Prišla som z Anglicka a idem do nemocnice. Ako to bude s poistným?

helena220
19. apr 2013

Ahojte, som v 22.tt , vratila som sa z Anglicka a v pondelok mam nastupit do nemocnice. Pracovala som 5 mesiacov v UK, dokopy som tam bola 11 mesiacov. A teraz fakt neviem, nahlasila som sa znova do mojej poistovne vszp. A ked pojdem do nemocnice, aky doklad si mam pred tym vybavit? zaevidovat sa na urad? to asi nepojde, kedze sa eviduju len uchadzaci o zamestnanie, alebo neviem co sa na to dava, aby mi nemocnicu preplatila poistovna a nemusela by som to zo svojho kedze budem tam podla lekara do konca tehotenstva. Vratila som sa len v utorok.vdaka za info

denisenko
19. apr 2013

@helena220 ja som sa vrátila z IT pred vyše rokom, tiež ako tehotná už v 22-hom týždni.....a normálne som sa bola zaevidovať na úrad práce, lebo inak by si si musela platiť zdravotné ako samoplatca.....takže som bola evidovaná ako uchádzač o zamestnanie, aj ked každému bolo jasné, že ma nikto nezamestná..... 😀 😀 😀

simca06022011
19. apr 2013

@helena220 no ak nechces byt samoplatca, tak iba na urad sa nahlasit, ina moznost ani nie je ;) teda ak sa nezamestnas, co asi nie... na urad chodit nebudes, pravdepodobne dostanes PNku, alebo nieco podobne ked budes v nemocnici, spytaj sa na urade co ti bude treba...

helena220
autor
19. apr 2013

dakujem