Vaňa zle odteká

zdenk2
1. máj 2024

Mám už dlhšie problém s vaňou. Bývame v podnájme a zo začiatku pohode odtekala ale teraz vôbec. Keď sa sprchujeme a voda sa kopí, mne to strašne vadí. Trvá to tak pol hodinu kým odtečie. Skúšala som už aj pozrieť či to je upchaté, rozobrala som to a bez rúry to pohode išlo ale vždy keď ju zapojím tak voda už stojí. Možno to bude niekde hlbšie upchaté ale tam sa nedokážem dostať. Skúšala som už aj savo na odtok ale bojím sa toho dávať moc aby to náhodou nerozožralo trubky (plastové). Neviete mi nejako poradiť? Ďakujem

denithestrange1993
1. máj 2024

@zdenk2 z dmka cistic odtokov

matullienka
1. máj 2024

Čistič odpadov z DM alebo sifo

madeincssr
1. máj 2024

@zdenk2 ked mas sifon/odpad rozobraty, uz je dobre skusit tam zasuvat (a otacat) to ocelove "péro" na cistenie odpadov (dostat v kazdom lepsom "zeleziarstve" rozne velke). Ale predtym este vyskusaj Sifo (granule na cistenie odpadov, zaleju sa vriacou vodou a nasleduje burliva reakcia, ktora niekedy vie pomoct). Mozes to niekolkokrat zopakovat. Ked nic nepomoze, su chlapici, ktori pridu s takym "strojom", ktory do odpadu motoricky tlaci cistiaceho "krtka" (taku strunu) plus preplachuju vodou s vyssim tlakom.

petronellla87
1. máj 2024

@zdenk2 sifo

marsmykkok
1. máj 2024

@zdenk2 nechcem strašiť, len aby ste nevolali časom krtka. Nám tiež takto voda najprv pomaly odtekala, potom bublala vo wc, potom začala cez wc prerážať a museli sme volať krta. Ak nepomohlo Savo na odtoky, je problém asi niekde hlbšie v potrubí a je to tam upchaté. Ešte skús toho ručného krtka čo ti radia vyššie ako poslednú možnosť. Prostriedkov na odtoky môže vyliať aj 20, aj to nechce povoliť tak nepovolí.

egonsk
1. máj 2024

NaOH nasypat a zaliat horucou vodou (z konvice) - davaj si pozor na ten gejzir aby ta nezasiahol !!!

dominima
1. máj 2024

Kúp hydroxid sodný a zalej vriacou vodou

bloger
1. máj 2024

@zdenk2 Kúpiť ten prášok a zaliať to vriacou vodou. To môže jedine pomôcť.

rozculena
1. máj 2024

nech to rieši majiteľ

vanilkovazmrzka
1. máj 2024

Sifo je najlepsie.
savo je ti na prd makovy, to nic nerozpusti. Akurat to budes mat pekne vydezinfikovane.

ekira1
3. máj 2024

Nám sa často upcháva, koľko chémie som nakúpila, čistili sme I krtkom, potom som kúpila klasický gumený zvon, že ma to skôr nenapadlo 😄 keď začne zle odtekať dám zvon, pohne všetkým a voda odteká.