Mačke padá srsť

lumik123
20. apr 2024

Dobrý deň mám na vás otázku.Mam poulicnu mačku a začala jej nejak padať srsť tak ci by ste mi niekto nemohol pomôcť ci nieje chorý.

dskjhfdlkdjhl
20. apr 2024

@lumik123 Tak po zime zvycajne zvierata plznu.

elizita
20. apr 2024

@lumik123 veď je apríl,jasné,že plzne

stellariaaquatica
20. apr 2024

@lumik123 aj ja mám mačku, je jar, čo iné čakáš.... Prestuduj si biológiu

egonsk
20. apr 2024

@lumik123 aj mne pada srst a to niesom poulicny 😁 Kazdopadne moje psi uz menia srst tiez, lebo proste zima uz je za nami a leto klope na dvere...

majka36912
20. apr 2024

Ak sa jedna len o klasicke plznutie, staci kupit kefu pre macicky a vycesat ju, aby tolko neplzla, aby neboli vsade chlpy. V potrebach pre zvierata ich maju za par eur. Nasu takto na jar a v lete zvyknem viackrat za den jemne vycesat.
Ak mas pocit, ze plzne viac, nez je v poriadku, obrat sa na veterinara.

cina1
20. apr 2024

normalne plzne

levandula7
20. apr 2024

padá srsť 😂😂😂

0silvia0
20. apr 2024

@lumik123 plzne rovnomerne, ci ma nejake lysiny? Nam macka zhodila srst po odcerveni, bola silne zacervena a nasledne po odcerveni zostala vyplznuta.

michaela329
20. apr 2024

Mačku určite vezmi k veterinárovi. Pozrie, pomôže odcervit, zaockuje, vyčistí ušká a vylúči kožné ochorenia - niektoré plesne vedia spôsobiť plznutie. A niekedy to vie dostať aj človek. Inak je dobré mačku cesat-aj denne, ak je vo vnútri.

joe_mamma
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
belaaaaaaaaa
22. apr 2024

@lumik123 Takto, ak jej vypadáva po celom telíčku, je to v poriadku. No ak iba miestami môže to byť alergia alebo plesne. To už je ťažší prípad. Samozrejme veterinár je základ.