Akého psa by ste si kúpili a prečo?

1. máj 2024

Zaujima ma tato informacia 🙂 mame dom, dvor, cas, peniaze a aj chut zakupit si steniatko, samozrejme studujeme si rozne plemena, povahove predpoklady. Mna zaujima iba to, akeho psa by ste si kupili vy a aky je dovod, co sa vam na nom paci?

barcinka13
1. máj 2024

Ja žiadne konkrétne plemeno, keďže uprednostňujem výber z útulku..ale urcite sa mi páčia rôzne čistokrvné psiky, ale neviem ti utulkaci su takí vdacni a ked vidím akému psíkovi zo zlých podmienok som pomohla a teraz je šťastní tak je to príjemny pocit ☺️ urcite odporúčam vopred zvážiť časové a aj fyzické možnosti..iné nároky ma buldog a iné husky, aby potom psík netrpel nedostatkom pohybu a pozornosti

liusa82
1. máj 2024

ja by som nechcela psa na dvor aj ked bývame v dome.Myslím strážneho psa.Velkých plemien sa bojím a mám rešpekt pred nimi.Jedine Husky sa mi páči z velkých psov.Ale ten absolútne nie je vhodný ako strážca si myslím.Je to skôr vlk🙂 ale velmi rada by som mala nejakého vnútri v dome bud toy pudlíka alebo bišonika.Takéto niečo maličké a milučké 🙂No mám cicu tak je po psíkovi😀 a nechcem tu mať zase zverinec aby sa netlkli

autor
1. máj 2024

@barcinka13 Mali sme u dvoch utulkackov a bol s nimi fakt obrovsky problem 😏 aktualne mame u rodicov psika najdeneho na druzstve a ten je uplne neskutocny, je to mix, ale nieco s ovciakom. Takze zalezi asi od stastia a nam sa uz do zahadneho psika nechce ist, prvykrat by sme volili chovatelsku stanicu

dion287
1. máj 2024

Ja by som k deťom najviac dala labradora alebo zlateho retriveria....najpriatelskejši psi..nie nadarmo sa využívajú aj na terapie ale o aj ako zdravotny psíci.

rozculena
1. máj 2024

prvého som mala pred xy rokmi,bola to toy pudlica z chovnej stanice.O útulkoch vtedy ešte nikto ani nechyroval..........Dlho som vyberala plemeno,nakoniec zavážilo to,že to bolo malé, a nepĺzlo to.Druhý psík bol od známych,ktorí ani netušili,že majú kotnú fenu 🙄 k tomu sa nejdem ďalej vyjadrovať....Čínsky chocholatý pes...Tiež to bolo malé a neplzlo to,takže bez problémov.

subartic
1. máj 2024

ja by som volila čierneho teriera. Vyyrovnaný , stabilný , mohutný pes vhodný na stráženie.Počúvam na neho samé chvály.

vanilkovazmrzka
2. máj 2024

Border koliu, lebo su to najmudrejsie psy. Alebo hocijakeho smiesneho z utulku, ktoreho nikto nechce ale zasluzi si lasku 🐶

tundra
2. máj 2024

Chces psa len ako spolocnika alebo aj trenovat.
Pokial len ako spolocnika,je to jedno,kazdy pes to vrati spät.Pokial chces aj trenovat,rozhodni sa,ktorym smerom,ci sluzobne plemeno NO,Doberman,Bradac,Rotweiler,Malinois,Boxer atd.vycvik- stopa,poslusnost,obrana.Pokial nieco ine,labrador,zlaty retriever atd.mozes trenovat zachranarsky prace,vyhladavanie osob,prip.pol.skusky.Ostatne plemena sa daju tiez trenovat,len s tymi osobne nemam skusenost- Agility atd.Ked si rozmyslis co chces,zúž vyber,mysli na to,ze si kupujes zaväzok na min.15 rokov.Drzim palce pri vybere😉

tramtada31
2. máj 2024

Psika si Musí človek vyberat podľa toho, aké má predurcenie a podľa svojho zivotneho štýlu. Ja by som šla do dogy, buď nemeckej alebo japonskej. Sú to také lenivejsie psy, ktorým netreba zamestnávať hlavu. Obe sme mali, jednu ako nášho domáceho psíka druhé ako dlhodobú docasku, takze ich mám prečítané a obe sa necvicia, ale vychovávajú, čo mne sko výchovný prístup viac vyhovuje. Na tej japonskej mi trochu vadila rezervovanosť, aj voči nám, tie prejavy lasky boli úplne iné ako u takého vlciaka alebo pitbulla, ale lepsieho psa sme nemohli mať čo sa týka bezproblémového a bezkonfliktného správania. Ale oba psy sú do vnútra, nie na dvor.

terezia323
2. máj 2024

My sme mali bernskeho salasnickeho a zase by sme išli do tohto plemená

blancheporte
2. máj 2024

Ja som sa zamilovala do Cane Corso. Prečo neviem.....ale raz keď budem veľká,tak si ho kúpim.

nwnw
2. máj 2024

Welsh Corgi. Inteligentny, do istej miery aktivny a skladny.

olimuc
2. máj 2024

Brala som z utulku “labradora”, ktory nic nevedel a bol divy 🤷🏻‍♀️ nikto z nas ho necvicil (musel sa mu intenzivne venovat asi niekto ako steniatku, takze nebolo treba) pretoze to bol dokonaly pan pes a vedel toho vela sam, nieco ako terapeuticky a pomocny pes od
1 dna … tym, ze sme sa na neho mohli spolahnut, precestoval s nami vela a v nicom nas ne obmedzoval aj ked mal 50+ kil. (Odisiel na chorobu a vek)

mirage_aksur
2. máj 2024

Ja by som isla hlavne do feny. Chovali sme len NO, ale psom trebalo ozaj viac zamestnavat hlavu. Fenka co sme mali, tak ta bola uzasna, uplne inak vedela pracovat aj s detmi, jemne. A chcela byt dost pri nich, preskocila plot a pozerala ako sa hraju na ulici :D Vedela dobre usmernovat aj ostatne psy. Pre mna nenarocne plemeno je leonberger, ma rad deti aj vsetko zive a je celkom lenivy. Vyzorovo odstrasi nepriatela, aj ked by sa s nim chcel prave spriatelit 🙂

gaia14
2. máj 2024

To naozaj zalezi od vas a vasho zivotneho stylu,ci chcete s nim robit nejaky sport, turistiku, trening, alebo sa len valat na gauci, alebo ma len robit strazcu na dvore (to si radsej kupte kameru). Skuste na zaciatok prejst tieto otazky, nam podobne pomohlo pri vybere a trafili sme sa uzasne https://vyberpsa.cz/

katkaseiner
2. máj 2024

za mna labrador alebo zlaty retriever. Planujes mat psika vo vnutri ci vonku?

creeze
2. máj 2024

Ja som sa zamilovala do bulteriera (lebo to je taky salamisticky pes) , americkeho nahaca (nema chlpy a neplzne) alebo pita (s tymi ma skusenosti mm) tak snad raz 😁, ale toto sú jediné psi ktoré by som brala k deťom. O inych ma nikto nepresvedčí 😉

miselka007
2. máj 2024

My mame a chovame staffordsirskych bullterierov. Nikdy by som ich za ziadne ine plemeno nevymenila. Toto su psi kedy je to fakt laska na prvy pohlad 😊 Nasu prvu fenku sme si kupili pred 8rokmi a odvtedy sme sa rozrastli o dalsie 3kusky. Lebo ako sa hovori, jeden staffik nikdy nestaci 😅 Su to srdciari dusou aj telom. Je to mensie plemeno, velmi prisposobive a fakt skladne. Je to rodinne zalozeny pes k detom. Pouziva sa aj na canisterapiu. Ak ste aktivna rodina tak pojde s vami naozaj vsade a ked chcete len tak lenosit tak sa velmi rad k vam prida. Ono je to fakt take flexibilne plemeno. Potrebuje mat svojho pana, svoju rodinu vzdy pri sebe, preto to nie je vhodne plemeno na strazenie. Prisahaam ze zlodejovi by aj kavu uvaril 🤣 Ku kazdemu cloveku bez ohladu na to ci ho poznaju idu s chvostom ako vrtula a hned sa mojkat a hladkat. Snazime sa toto odnaucit ale obcas je to fakt tazke kedze su az extremne kontaktny 😁 Ale ak je clovek naozaj dosledny a nepolavi, tak vycvikom je z neho ten najuzasnejsi pes. Ucenie a vycvik nie je s tymto plemenom tazky. Od nas ked si beru steniatka, tak odporucame aj zaciatocnikom. Samozrejme tak ako aj pri inych plemenach treba mat pevnu ruku, aby nam potom samozrejme pes neskakal po hlave, co predpokladam nikto nechce 😊 Ak hladate partaka ktory by bol s vami v dome tak odporucam, ak chcete na dvor tak nie nakolko tento pes nema podsadu a vonku byt nemoze. Vlastne by tam ani nevydrzal nakolko ako som pisala su strasne kontaktny a bez svojich ludi by nevydrzal. My im doma hovorime ze su ako suchy zips 😅 lebo oni musia byt fakt vsade. Stale je ten kontakt pre nich nutny az je to niekedy otravne ale aj tak ich vsetkych styroch zboznujeme a nevymenili by sme ich za nic na svete. A ake pohlavie? Mame 2 fenky a 2 psov. Ako povedal manzel tak fenu uz nechce, radsej psa. Niekto hovori ze fenka je pritulnejsia, maznavejsia a neviem este aka. Tak to by som pozicala nasich dvoch psov a hned by clovek zmenil nazor 😅 U psa zas nie je ziadna starost s haranim a nastastie nas dospely pes reaguje na feny iba v plodne dni, nastastie 🙈 druhy je este steniatko. Ale kazdopadne vam drzim palce pri vybere toho spravneho partaka 😊 ak by ta nahodou toto plemeno zaujalo, tak sa mozes kludne pytat na cokolvek, pripadne mi napisat. Chovame ich uz 8rokov.

aiv
2. máj 2024

Podľa týchto osobných info od vás by som vám poradila napr weimar, Maďarska vyzla 🙂 ale ak mate aj deti tak 100% aj labrador či Bernsky salašnícky 🐶

svokrinjazykmonika
2. máj 2024

Za mňa poľovnícke plemená, sú múdre ale náročné, tvrdohlavé. Dosť kopú diery. Máme jack rusela a keď nás opustí tak by som chcela jazvečíka, ale najskôr skúsim nejakých útulkáčov a uvidíme do ktorého sa zamilujem.

kacenocka2
2. máj 2024

Zlatý retriever ak na dvor

syslik81
2. máj 2024

ja som cely zivot vyrastala medzi pomeranianmi -takze toho -male skladne , sen je mat samoyeda-ale je prilis macaty na nas a dalsia volba ktora bude ak niekedy tak rough kolia- elegantna,hrava,inteligentna ... popripade mensia verzia seltia... mna to vzdy tiahlo len k tynto-vsetci sa na seba podobaju a predsa su iny samozrejme clovek vybera podla vkusu ,ale musi vziat do uvahy aj moznosti a skusenost ..darmo si vezmem velke huhnate plemeno ked nemam na to aby som ho spravne vychovala... alebo plemeno voci ktoremu mam respekt a viem ,ze by som mu nikdy nedoverovala

misulka22
2. máj 2024

Mam pyrenejskych horskych psov a ine plemeno uz nechcem.uplne mi sadli povahovo,zdravotne aj exterierovo.

lolita555
2. máj 2024

Ja som už od dieťaťa mala vždy bulteriéra milujem toho psa a teraz po rokoch keď nám odišla posledná ,tak manžel stále že skúsme niečo iné .tak a máme jazvečíka .pre mňa nezvyk je to tvrdohlavý pes ale poviem ti k deckam ideál môžu mu aj po hlave skákať úžasne je spoločensky ale živel .už by som ho nedala za nič ale keby opäť tak bulteriér jednoznačne

bambieblue
2. máj 2024

Ako dieťa sme mali 2 krát krížencov a potom NO. A keďže som bola dieťa tak som si tak neuvedomovala pes ako každý iný. No teraz by som sa rozhodla pre bernardíra (Bethoven) taký veľký mojkáč kľudnej povahy. Ako dieťa keď som videla film Béthoven sa mi zapáčili a páči sa mi doteraz a navyše nepoznám nikoho kto by široko ďaleko v okolí mal .Všade tade sú labradory, retríver,staford a s menších yorkšir, maltezák abo čivava. Sú zlatý všetci ale chovať by som ich nechcela

negymama
2. máj 2024

cierneho labradora, mame doma ale darovanz mix, nie je cistokrvny. Su priatelske k ludom, k detom, aj cudzim, vesela povaha, primeranz temperament. Jediny minus, je ich pazravost 😀 treba ich krotit v jedle a na prechadzke mat na vodzke , inak zozeru co najdu. Nas nam nosil aj ulovky - sliepky od suseda, potom musel byt uz v koterci, alebo pusteny len v nasej pritomnosti.

negymama
2. máj 2024

mne sa este paci aj Jack russel terier, sef to ma v praci, podareny psik. ale neviem ci sa hodi vonku k domu.

jomarch
2. máj 2024

ja by som strasne strasne chcela mopslika, ale...s tymto plemenom sa zial spaja prilis vela ALE. takze to zostane navzdy len moj tajny sen.

nikelca
2. máj 2024

Ja by som brala utulkača idealne stredného ale manžel chce border koliu s pp

majlo1234
2. máj 2024

@miselka007 prosim ta, ako to je v lete s ich kratsim nosom? Velmi zvazujem do buducna toto plemeno, ale trochu ma to desi, ze nebude zvladat nase tepla(fakt mame v lete tyzdne za sebou cez 30 stupnov, vsetko rozpalene)
A ako su na tom s vrodenymi chorobami? Srdiecko, klby…

Ja mam rozne vo vyhlade, krstkosrstu koliu, chodskeho psa, nejakeho retrievera, pripadne bullika. Vyhrava momentalne chodsky pes pre jeho univerzalnost, ale uz je trochu velky, co sa skladnosti tyka