Grécko v septembri autobusom s málým dieťaťom

1. máj 2024

Veľmi by sme chceli ísť , je niekto kto absolvoval cestu s trojročným dieťaťom autobusom vyše 20 hodín . Aké počasie je začiatkom septembra ďakujem poprosím len kto má skúsenosti

sasa1310
1. máj 2024

toto nie je dobrý nápad. Skôr masaker

simsalabim
1. máj 2024

Taka cesta je utrpenie aj pre dospeleho, nie to dieta. Ako si predstavujes, ze tych 20 hodin vydrzi? Spolucestujuci sa ti podakuju.
Kedysi pred 30? rokmi som pomahala delegatovi na Olympskej riviere v Grecku a ludia, co tuto cestu absolvovali, vystupovali z busu so “slovami nikdy viac”. Raznam prisli 2 busy so skoro poldnovym omeskanim - zaplavy po ceste.

Na tvojom mieste volim Chorvatsko, ak trvas na buse.

thereisabear
1. máj 2024

Mam skúsenosť ako asi 20 ročná a určite by som 3 ročné dieťa autobusom nebrala.

sandra811
1. máj 2024

Autobusom tak ďaleko? Nikdy!
Keď už autobusom tak max Chorvátsko ako je spomínané hore 😊

jaskolka
1. máj 2024

Bola som tak v 16 rokoch, čistá katastrofa, vtedy som povedala, ze nikdy nikdy na dovolenku ma už autobusom nikto nedostane. Je to des a hrôza aj pre dospelého, pre malé 3 ročné dieťa ani neviem ako to nazvať...
Zabudni na to, jedným slovom. To už radšej by som nešla ako mala absolvovať toto s 3 ročným

jaskolka
1. máj 2024

@simsalabim presne to som povedala pre rokmi aj ja, nikdy viac autobusom na dovolenku 👌

uhnakova
1. máj 2024

My sme boli za mladi s mužom autobusom v Bulharsku. A potom už nikdy 😀. V autobuse vedľa nás cestovala rodinka s dvomi deťmi, cca 3 a 6 ročnými. Deti chytili cestou hnačko-vracačku a strašne si to odtrpeli. V živote by som to mojim deťom neurobila.

sara07
1. máj 2024

ja som absolvovala ako dospelá raz a nikdy v živote ani náhodou , nikdy , ešte tak taliansko alebo chorvatsko ale grecko nikdy nikdy proste

autor
1. máj 2024

Ďakujem za názory odpovede my sme už asi 10x takto cestovali len s najmenšou ešte nie nám to problém nerobí pýtala som sa tých kto má reálnu skúsenosť nie dohady

januska12323
1. máj 2024

Rada sa týraš? To nikde bližšie nemajú more?
My chodíme busom do Talianska cez noc, prespíš aspoň polovicu cesty a ráno sa môžeš hodiť do mora. Neviem ako zabavíš 3 ročné dieťa celý deň keď si nemôže ani pobehať.

gribka1
1. máj 2024

Tak zase moja skúsenosť, v čase keď sa cestovalo 48 hodín busom, paradoxne deti to dávali ešte najlepšie. Ale moje dieťa malo 5 rokov, takže je to iné.

otazka1
1. máj 2024

Realne skúsenosti asi nikto nemá,nakoľko nikto normalny by takto nešiel…ja si to osobne ani len predstavit neviem …

sara07
1. máj 2024

ja mám reálnu skusenost , do chorvatska to dali
ale osobne by som ich do grecka nezobrala busom ak tak lietadlom alebo nešla k moru
to že to ty zvladaš neznamená že aj oni, tak si to skuste vyskušat busom tu po slovensku na pol dna
ano do grecka sme šli ale lietadlom , neurobila by som im to
a zbytočne sa cukáš že ti tu nepíšem super chodte

autor
1. máj 2024

@sara07 ja sa absolútne nezlostim 🙂 hľadám niekoho kto to absolvoval nie ľudí ktorý nemajú žiadnu skúsenosť alebo len uvažujú čo by oni, takže tak

luccija
1. máj 2024

Ja som išla 22 hodín do Španielska so zastávkou v Monaku nikdy viac a to som mala 22 r .September je ešte dobre počasie určite nie s dieťaťom tak ďaleko busom.

luccija
1. máj 2024

Za 6,5 hodiny si v IT, alebo HR niekde na Istrii, za 7 na Krku autom či busom trochu dlhšie toto by som s 3 r nechcela absolvovat

nikpa
1. máj 2024

Prosím ta neblázni. Nerob to tomu dieťaťu ani sebe. To je v poriadku, že veľmi by ste chceli ísť ale s 3 ročným 20hod. cesta autobusom bude masaker pre vás aj pre ostatných cestujúcich. Naozaj je Grécko autobusom také lukratívne, že sa mu nevyrovná niečo iné co je bližšie, popridade ísť letecky. Cenovo to bude podobné, no neporovnateľne pohodlnejšie. Alebo počkať aj keď na toto nebude pre dieťa nikdy dobrý vek. V živote by som tak nešla, ani zadarmo ani keby mi k tomu ešte priplatili.

januska12323
1. máj 2024

Aké dohady? Ja osobne som bola takto debilne v Bulharsku a po tej skúsenosti to nechcem opakovať sama nie ešte s dieťaťom. Sú aj bližšie destinácie alebo choďte lietadlom.

fepe5
1. máj 2024

Ahoj ,my sme boli v Grécku s deťmi busom,boli už síce trochu staršie 5 a 7, zvládli to úplne v pohode.Zobrali sme karimatky do autobusu večer natiahli do uličky a spali tam ako zarezané až do rana.Cestovala s nami aj pani s 2 ročnou dcérkou a tá do dala tiež v pohodičke,len to bolo úplne pokojné dieťa.Tak záleží aj od povahy dieťaťa.Ale myslím,že sa to dá zvládnuť.

leni1977
1. máj 2024

Ak by ti aj napísal niekto čo to absolvoval, že všetko bolo ok, neznamená to, že to isté by bolo aj u vás, deti sú rôzne. Ja by som autobusom tak ďaleko nešla ani sama so sebou a už vôbec nie s dieťaťom. Ja so synom chodím od jeho roku na dovolenky, ale zásadne letecky a aj to sme stále chodili do destinácií s dĺžkou letu max. 3 hodiny. Až vlani som si s ním trúfla na dlhší let, 8 hodinový a to už mal 12 rokov. Vydržal tak odvtedy už chodíme aj do exotiky.

vanilkovazmrzka
1. máj 2024

S malym dietatom na takmer 24 cestu autobusom? Chces znicit dieta, seba a este aj vsetkych ostatnych cestujucich?

Ak sa neda inou dopravou, chodte niekam na sever chorvatska alebo talianska a do ubytovania s bazenom, ak by uz nahodou pocasie nevyslo na kupanie v mori.

sheila121
1. máj 2024

Cestovali sme do Grécka autobusom 34 hodín. Dospelí. Nikdy viac. S dieťaťom by som nešla.

deti95060810
1. máj 2024

Do Grécka busom? ani náhodou... ja by som nešla ani len do Chorvátska tým busom - jedine letecky... 😉
moje dcéry chodia zo školy na zájazdy - zahr. , kde sa sedí v bude cca 30 hod.
Staršia už odmieta tieto aut. zájazdy a to mala prvý krát 10 r keď išla do Tal.

matkahelka
1. máj 2024

nie, nie, NIE. toto som absolvovala ja ako dospela raz a s istotou viem, ze nikdy viac si to nezopakujem. a s takym dietatom by som nesla autobusom taku dialku ani zadarmo. je to za trest taka cesta. aj pre to dieta aj pre tych spolucestujucich. z tych 20 hodin moze byt pokojne aj 26 hodin- tolko cestovali nasi znami minuly rok autom na chalkidiki, lebo na hraniciach boli sialene kolony. ak nechcete letiet, tak chodte vlakom do HR alebo IT, kde sa v kupe viete zavriet a aj ta cesta vlakom je pohodlnejsia. bus fakt nie. a inak v grecku je v septembri super pocasie, teplucko, more z leta vyhriate.

vanilkovazmrzka
1. máj 2024

A ked teda tuzis po osobnej skusenosti, boli sme v mladosti busom v grecku, cesta trvala takmer 40 hodin, a /cudzie/ male decka v autobuse boli otrasne.

yellow28
1. máj 2024

Boli sme pred 20-timi rokmi busom v Spanielsku a normalne sme to zvladli aj s malou...jedine, co som povedala, ze nikdy viac bola cesta na Zakhyntos. Isli sme busom a potom este trajektom, to bol fakt masaker... Naposledy sme boli busom v Bulharsku a odvtedy uz len letecky, max Chorvatsko alebo Taliansko autom...

mamaaja82
1. máj 2024

Nikto pricetny toto neurobi sebe,dietatu ani ostatnym cestujucim.

oslo1
1. máj 2024

este za onych cias sme chodili do UK busom, 24 hodin Bratislava-Londyn. Dnes by som to uz nedala.

thoughtfulweirdo
1. máj 2024

Osobnú skúsenosť majú moji rodičia, ktorí ma zobrali autobusom do Grécka, keď som bola +- v takom veku a oni vravia, že to bolo úplne super. Ja im to akosi neviem uveriť, ale vraj so mnou v autobuse nebol žiaden problém 🙂

evaachesa
1. máj 2024

Absolvovala som cestu do Grécka autom, ešte mladá, slobodná a bezdetná. Nikdy viac by som sa na takú sprostosť nedala ukecať. A ešte s 3 ročným? A autobusom? NIE! Rýchlo na to zabudni prosím ťa! 😱