Platba - terminál

lydia2211
15. jún 2023

Ahojte, chcem sa s vami len poradiť a skôr sa len ukludnit. Stala sa mi taka vec, pani zo zahraničia mi platila v praci kartou, z terminálu mi vyšiel lístok kde požadovalo od nej podpis, na termináli potom ukázalo a bolo treba potvrdiť ci podpis súhlasí s kartou kým sa však lístok podpísal a ja som volala kolegyňu nech ide ku mne - som brigádnik, vyšiel z terminálu aj druhý lístok bez toho aby som ja niečo stlacila. Kolegyňa povedala že je to v poriadku a potom na terminali niečo stlacila. vedúca skontrolovala ešte uzávierku terminálu s uzávierkou na kase a čísla boli zhodne. Chcem sa teda opýtať ze ci určite ta platba presla, išlo o veľkú čiastku a preto mam strach. Kolegovi sa raz stalo niečo podobné ale on na termináli omylom stlačil po vyzvani kontroly podpisu na termináli žlté alebo červené tlačidlo tým pádom platba cez terminal neprešla a lístok z kasy normálne vyšiel. Ale vtedy zevraj uzávierka kasy a terminálu nesedela hneď večer. Prosím ma niekto skúsenosť. Možno je to blbosť ale mam taky strach ze Googlim po nete a nič som k tomu nenašla.
Ďakujem.

marhulka13
15. jún 2023

@lydia2211 ved to je úplne bežné tieto karty na podpis. Na tom ustrizku vždy píše ci platba bola schválená alebo zamietnutá. A aj dôvod prečo je zamietnutá. Keby to neprešlo, tak by nesedel medzisucet z terminálu a z pokladne a ani uzávierka večerná

petamich
15. jún 2023

ak sedela uzavierka podla mna je to v poriadku

vanilkovazmrzka
15. jún 2023

Ked sedi uzavierka, nemas co riesit. Chod kludne spat ;)

lydia2211
autor
16. jún 2023

@marhulka13 čiže čo je na uzávierke z terminálu zaznamenané to určite prešlo cez terminal áno?

kristie571
16. jún 2023

@lydia2211 ak to sedelo, je to ok 🙂 nestresuj

janai1
16. jún 2023

@lydia2211 platba prešla... Keď dlho nič nestlacis tak sa automaticky vytlačí potvrdenie pre obchodníka

marhulka13
16. jún 2023

@lydia2211 samozrejme, uzávierky keď sedia, tak je to vždy v poriadku