Invalidný dôchodok kvôli depresii

alofinka
6. apr 2024

Vybavoval niekto čiastočny invalidný dôchodok pre panicku poruchu a depresie? Mate nejaké skúsenosti?

daniela2202
6. apr 2024

@alofinka nikto ti ho nedá, depky má celé slovensko, doktorka ti dá lieky

lucia851
6. apr 2024

@alofinka áno ja mám čiastočný na depresie a úzkosti

anavixy
6. apr 2024

Ale ano da, pokial si bola aj v liecebni, tak kludne da. “Depka” a depresia su dva velmi velmi odlisne stavy, nebagatelizujme. Nemam osobnu skusenost, ale poznam take pripady osobne.

taynee
6. apr 2024

Na panickú poruchu sa ID nepriznáva. Čo sa týka depresie, záleží aký stupeň, či boli vyskúšané všetky spôsoby liečby, či ide o klinickú alebo reaktívnu, či si bola hospitalizovaná apd.

zmrzlinka2021
6. apr 2024

@daniela2202 depresia nie je obyčajná depka. A pri psychiatrických ochoreniach dávajú aj invalidný dôchodok

bebemonika
6. apr 2024

@alofinka Ahoj, ja som bola včera pri posudkovej komisii. Mala som ťažké depresie, teraz mám adaptačnú poruchu so suicidalnom rizikom a atypickú mentálnu anorexiu. Uznali mi polovičný, 60%.

taynee
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
taynee
6. apr 2024

@bebemonika Monika blahozelam a tak si sa bala.

bebemonika
6. apr 2024

@taynee Ďakujem, áno bála. Ak by si potrebovala s niečím poradiť, tak kľudne napíš.

alofinka
autor
8. apr 2024

@bebemonika co sa ta tam pýtali? A to ti hneď na posudkovej povedali koľko %? To musím mať viac než 40?

bebemonika
8. apr 2024

@alofinka Iba ako som na tom teraz. Spýtala sa ma asi dve otázky. Ako spím a ako to mám teraz. A či si viem predstaviť chodiť do roboty. Áno, tam mi povedali, že 60%, myslím, že nad 45, ale nie som si istá.

alofinka
autor
9. apr 2024

@bebemonika a ty si povedala ze si nevieš predstaviť chodit do roboty? Lebo ja chcem chodiť do roboty

bebemonika
9. apr 2024

@alofinka Povedala som. Ale povedala som, že si chcem nájsť niečo na pár hodín.