Ako motivovať deti, aby spali v noci vo vlastnej izbičke?

garajova01
3. nov 2019

Ďakujem za každú múdru radu, dcérka ma 3/5 ,chlapec 2/5. Najmladší 3 mes. Rozhodli sme sa už deti na noc osamostatniť. Celkovo sú v spani dosť zlý, večer sa uspavame min.pol hodinky aj oveľa viac, nikdy nezaspali sami pri telke...Ale teraz je to úplna katastrofa. V noci prechádzajú k nám do spalne, vraj sú smädný, hladný, boja sa,hoci sú otvorené dvere a nočné svetlá
Ako ich motivovať ,aby proste spali v detskej, bez trampoty celú noc?

sapetka
3. nov 2019

@garajova01 no pri tv by som urcite neuspavala. A ak do teraz spali s vami tak nemozes cakat ze zo dna na den zacnu spavat sami. Asi potrebuju cas. Deti bezne zvyknu vklznut do postele k rodicom🤷‍♀️Aj nas sem tam pride.. jednoducho ich skus ulozit do postielok povedz im rozpravku a povedz ze ides teraz nieco robit varit upratovat blabla hocico ale ze ich prides skontrolovat a ze uz su dost velki aby zaspavali sami

pribinak
3. nov 2019

Izbicke, nie izbYcke.

Ucit zaspávať deti pri tv je jednoducho blby napad. Ved si chod ľahnúť k nim, porozprávaj rozpravku, povedz im co sa ti v ten den pacilo. Počkaj kym zaspia.
Toto chce len cas a trpezlivost.

k_a_j_k_a
3. nov 2019

U nás sa osvedčili audio rozprávky. Večer som ich išla uložiť, dala pusu na dobrú noc, zapla na chodbe lampičku a zapla rozprávku. Boli dni, kedy to bolo ok, aj kedy nie. Dovolila som im max. 2x vyliezť z postele (cikať, napiť, ešte pusa a pod.). Ak to bolo viac, už som zvýšila hlas a vypoklonkovala do izby. Takto sme fungovali od malička a dlllllho. Rozprávky prestali počúvať asi v druhej, tretej triede na ZŠ. Teraz si večer samé čítajú alebo sa ešte hrajú a po večierke toleruje cca 10min. rozhovoru, potom už som nepríjemná 🙂

siska53
3. nov 2019

@garajova01 telka nie j velmi vhodna. Navyse su este dost mali.. moja segra brhavala k našim docxa 9 rokov a obcas som sa tam nanominovala aj ja (11-12rocna). Takze sa necuduj, ze behaju este za vami.

A radsej im nieco precitajte, nez zaspia. Ja som aj malych Francúzov tak uspavala, ze sommim citala alebo bola pri nich. Boli vtedy cca 6-8rocni a rodicia ich tak bezne uspavali..

garajova01
autor
3. nov 2019

@pribinak ano potom.som sa zhrozila z toho y😩😩😩

deti95060810
3. nov 2019

ešte na samostatnosť asi v noci nedorástli...s nami deti spávali v jednej posteli pomerne dlho - iná možnosť nebola... Keď mali svoju izbu jedna mala 4 roky a druhá 6 rokov...Bolo to úplne bez problémov....Takže ešte možno treba troška počkať...
spanie pri televízore? u nás sa to stane - nepovažujem to za nejaký prehrešok.....

limetka69
3. nov 2019

no tak moje dieta zaspava pri telke, po celom dni skolka, vonku, hracky mu pustim jim jam a pozera, nastavim casovac na 25 minut napriklad, a idem prec, ked sa zacne odratavat 100 sekund do vypnutia telky, maly zakrici, ze je vela hodin, pridem vypne sam jedno dialkove, ja druhe, samozrejme musi vyhrat, inak by reval, tak ho necham vyhrat, poprajem sladke sny zatvaram dvere, mam kludny vecer, dieta ma ritual, z rozpravok sa vela naucil, nechapem ten vas postoj, nepozera nic hrozne. malokedy sa stane, ze zaspi pred casovacom, 🙂

sapetka
3. nov 2019

@limetka69 kazdy ma iny ritual nas si tiez pozrie macka uska po kupani ked pije mlieko ale potom ide do postielky a zaspava tam. Kazdy to ma inak. 🤷‍♀️

limetka69
3. nov 2019

@sapetka ved v pohode, ja nikoho neodcudzujem, ale preco jej vravia, ze je to zle? lebo oni to robia inak? ja som povedala, ze nechapem ich postoj, to je vsetko 🙂

lula313
4. nov 2019

Ale tá televízia pred spaním naozaj nie je vhodna(na nete mate kopec výskumov o melatonine a rôznych dopadoch na zdravie, zlu naladu, slabú regeneráciu mozgu,..). Skôr by som zapínala len nejakú melódiu, audio rozprávku, alebo starú klasiku - knizku