Ako sa dá vycvičiť andulka?

24. apr 2024

Dobry den,kto chova andulky vie mi povedat ako sa da andulka vycvicit ze napriklad ide na bicyklu vhodi mincu do pokladnicky a podobne,?Videla som to na insta a je to top.Minimalne ako sa da andulka spritúnit ze sa da aspon mojkat?

doris11
24. apr 2024

Naši majú andulku. Od nejakej chovateľky a ručne si ju dokrmovali. Na zapískanie prileti, dá sa mojkat, je extremne spoločenská, zvyknutá na ľudí, a aj opakuje zopar slov, nie tak pekne ako tie velke papagáje ale je jej rozumieť 😃 žiaľ na bicykli nevie jazdit 😂
Kazdopadne treba sa jej velmi venovať aby sa “vycvicila”.

lusyc
24. apr 2024

Mať andulky doma tak skoro ako sa dá, keďuz je samostatnápo vyliahnuti, najlepšie od chovateľa. A veľmi veľa sa jej venovať. Mala som ako dieťa, sedela na pleci, dala sa hladkať, škrabkat. Opakovala zo 30 slov. Mala som šťastie, že akurát prišli nové do obchodu, mladučké. Musí mať celé očko čierne, bez bieleho, či siveho krúžku okolo dúhovky a nemala by mať tie čierne bodky na pierkach okolo zobacika.

autor
24. apr 2024

Ok baby dakujem.Len uz taku najst v obchode🙂

birika
24. apr 2024

skus sa dohodnut s majitelom/predavackou, ze ti po dodani daju vediet...urcite budu ustretovi 🙂

autor
24. apr 2024

@birika dobry napad,dakujem.

doris11
24. apr 2024

Alebo kukni bazos, je aj veľa chovateľov 🙂

margitaf
6. máj 2024

A nastuduj si knihy od Františka Šustu ,je to tréner zvierat ,pozitivna motivácia ,kliker trening