Myši priťahujú andulky

sisa7587
27. okt 2023

Bývame v rodinnom dome a v poslednom čase badam vysoký výskyt myši. Fakt netuším odkiaľ sa dostanú na horné poschodie pretože na prízemie myši nie sú.
Máme hneď oproti restiku, a reštaurácií je v našom okolí 4-5. Nechováme žiadne zvieratá. Veľmi zle sa cítim, strašne sa ich bojím...
Akurát rozmýšľam že v poslednom období sme kupovali dve andulky a preto sa chcem opýtať môže byť že tie myši priťahujú andulky a preto je ich tak veľa?
Prosím poraďte niečo už som zúfalá...

kaktusik007
27. okt 2023

@sisa7587 je jesen - vzdy kazdy rok v tomto obdobi mozes mat pocit ze je viacej hlidavcov, pretoze sa snazia stahovat dovnutra. proste treba im v tom zabranit - pasce nachystat, zamedzit diery kadial dnu prechadzaju.

A andulky su fakt v tom uplne nevinne --- to ani nechapem, ako ta mohlo napadnut

lintu
27. okt 2023

Nepočula som ešte o takej teórií. S tým by potom mali problém aj iní. Sieťky na oknách máte? Myš v pohode vylezie aj po stene.

januska12323
27. okt 2023

Andulky za to nemôžu. Treba zistiť kadiaľ sa k vám dostanú a zatarasiť dieru.

svokrinjazykmonika
27. okt 2023

@sisa7587 to mi príde blbosť s tými andulkami. Nič to nebude mať spoločné. Skôr tie reštaurácie v okolí a hľadajú si teplé miesto na zimovanie.

liz_lemon
27. okt 2023

zaobstaraj si macku

syslik81
27. okt 2023

keby si mala volieru a vela vtakov v nej tak ano - pritahovalo by ich zrno co popada .. rovnako ako vonku pod krmitkami je ich vzdy vela... ale 2 to iste nebudu ..niekde mas diery alebo nechavas otvorene dvere etc... zavolaj si deratizera alebo si kup macku ..ale ta ti tiez nezaruci ze ich nebudes mat viac- moja svina mi ich isty cas vodila domov a naramne sa bavila na tom,ako som ich v noci chytala ..

kaktusik007
27. okt 2023

@liz_lemon k andulkam? 🤷🏼‍♀️

syslik81
27. okt 2023

@kaktusik007 ja mam aj vtaky aj skrecka a aj macku a psa ... a znasaju sa - neni problem

liz_lemon
27. okt 2023

@kaktusik007 tie su asi v klietke, a mozu byt niekde, kde sa k nim macka nedostane

martinmmartin
27. okt 2023

A co sypes tym andulkam? Nebude to to najvonavejsie a najochutenejsie zrno v okrese?
Mysi k vam idu jak do Michelina

aniele
27. okt 2023

No, ale na andulky dávaj pozor. My máme kanárika v podkroví (klietka na poličke a jednu takúto jeseň bohatú na myši sme mu našli myš v klietke. Živú, samozrejme. Odvtedy visí klietka na strešnom okne, aby sa k nemu žiadna nedostala a neublížila mu. A myši sú na jeseň naozaj normálne. Nielen v rodinnom dome. My sme mali v paneláku na treťom poschodí!