Upchatý sprchový kút

lenkac38
12. apr 2016

Ahojte, prosim vas, uz som zufala neviem si pomoct. Byvame s priatelom v podnajme a neustale musim cistit sprchovy odtok.. Tentokrat vsak prestal uplne odtekat a neviem si s tym pomoct. OD vecera, do rana v nom este stoji voda. Prosim Vas, mate nejake rady? Vdaka.

sissy27
12. apr 2016

@lenkac38 najprv pretlačiť zvonom a potom nasypať do odtoku granulovaný hydroxid sodný (kúpiš buď ako sifo alebo nurek v drogérii, v bille, v tescu....) a zaleješ horúcou vodou... len pozor, nepozeraj sa do odtoku, lebo to bude prskať a kadečo, treba ďalej od toho a otvoriť okná, lebo to bude aj smrdieť...

lenkac38
autor
12. apr 2016

@sissy27 Lenze tam okna v kupelke nie su :/ a ten otvor je dost velky a neviem, ci predavaju aj vacsie zvony :/

sissy27
12. apr 2016

@lenkac38 okná kdekoľvek v byte, budeš ho mať zasmradený celý 🙂 síce len chvíľu, ale je to silné... hlavne kúp granule, nie gel...
ten otvor nebude asi väčší ako wc odpad, či? 🙂
a do budúcna treba používať sitko na odtok na zachytenie vlasov a pevných nečistôt

lenkac38
autor
12. apr 2016

Je tam taka mriezka este na odtoku kúta, ktora ma asi 15 cm. Len neda sa vybrat, je tam strasne silno zatlacena alebo neviem ako prichytena. Neviem, ci zozeniem taky velky zvon :/

lenkac38
autor
12. apr 2016

@sissy27 Je tam taka mriezka este na odtoku kúta, ktora ma asi 15 cm. Len neda sa vybrat, je tam strasne silno zatlacena alebo neviem ako prichytena. Neviem, ci zozeniem taky velky zvon :/

sissy27
12. apr 2016

@lenkac38 no keď nevieš, tak najlepšie bude zavolať nejakého odborníka, vygoogli si nejaké čistenie odpadov v tvojom okolí, prípadne ak ste v bytovke, tak by malo byť číslo na havarijnú službu (zvyčajne býva dolu vo vchode na nejakej nástenke)

lenkac38
autor
12. apr 2016

@sissy27 Len nerozumiem jednej veci, vcera sa mi podarilo odtok vycistit od vody, tak som tam kupila taky gel a ten pekne stiahlo dolu a odtok zostal cisty, ked som to vsak isla preplachnut horucou vodou, ta ostala v odtoku stat az do dnes rana. Nechapem preco, ked ten gel to stiahlo .

sardinka335
12. apr 2016

@lenkac38 bývaš v podnájme tak kontaktuj domaceho....to je jeho starost. Ja osobne by som na vlastnu päst opravara nevolala nakolko byt nie je tvoj - teda neviem ake mate vztahy, dohody, zmluvu, ale to čo vrazíš do ,,cudzieho,, sa ti nemusi vratiť - resp. ti to nemusi domaci preplatiť. Ostatné ti velmi dobre poradila @sissy27 takze sa nebudem opakovať.
Ja mam doma Sifo, Hydroxid...a zvon - kupiš v kazdej drogerke, domacich potrebách

sissy27
12. apr 2016

@lenkac38 no a presne pre toto som ti vyššie radila, že máš kúpiť granulky a v žiadnom prípade nie gel - teraz už aj vieš prečo, lebo ten ti to akurát tak upchá...
už kašli na to, zavolaj odborníka 🙂

lenkac38
autor
12. apr 2016

@sardinka335 To je to, ze domaca sa o nic nestara.. Proste vsetko stare hnusne... Zevraj ten problem s odtokom tam bol stale, mi susueda hovorila . Ale uz to budem riesit s nou, ak sa mi to nepodari urobit.

sardinka335
12. apr 2016

@lenkac38 povedz jej ze opravara zavolaš, ale naklady ti preplati, alebo odrata z najmu ...ale ak nemate dobre vztahy tak by som to asi neriskovala, lebo sa moze stať ze ti neda ani fuka, povie ze bol zbytočne drahy atd...ale určite by som ju kontaktovala. To su taký typický ,,prenajimači,, len brat najom ale nič nevraziť do bytu...

lenkac38
autor
12. apr 2016

@sissy27
@sardinka335 Len ja sa bojim pouzivat tie granule, ked vsetci hovorila, ze to ma reakciu a ze to aj strieka okolo :/

gladys_07
12. apr 2016

ale zasa tie granule nemaju reakciu ako sopka, max 10 - 15 centimentrov a fakt su dobre, tiez ich pravidelne pouzivame

sissy27
12. apr 2016

@lenkac38 no áno, má to reakciu, preto som ti aj písala, že hlavne sa nepozeraj do odtoku, proste to nasyp do odtoku, daj zovrieť vodu do rýchlovarnej konvice alebo do čajníku, zalej odtok a choď od toho preč... a vetraj byt... ale teda už naozaj posledný krát - ZAVOLAJ HAVARIJNÚ SLUŽBU ALEBO VODÁRA ! za tie dve hodiny, čo lamentuješ ako nevieš to a nevieš ono, to mohli dávno vyriešiť... nie sme všetci rovnako technicky zdatní a schopní, ale tak keď neviem, volám odborníka, hotovo.

sissy27
12. apr 2016

@gladys_07 záleží, koľko bordelu je vnútri, ja už som zažila aj polmetrový gejzír ☹ a ešte tiež z vlastnej skúsenosti - veľmi pravidelné používanie ti časom rozleptá aj tie plastové potrubia ☹

lenkac38
autor
12. apr 2016

@sissy27 ja som v roborte, a nemam este tolko skusenosti, tak som napisala sem. Ale vdaka

sissy27
12. apr 2016

@lenkac38 ja tiež neviem všetko, neboj 🙂 ale proste občas sa oplatí investovať do odborníka 🙂 ja som tiež takto pred pár rokmi plakala nad upchatým odtokom vo vani a doslova plakala, až ma prišiel zachrániť pán od fachu 🙂 a naučil ma aj zvon používať, aj ten hydroxid ... tak som teraz za múdru 😀

juhseverzapad
12. apr 2016

@lenkac38 Keď nechceš kupovať bordel, tak do odtoku nasyp sódu bicarbónu, zalej octom, chvíľu počkaj a zalej vriacou vodou. Má to rovnaký efekt ako tie granule, ale neprská a nesmrdí.

oslo1
12. apr 2016

Ta mriezka v sprchovom kutd by ti mala ist v pohode vytiahnut.
Pravdepodobne mas v odtoku gucu vlasov a preto sa ti to upchava.
Este mozes mat blokadu hlbsie v odtoku, to si kup taky specialny drot, ma okolo 1,5metra, tym to presparas a mas vyriesene.
Tiez by som to riesila s majitelkou bytu, ak nema zaujem, tak jej oznamila, ze zavolas opravara a ona to bude musiet zaplatit.

lenkac38
autor
12. apr 2016

@juhseverzapad Vam to pomohlo? Pretoze tam rano stala este voda v odtoku aj kúte.

snehulienka155
12. apr 2016
Používateľ snehulienka155 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od snehulienka155.

@oslo1 s gucou vlasov mame skusenosti. Vzdy ked drahy v kupelni nadava, viem preco :D

lenkac38
autor
12. apr 2016

@snehulienka155 Len mriezka, ktora je nad odtokom je vzdy bez vlasov :/ tak neviem, ci sa tam dostanu aj tak

juhseverzapad
12. apr 2016

@lenkac38 Ja toto používam na všetkých a zaručene to funguje.

sardinka335
12. apr 2016

@lenkac38 tak niekedy je sprcháč aj zle ,,vyspadovany,, a aj vtedy sa deju taketo neprijemnosti. Ale tak do odtoku sa vzdy niečo dostane - chlpy a aj nejaky ten vlas..

martinellacka
12. apr 2016

@lenkac38 tak dostat sa mozu, vlasy vedia narobit sarapatu

lenkac38
autor
12. apr 2016

@juhseverzapad a v akom pomere to davate??

juhseverzapad
12. apr 2016

@lenkac38 Podľa oka, ale asi 2-3 lyžice sódy, cca 1 a pol deci octu a plnú kanvicu vriacej vody.

renatka_timka
11. júl 2017

@lenkac38 baby moj ocino robí vo firme www.krtkovanie-instalateri.sk a u nás doma nám pomohli úplne so všetkým, upchatý záchod, sprcháč, dokonca aj problémy s elektrikou 🙂 takže myslím že takéto niečo by určite bola pre nich malina, aj keď je to asi už dávno neaktuálne

jozefmix
7. feb 2020

Akurát rozmýšľam či mám vyskúšať vaše tipy. Skúsim to najprv uvolniť a potom sa rozhodnem čo tam nasypem.

jan1974
Odpoveď bola odstránená
Zobraz