skuste to este preverit, aby Vas neoklamali. Pokial viem aj v banke sa hlasi vopred par dni vyber na 5000 eur. Mozno je to kvoli poplatkom a navyse sa pytaju aj na dovod vyberu.

kkacena123
13. nov 2022

Z bankomatu viete denne 1500 eur vybrat, samozrejme je to za poplatok. Ked nahlasite vopred vyber na isty den, myslim, ze je to bez poplatku (aspon to tak bolo kedysi)

tralala021
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elenatomasova
20. apr 2023

Dobrý večer poprosím kto má skúsenosť dá sa vybrať z pobočky banky vybrať väčšia hotovosť aj cez víkend?

kkacena123
21. apr 2023

@elenatomasova Dobrý deň, pokiaľ viem, tak nad 5000 € sa nahlasuje vopred a dohodnete sa presne na termín.