Nočný spánok po polnoci

aryana1
24. apr 2024

Ahojte, chcem sa spýtať či si niektorá prešla tým, že jej babatko/dieťa spalo krásne do pol noci, a od pol noci sa kazdu chvilu budilo s revom Od narodenia krásne spal celú noc, pokazilo sa to v deň keď vysiel prvý zub, čiže od 6m.. teraz ma takmer rok. Spánky cez deň sú dobre, skúšala som aj prejsť na 1 ale nevyhovovalo zatiaľ a nechcem ho nasilu do toho tlačiť. Večer zaspáva tak, že lezime spolu vedla seba a on zavrie oči a spinka potom ho preložím do svojej postieľky ktorá je pripevnená k našej. Keď sa nahodou do pol noci zobudi, stačí ho pohladiť a spraviť pssst. Po pol noci začne vyslovene vrieskat a pomôže iba dlhé húpanie na rukách (čo je privelmi unavujuce) alebo prso. Samozrejme väčšinu volím pre seba menšie zlo, pritiahnem si ho k sebe a dám mu, a do rána spi s nami, lenže to znamená že ja nie som moc dobre vyspata lebo spim medzi matracmi v strede manželskej a celkovo to nie je kvalitný spánok keďže sa nemôžem otočiť ako mi to vyhovuje a nemam toľko priestoru koľko potrebujem atď…
Nerozumiem tomu, očividne si spájať spánkové cykly vie keďže do pol noci nemá problem, aj cez deň v postieľke pohode spi aj v kočíku vie spať dlhšie ako jeden cyklus.. pri zaspávaní ma presne tie iste podmienky ako celú noc - teplota, skoro tma, jemná ticha hudba. Keď sa zobudi a ja sa k nemu pritisnem že takmer cela lezim v jeho postieľke tak to nefunguje, musím ho zobrať na našu takže som vylúčila aj separačnú. Vôbec žiaden vplyv na to zuby nemajú, ci sa prerezavaju alebo nie tie noci sú rovnaké.
Skúšala som aj pri zobudení dať čaj, alebo um, aj svoje mlieko z fľašky, niekedy cucne a spi chvilu alebo dopije a reve ako tur ďalej, +ešte je aj celý precikany ráno.
Verím že to prestane ked odstavím malého, lebo že raz sa jednoducho naučí spať do rana.. Iba by ma zaujímalo, či sa niekomu tie budenia podarilo redukovať bez toho aby musel odstaviť od mlieka.
Vyrevať dieťa nenechám, a takisto nemam momentálne moznost ísť si ľahnúť do inej miestnosti a nechať malého mužovi..

majlo1234
24. apr 2024

Moje dieta teda nespali nikdy extra dobre(az doteraz, zacal spavat celu noc v 2,5 roku😂) ale za ten cas sme si presli roznymi fazami-aj tvojou spominanou kazdu chvilu hore. To boli pekelne casy, ja som ale velmi skoro zacala spavat s nim v posteli a muz siel do pracovne, aby sme sa aspon ako tak vyspali. Dojcila som poleziacky. Jedina dobra sprava/rada odo mna je, ze to netrva vecne a zase sa to zmeni. Ja som si nestudovala tie spankove poradenstva, ani nedodrziavala rutiny a rezimy nikdy, tak ti mozno poradi lepsie niekto fundovanejsi.
Ja som si to vzdy co najviac ulahcila, nech nemusim vstavat, nwch sa co najmenej preberiem, syn sa napil a spl dalej

andreatytler
25. apr 2024

@aryana1 Ns syn prespal noc prvy krt v 2 rokoch.
apo polnoci klea podukcia melatoninu a stupa produckcia kortizonu dieta uz nema fazu hlbokeho spanku. Skus pozriet tuto stranku.
Ak sa dieta casto v noci budi, je mozne ze je to koli tomu ze je preunavene a nema dostatok spanku. Ale myslim ze toto by bolo ak by sa budil aj pred polnocou
Myslim ze place preto lebo je unaveny a chce spat a stve ho ze sa zobudil. Iba by som sa snazila co najskor douspat, alebo zabranit budeniu.
Neda sa ze budete na posteli len vy dvaja a muz bude spat inde? Ja som sa tiez nic nevyspala ked dieta spalo so mnou.
https://www.babysleepteam.com/blog/the-main-cau...

simona92101
25. apr 2024

@aryana1 kolko spankov ma cez den?aky mate rezim?spominas 1 spanok,to je pre male babo extremne malo

aryana1
autor
25. apr 2024

@andreatytler áno muz teraz potrebuje byt vyspany lebo ho čakajú náročné týždne v práci tak spi v inej miestnosti ale to neriesi náš problem. Áno myslím si že chce spať a plače lebo sa zobudi a nejde mu zaspať naspat tak sa akurát nahnevá.. ale douspat sa mi ho podarí len na prsniku po leziacky a to už ostáva u nás v posteli

angeli121212
25. apr 2024

@aryana1 a neda sa ti ho po nakojení preložiť do postieľky? Náš má cez rok a pravidelne sa budí okolo jedenástej na kojenie keď nezaspim aj ja alebo mi zavadzia že neviem zaspať ho preložim do postieľky

aryana1
autor
25. apr 2024

@simona92101 ráno okolo 7 vstávame, dlhšie nechce spať. väčšinu ma 2 spánky (1h a 1,5h-2) ako kedyy. Zopárkrát sa stalo že nechcel ten prvý spánok tak sme mali len jeden dlhší ale noc bola rovnaká. Večer rutina začína o 6, napapat, vyjašiť, okúpať, pomojkať, mliecko a keď padne 8-8:30 je tuhý.

aryana1
autor
25. apr 2024

@angeli121212 už po tej pol noci keď ho chcem preložiť tak je do pár minút hore. V podstate po preložení keď ja znova zadriemem tak on začne hukať

angeli121212
25. apr 2024

@aryana1 jasné chápem chce byť pri tebe my sme.mali tiež také obdobie

aryana1
autor
25. apr 2024

@angeli121212 hmm len to obdobie je polovica jeho života 😂 nuž čo, ja som s tým zmierená ale stále čakám na nejaký koment kde by niekto napísal -“ áno mali sme doma to isté a TOTO pomohlo, vyskusaj “😂😂

angeli121212
25. apr 2024

@aryana1 tak my sme mali tiež takéto obdobia niekedy som malého aj na tri krát prekladala do postieľky normálne kalkulovala kedy preložiť ako preložiť a pod

andreatytler
25. apr 2024

@aryana1 Aha, chapem. Potrebujes vacsi matrac na ktory by ste sa zmestili ty a babo.
My sme dlho odolavali tomu ze dieta bude spat s nami na posteli a vzdy sa snazili davat do postielky, ale rana (od 3-4 rano) som ho vzdy bravala a spal so mnou, lebo inac uz nezaspal). Toto ranne budenie je velmi bezne a vsetky mamicky co som o tom pocula to riesia tak ze si dieta beru do postele. Nikto veru neprisiel na lepsie riesenie. U teba je ten problem ze to zacina prilis skoro o tej polnoci a nemas siroky matrac. Pride mi to tak ze do polnoci tie prve 4 hodiny ma hlboky spanok z ktoreho je tazke sa zobudit a ak sa aj zobudi, zase zaspi. Potom sa hlbka a kvalita spanku zacne zhorsovat a jednak ho asi zobudi akykolvek maly podnet a aj ma problem zaspat.
Na toto je podla mna jedine take riesenie ze budes skusat vsetko mozne az najdes nieco co funguje a pri tom ostanes az dokym sa to znova nezmeni.
Zacala by som tym ze vylucim ze mu je zima, alebo teplo a skusila obliect teplejsie a potom zase lahsie ci bude nejaka zmena. Vravis ze to zacalo pred polrokom, ked zacalo byt chladnejsie pocasie. Mozno mu je zima a ked spi s tebou tak je mu tam pekne teplucko.
Potom vylucila moznost ze je po polnoci hladny a smadny, ale toto bude tazke, lebo je este velmi maly na to aby sa najedol poriadnej vecery ktora mu vydrzi az do rana. A je mozne ze hladny nie je ale ak mu zacnes davat spravy sa z toho navyk.
Posledne by som skusila posunut cas kedy ho ukladas na spanok na skor, kedze vravis ze o 20:00 uz zalomi, tak mozno skusit ukladat o 30-60 minut skor, lebo mozno je uz preunaveny o 20:00. Ak urobis tuto zmenu vo vecierke, musis vydrzat aspon 2 tyzdne aby si videla ci to ma nejaky efekt. To sa neukaze po par dnoch. Dieta potrebuje urcity cas aby sa ustalilo zo zmeny.

aryana1
autor
25. apr 2024

@andreatytler ďakujem veľmi za odpoved❤️ stačilo by mi keby mame jeden veľký matrac aby som nespala v strede medzi dvomi.. ale aj tak to nie je kvalitný spánok pretože v podvedomí mám že lezim v jednej polohe aby som nepriľahla malého… začnem asi s tým ci mu nie je zima/teplo, a potom uvidíme. Niekedy sa stane že preunavený je a má problem zaspať a potom sa aj vrtí celú noc v posteli takže preunavu by som vylúčila. Ale vyskúšam aj to, ešte raz dakujem 🙂

liliana8
25. apr 2024

@aryana1 my sme to mali veeelmi podobne...pomohlo odstavit od nocneho dojcenia a presunut do samostatnej izbicky, lebo sa po polnoci a hlavne nad ranom uz budil na kazde moje pretocenie.

aryana1
autor
25. apr 2024

@liliana8 ako ste odstavovali od nocneho kojenia? A kedy ste presúvali do svojej izbičky?

diavant
25. apr 2024

Skus este dat okolo polnoci vela mlieka. Ze sa naozaj napije skoro celu davku. Moje jedno dieta bolo hladne a velmi ospale tak sa vzdy napilo len trosku a zaspalo a tak dookola. Ale to skor pre take mensie deti plati. Cize ho trosku posteklis aby naozaj jedlo. Dalsia moznost je ze ta potrebuje citit cize musis sa ho dotykat ked spite. To sa moc nevyspis ale lepsie ako kojit kazdu chvilu. A tretia moznost je ze chce proste sa stale kojit - toto byva velmi caste a pomoze len oducit. To napr tak ze sa musis rozhodnut ze nedas skor ako povedzme o 2h. A vzdy ked vstane ho napr kolises na rukach. Ale ked potom povedzme o tyzden povolis tak budete tam kde predtym

pohodacka03
25. apr 2024

@aryana1 tu sa pripnem, lebo aktualne si citam modreho konika, lebo moje rocne dieta je tak casto hore, ze sa mi ani neoplati spat 🤣(kym zaspim ja, tak on je hore). Nepomaha nic, aktualne spi 15 minut a uz sa prehadzuje... 🙄

mabenn
26. apr 2024

@aryana1 iba cas pomohol...syn mal taketo noci velmi dlho, postupne sa to zlepsovalo a preslo...skusala som vselico, ale nepomohlo...od 3r spal celu noc

liliana8
26. apr 2024

@aryana1mal 15 mesiacov, ked sme ho presunuli do izbicky. Urobili sme to po dovolenke, kde spal inde ako bol zvyknuty. Prisli sme domov a rovno ho uspali v jeho izbicke. Bolo to bez placu. Od nocneho kojenia sme odstavovali dlhsie, vstaval k nemu vtedy jeho otec, aby necitil moje mlieko a ked plakal, tisil ho on. Ja som bola v inej izbe, aby ma nevidel a aj mu opakoval, ze mliecko uz papame iba cez den, v noci sa spinka, ale tak musi mat aspon okolo roka, aby to pochopil.

aryana1
autor
26. apr 2024

@pohodacka03 och, prajem veľa síl 🥹🥹🥹

aryana1
autor
26. apr 2024

@liliana8
@mabenn
@diavant ďakujem veľmi pekne za odpovede😊

pohodacka03
26. apr 2024

@aryana1 vdaka, aj tebe. Ja som uz jedneho takeho nespavca absolvovala(teraz ma 4 a stale sa budu min 1x v noci), aj druheho, ktory mal nocne party 2-3 hodinove som prezila, tak tento ma nezlomi(snad)😁

aryana1
autor
27. apr 2024

@pohodacka03 ja rozmýšľam skade my berieme vôľu žiť 😂 nemyslím tým seba a teba ale celkovo.. stačí mi keď som sa jeden deň nevyspala a už som bola mrchava nie to ešte takto prerušovane a zle spať niekoľko mesiacov, klobúk dole že ty už si dve také nočné partytvory zvládla 😂😂

pohodacka03
28. apr 2024

@aryana1 lebo musime fungovat, ine nam neostava 🤷. Najradsej by som lahla a spala, ale nemozem. V juni bude 5 rokov co som sa nevyspala celu noc 😂(cele prve tehotenstvo mi bolo strasne zle+som bola chora 2 mesiace). Najhorsie bolo ked sa narodil treti, soferovanie bola pre mna nocna mora, lebo som sa velmi musela sustredit 😬

drianaa
28. apr 2024

Neviem kedy začínate noc a kedy vstáva, ale mne malý v tom veku spal tak okolo 2 hodín za deň, už keď spal 2,5 tak sme mali podobne nočné párty, buď sa nevedel uložiť a preberal sa každú chvíľu stále dookola,spával tak doobedu 30-40 minút a poobede 1,5 hodiny. Tak by som sa skúsila pozrieť na to, či nemá veľa spánku aj cez deň a dlhú noc. Na jeden spánok je skoro, my sme prešli na 1 spánok v čase keď ten prvý ráno bol 15-20 minút max a aj tak odmietal zaspať na druhy a vymyslals aj pred ním aj večer, a potom raz odmietol doobedu zaspať a videla som, že v pohode potiahol deň na jednom spánku. A ku spoločnému spánku, dá sa kúpiť taký klin medzi matrace ak ti prekáža ležať v “jame”

aryana1
autor
29. apr 2024

@drianaa ďakujem, dokopy tie denne spánky ma okolo 2-2,5 hod, skúsim mu aspoň tie skrátiť a uvidíme čo to spraví. Inak predvčerom sa záhadne zobudil s revom o 11 ale potom potiahol do 4, neviem ako je to možné a rada by som si zopakovala taku noc 😂😂
Klin som skúšala nebolo mi to pohodlné tlačilo ma to😟