Strach 6-ročného v noci

lenveronika
8. júl 2023

Ahojte dievčatá poraďte bo ma porazí už . Syn 6 už skoro 7 ročný ľahne večer do postele hoci tam leží s bratom a plače že sa boji …. Už Som vyskuslala so svetlom malým veľkým žiadnym dvere otvorené zatvorené …. Tablety tv len minimum väčšinou hry s bratom mladším …. Nemôžem byt pri ňom máme ešte ročného ktorý spí s nami v spálni v postieľke … už som zúfalá .. všelijako som dohovárala, svietila mu s baterkou aby videl že tam nič nie je … každú noc si tým plačom výdobije že ľahneme ku nemu .. nechcem aby si na to zvykol ale už ozaj neveim čo robiť

pribinak
8. júl 2023

A čoho sa konkrétne boji? To doteraz nerobil? Je to nejaká novinka?
Mizno keby si ľahol muž miesto teba

calmmeadow
8. júl 2023

Máme to podobne s 5,5 ročným.Poradit teda neviem,ale som zvedavá čo ti poradia iné,lebo tiež by sme radi keby spal vo svojej izbe a nebál sa.Mladsi má 2 roky a ten v pohode zaspáva sám

myrusiatko
8. júl 2023

Ahoj, skús zistiť čoho sa bojí, bude sa ti to ľahšie riešiť!
Deti v tom veku majú neskutočnú fantáziu a dokážu si predstaviť čokoľvek.
Skúste si spoločne vyrobiť alebo kúpiť niečo, čo ho pred "strašidlom" zaručene ochráni. Alebo mu môžeš dať svoju hračku (kľudne mu povedz, že ťa vždy ochránila). Určite večer a ani v priebehu dňa nepozerať nevhodné rozprávky ( žiaľ, je ich veľa. Nám sa javia super, no pre detskú dušu sú nevhodne). Radšej čítať alebo počúvať na CD

alexnina777
8. júl 2023

@lenveronika To ti 6-7 ročný chlapček nevie slovami vyjadriť čo cíti a čoho sa bojí??? moj názor, a možem sa mýliť, je že po tom ako sa mu narodil mladší súrodenec, ktorý spí s Tebou, plače pre to aby si ostala pri ňom v noci. Vie že inak to nedosiahne, a chýba mu tvoja blízkosť v noci. Ako ste všetci spávali pred tým ako sa narodilo bábatko? Veľa detí v tomto veku ešte nie je odpojených od mami, deje sa to okolo 7roka života dieťaťa. Žiadne svetielko, tablet, Tv ani nič podobné mu Teba nenahradí. Keď dosiahne to čo chce a spíš pri ňom, tak spí pokojne celú noc?

lenveronika
autor
8. júl 2023

@myrusiatko boji sa tieňov , zobudí sa a pozerá po izbe … nepozeráme už ani tv sú stále s bratom vonku .. preto nechápem … prišlo to zrazu keď často v škôlke pozerali dáke rozprávky

lenveronika
autor
8. júl 2023

@alexnina777 áno keď sme pri ňom spí kľudne , hoci sa zobudí ale cíti že som tam spí ďalej … sú odlluxeny asi 2 roky od nás zo spálni

lenveronika
autor
8. júl 2023

@calmmeadow môj stredný ma 4 roky a chce spať v tme vôbec sa nebojí a starší úplný opak …. Kebyže viem ze je to len dočasne tak vydržím ale nechcem dopadnúť ako sestra ktorá uspáva 13 ročného 🙈

alexnina777
8. júl 2023

@lenveronika tak potom je to jasné, pozeral niečo čo mu naháňa v tme v noci strach, a tvoja blízkosť ho upokojí..dieťa v tom velu keď má problém, potrebuje cítiť ochranu, oporu..tak skús pár nocí s ním spať , ale s tým že dopredu sa dohodnete koľko nocí to bude, a keď zistí že je to v noci v poriadku , bude spávať kludnejšie..a hlavne ja by som aj chcela vedieť čo pozeral a či to je vhodné pre deti..každé
dieťa je inak citlivé..

lenveronika
autor
8. júl 2023

@alexnina777 je pravda že je citlivý …. Zisťovala som už vtedy čo pozerali a že áno boli tam dáke tiene strašidlá …. Ibaže už to trvá viac ako 3 tt a stále to iste dokola … a za každým si vydobije že ideme ku nemu ľahnúť … kričí , búcha , budí bratov … cez deň je taký dobrý poslušný a príde večer keď chcem oddýchnuť a príde toto 🙈

alexnina777
8. júl 2023

@lenveronika mám doma citlivého 7ročného chlapca, verte že viem o čom hovorím.. treba mu dať viac pocitu bezpečia ako osratným deťom, keď to potrebuje a vyžaduje..niekedy tieto deti nevedia vyjadriť svoje emocie a niekedy ich hlavne nevedia spracovať..na to sme tu my dospelý aby sme im to ukázali a vysvetlili.. Váš syn týmto sposobom “volá o pomoc a pozornosť” chýba mu pocit ochrany a bezpečia ak sa bojí..ak to nepodchytíte teraz, on bude trpieť a neskor Vás to dobehne..ak mu ten pocit dáte, krásne ho tým prevediete.. čo teraz potrebuje, je viac objatí, a vedieř že sa nemusí báť, že ste jeho oporou, večer s ním spať pár nocí a uvidíte ako bude štastný..

lenveronika
autor
8. júl 2023

@alexnina777 ďakujem za povzbudivé milé slova 🫶

simsalabim
8. júl 2023

@lenveronika kup “protistrasidlovy sprej” a pred spanim spolu nastriekajte. Nemam odskusane, ale vraj pomaha 😅

lenveronika
autor
8. júl 2023

@simsalabim dakuejm za radu určite vyskúšam