Precvičujete s deťmi komunikačné zručnosti?

nelakuzelnecitanie
Moderátor
5. júl 2018

V dospelosti vám poďakujú za lepšie vzťahy a kariéru!
Bez preháňania možno povedať, že schopnosť komunikovať s ľuďmi ovplyvňuje naše šťastie. Má vplyv na naše medziľudské vzťahy aj na úspešnosť kariéry. S komunikačnými zručnosťami sa ale nerodíme, je potrebné ich precvičovať, a to už od raného detstva.

Rozvíjajte komunikačné schopnosti s použitím knižiek Kúzelné čítanie. Sú skvelým pomocníkom na obohacovanie slovnej zásoby, precvičovanie sluchovej pamäti, postreh aj na rozširovanie si vedomostí.

www.kuzelnecitanie.sk

Aké metódy na rozvoj komunikačných zručností vašich detí používate vy?

lucia23040102
5. júl 2018

@nelakuzelnecitanie komunikačné schopnosti rozvíjame tým, že trávime čas spolu aktívne, o všetkom sa rozprávame a veľa veľa spolu čítame...

igiana
5. júl 2018

Všetky moje deti od malička rady a vela čítajú, vela sa s nimi rozprávame - co ich teší, trápi, co zažili, riešime spolu problémy, vela sa pýtajú, vysvetľujeme. Rozprávam im mnou vymyslene rozprávky na dobrú noc. Vaše knižky su naozaj úžasne, dcérky o nich snívajú a dufam ze raz im budeme moct ich sen splniť.

nelly761
5. júl 2018

Moja mladsia dcerka knihy miluje od pol roka. Ked nala jeden rok uz vedela toho velmi vela povedat. A v dvoch uz dzavotala bez problemov uplne vsetko. A knizky jej,ostali doteraz. Bez nej nezaspi. V septembri nastupuje do skoly a uz rok,vie pisat tlacenym pismom skoro vsetko. Aj si tlacene pismo,krasne precita.
No mladsi syn je pravy opak. On je zas hravy. Na knizku musi mat naladu aby priniesol nech si citame. Uz sa tesim na tu knizku o doprave. Verim ze s nou stravi veeela casu 😊👍❤🍀

dellpo
5. júl 2018

Ano, suhlasim s tym, ze zrucnost komunikovat, ako aj nebat sa komunikovat moze cloveku velmi ovplyvnit zivot, jeho profesne zameranie, vyber partnera, mozno az najdenie zivotneho stastia. Vidim to na dcerke (5r.), ktora je utiahnutejsia, hanbliva, co ovplyvnuje, ze ma v skolke menej kamaratov. Snazime sa ju posmelovat, aby sa nebala vyjadrit svoj nazor, ked sa jej nieco paci,nepaci. Podla svokry sme vraj s manzelom spravili chybu, kedze sme ju viedli k tomu,aby bola k inym slusna. Ja si skor myslim, ze je to o jej dobrackej povahe. Zial, dnesny svet je o tych, co maju ostre lakte a dokazu sa za kazdu cenu presadit. Jedna vec je rozvijat zrucnost komunikacie, druha budovat zdrave sebavedomie u dieteta - aby dieta dokazalo tuto zrucnost aj pretavit do praxe. Myslim, ze to druhe je tazsie, najma ak bojujete s utiahnutou povahou. Knizky - akekolvek - vyrazne pomahaju obohacovat slovnu zasobu, rozvijaju fantaziu, pomahaju podvedome nadobudnut spravnu gramatiku a syntax. Navyse v pripade Kuzelneho citania sa nam s dcerkou otvoril novy - zvukovy svet. A pre nu naozaj plati, ze sluchova pamat je viac ako zrakova 🙂 Ake metody na rozvoj a budovanie jej komunikacnych zrucnosti vyuzivam ja? - hranie roli je top - casto sa hrame na rozne postavicky z rozpravok, "rozpravame ich jazykom", menime intenzitu hlasu, pozivame nas "tajny" jazyk a pod. Potom z toho vznikaju zabavne situacie 🙂 Skusala som aj hru s opisom obrazka - opis, co vidis na obrazku - no to jej este velmi nejde - kvoli veku a slabej slovnej zasobe. Aj preto je pre nas nateraz podstatne naucit sa logopedicky a vyznamovo spravne rozpravat. Kuzelne citanie jej velmi pomaha 🙂

veronikastrickova
5. júl 2018

Maly ma rok a pol, knizky citame od narodenia. Komunikujem s nim stale, dookola dookola mu vysvetlujem ukazujem. Vasim knizkam som moc neverila ale ako sme dostali hned sme sa do nich zamilovali. Teraz sa dost rozprava s perom, spyta sa ho :,,To to je?"(Čo to je?) A klikne s perom na to, čo ho zaujíma. Ďakujem za túto možnosť rozvíjať jeho reč, rozum, chápanie vecí, keď ja mám prácu. 😍

zuzi55
5. júl 2018

@nelakuzelnecitanie neustale sa u nas rozprava 🙂 ked sa nerozpravaju somnou, rozpravaju sa vkuse medzi sebou, ked boli mensie vymyslali sme pri hrani pribehy spolu, teraz si ho vymyslia spolu ony dve a potom ich len potajomky pocuvam alebo mi pridu povedat 🙂 kazdy den im prejde rukami niekolko knih a od kedy mame kuzelne citanie, kazdy den aj to 😀 starsia uz pojde do druhej triedy, od malinka som jej knizky citala a tak si to oblubila, ze cita aj sama od seba, cely skolsky rok citala velmi casto aj v skole, vzdy ju pani ucitelka chvalila, ze cita najkrajsie z triedy 🙂 mladsia ma 4 rocky ale snazi sa po nej vsetko opakovat a tak si ,,cita´´ to co si zapamatala, ze sme citali alebo podla obrazkov.kuzelne zvlada sama 🙂 vyborny komunikacny pomocnik su spolocenske hry, akekolvek, zboznuju ked hrame clovece, pexeso alebo kvizy v kuzelnom citani.

ivec16
6. júl 2018

nasmu syncekovi sa nie a nie rozviazat jazycek, zacal rozpravat az po tretom roku, dovtedy mal svoj vlastny jazyk, gesta... jednoznacne sa najviac uci pri hre, najlepsie s detmi, kde musi pocuvat i rozpravat... no zial zatial nema surodenca, tak si musi vystacit s nami (a skolka je samozrejme super) a ked ja potrebujem aj nieco spravit tak knizky su super aby ho vhodne chvilu zabavali a nieco naucili...

kajkach
6. júl 2018

Vediem moje deti k tomu, aby mali radi knižky. Snažím sa s nimi veľa komunikovať prípadne opraviť pri zlej výslovnosti. Pýtam sa velka otázok. S manželom pred deťmi vedieme debaty o rôznych veciach. Môj muž je veľmi sčítaný a ja tiež som bývala knihomoľ. Preto knižky kúzelne čítanie je veľmi vhodná pre rozvoj komunikácie. Dcérka opakuje celé frázy a tak sa učí slovnú zásobu. Knižky sú tvorené hrou takže ju aj veľmi bavia 🙂

nelakuzelnecitanie
autorModerátor
6. júl 2018

@dellpo Úplne súhlasím s tým, že naozaj môže toto detské obdobie ovplyvniť celý život. Mňa rodičia takisto viedli k tomu, aby som bola slušná, aby som neskákala do reči, svoj názor vyjadri až vtedy, keď ti dá na to niekto priestor. Môže sa zdať, že ma to v určitých smeroch ovplyvňuje. Ale zas, som za to rada, pretože som sa potom postupne počas toho, ako som dospievala a takisto v dospelosti, obklopila ľuďmi, ktorí sú milí a slušní 🙂 A s pubertou určite príde aj také to zdravé sebavedomie ;)

dellpo
6. júl 2018

@nelakuzelnecitanie tak v to verim, lebo inak to bude mat v zivote velmi tazke a to by mi bolo ako mamke velmi luto