Zlomenina stehennej kosti

madeleine37
4. sep 2016

Ahojte. Dnes je tomu este ani nie 2dni ako si moja dcerka 19mesacna zlomila steh.kost na tej nestastnej trampoline.Som v koncoch 😢 Boli ma cele telo, ked sa na nu pozriem a placem placem placem.Ja viem ze sa v zivote stavaju aj horsie veci....ani neviem ako budeme dalej fungovat...je to tazke...pomozte mi prosim prekonat toto obdobie 4-roch alebo 6-tich tyz. kym bude mat tu sadre na nohe... a to si ani sadnut nevie...Napiste mi prosim vase rady a skusenosti ak ste sa stretli s niecim takym....doteraz tu behala skakala a teraz toto....

kvojtanikova
4. sep 2016

Ahoj viem ze si to asi teraz vycitas ale netrap sa urazy u deti sa stavaju nie je to nic dozivotne. Deti maju obrovsku schopnost regeneracie a ich kosti sa zrastaju lepsie ako dospelym takze istotne bude zase fit. Teraz budete mat tazke obdobie lebo jej treba pomahat nevie chodit a ani sediet ( ale to jej podla mna pojde po par dnoch ked si na sadru zvykne). Moja dcera mala 5 rokov ked mala sadru na celej nohe lebo si na lyzovacke podvrtla koleno mala to 3 tyzdne plus dalsie tri este rehabilitacia. A zvladla to v pohode az sme sa my cudovali. Nechaj jej cas ona si zvykne. Teraz kym ju to este boli to vydrzte a potom bude dobre. My sme vela pozerali dvd, hrali pexeso...viem ze tvoja je mensia ale isto uz nejake hry hrava. Drzim palce.

narayan
4. sep 2016

Mojmu synovi zlomili stehennu kost este v porodnici, mesiac lezal zasadrovany od pasu dole na Jiske, zhojilo sa to celkom rychlo, no on bol nehybny novorodenec...drzim palce

certi
4. sep 2016

@narayan tak to by ma zaujimalo, ako toto dokazali, idioti

madeleine37
autor
4. sep 2016

@kvojtanikova dakujem ti za povzbudive slova...a dokedy mala tie bolesti kolena .Lebo lekar hovoril ze ked ju to uz neboli tak ju mozem polohovat a dat si ju na brusko...ma porazi uz neviem ako ju mam zabavit...vymyslam kadeco...no dako bude...

madeleine37
autor
4. sep 2016

@narayan fuha to si mala dost...no to by aj mna zaujimalo ako mu to mohli urobit...by ma porazilo nacisto .Dakujem a drzim palce aj vam!

ivuska027
4. sep 2016

Kamoskina dcéra si zlomila stehennu kosť v 2,4 a 5 rokoch, vždy na začiatku prázdnin, takže mali zaujímavé dovolenky stále. Brali to športovo. Ďalšej zlomili klucnu kosť synovi pri pôrode, odvtedy to mal zlomené ešte 2x. Ja sama som mala zlomené zápästie 4x, asi 15x vyvrtnuty členok, prasknutu pištalu, natrhnute väzy na chodidle. Ne oj, to len tebe sa zdá strašné, dieťa to tak nevníma 😉 Skóre uzdravenie prajem 🙂

karolinka2010
4. sep 2016

@madeleine37 moj syn mal ako 18mesacny spiralovu zlomeninu stehennej kosti,lezali sme v nemocke,vyviazany hore nohami. Lenze je atopik,a cca po 10 dnoch mal kvoli tomu,ze sa kožička neosetrovala otvorene rany,az do kosti. Museli mu urobit operaciu,kde mu kost vystuzili titanovimi drotmi,a miesto sadry mu dali ortezu,aby som ho mohla osetrovat. Po 6tyzdnoch mu titan vybrali,chodi raz do roka na konrtolny rentgen. Ma uz 6rokov,ziadne problemy s nozickou nie su. Neboj sa,mala si lahko privykne,my mamy z toho mame vacsiu traumu ako deti. Drzim vam palce 🙂

karolinka2010
4. sep 2016

@madeleine37 a este priprav sa na to,ze ako ju to prestane boliet,bude ti s tou sadrou behat,skakat,aj tancovat. Moj syn skusal vyliezt na odrazadlo,psovi do budy. Deti si najdu sposoby,a nebudes sa stacit cudovat,neboj sa,dobre to dopadne. Len neplac,mala to vyciti,ze si v strese. Stalo sa,uz sa neodstane,tak si prestan vycitat hluposti,cas nevratis,ver ze mam pravdu. Usmej sa na nu,daj jej cmuka,za.tyzden bude lepsie

narayan
4. sep 2016

@certi
@madeleine37 baby mne sa narodil zrdavý, krásny syn po bezproblémovom pôrode, na tretí deň ho odviezli na kontrolu kyčličiek a potom svietiť na pár hodín na žltačku, za asi 2h mi prišli oznámiť, že má zlomenú stehennú kosť, že mu to na tej Jiske kde ho svietili zistili, lebo mu stehienko veľmi opuchlo 😢 ... potom sa pridružili aj iné veci, ako krvácanie do mozgu, našli mu na Magnetickej rez. aj subdurálne hematómy v jame lebečnej, plus ešte pár vecí, takzle zlomenina bola v konečnom dôsledku náš najmenší problém, som si 100% istá, že tam nejakej svini spadol na zem, samozrejme to oni všetko popreli.... takže asi tak

certi
4. sep 2016

@narayan to je strasneee, ma to nejake nasledky?

narayan
4. sep 2016

@certi žial áno, bol rizikový na DMO, naśťastie sme vyviazli "len" s hypotóniou, čiže ná slabšie svalové napätie a je motoricky pozadu o pár mesiacov, chodiť mi začal až ako 18 mesačný, ale stále to neni 100%, stále rehabilitujeme a ešte nejakú dobu budeme, no už sa veľmi blíži k svojim rovesníkom a verím, že tak za rok už vôbec na ňom nebude nič poznať 😉

madeleine37
autor
4. sep 2016

@ivuska027
Tvoje kamosky to nemali lahke a aj ty si to mala pestre...ja sama som nemala este nic zlomene a ani neviem ako to boli...a dakujem ti za povzbudive slova

madeleine37
autor
4. sep 2016

@karolinka2010 fuha tak to je este horsia zlomenina nez nasa.Nas pustili z nemoc.hned na druhy den.Neviem si to ani predstavit co ste si v tej nemoc.uzili...nastastie sa mu to zahojilo.Ako si ho a cim zabavala?Kiez by uz tancovala s tou sadrou ale na to si este pockame.Dakujem aj tebe za povzbudive slova.

madeleine37
autor
4. sep 2016

@narayan co vsetko clovek musi prezit...ani neviem co by som v tvojom pripade robila a drzim silno palce nech sa vam dari!

moni244
4. sep 2016

@madeleine37 hlavne sa musíš dať do kľudu, to, že plačeš, tomu nepomôžeš. Stať sa stalo, už sa neodstane, treba len nájsť systém, ako fungovať

madeleine37
autor
4. sep 2016

@moni244 ved hej snazim sa...pred nou neplacem...snazim sa ju rozveselit a sa aj nasmejeme...to len chvilku a potom zase mrnci...teraz je este aj muz doma tak mi velmi pomaha a syn dcera

m_
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka253111
4. sep 2016

To by aj mna zaujimalo ze naco davat pozor..ci vypadla z trampoliny?

Inak prsjem skore uzdravenie... a mozno by som skusila jej objednat mozaiku...ja ju idem krpcovi k 2rockom objednat...hodim link...mozno by ju zabavila na dlhsie

madeleine37
autor
4. sep 2016

@m_ Celkom obycajne skakala a nie po prvy krat.Bol s nou moj starsi syn.Ma 12 rokov.Je to uz velky chlap ma 70kg a nieco cez 170cm . Trochu vyssie vyskocil a ona padla dopredu na kolena a udrela si pri tom aj tvar. Tak nejak to bolo.Takto skakali cele leto a nikdy sa nic nestalo.Mala je dost opatrna vzdy si dava pozor aj schody zvlada bez pomoci...ani vo sne by ma to nenapadlo,
ze sa nieco take moze stat.Dakujem ti za rady. Nieco z toho vy
skusam 🙂

madeleine37
autor
4. sep 2016

@katka253111
dakujem krasne 🙂 super hracky su tam 🙂 nieco pokukam 🙂

m_
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
madeleine37
autor
5. sep 2016

Sa mi zdalo v noci ze pri mne stoji taky dobry pocit to bol.Nespali sme dobre...mrncala vodu pila a este som ju aj kojila...nechapem hovoria ze doj.deti maju silne kosti ale ona je asi vynimka...co uz ide novy den nova nadej...dnes ju budem zabavat aj si zatancujeme...vam vsetkym odkazujem davajte na svoje deti pozor

madeleine37
autor
5. sep 2016

Sa mi zdalo v noci ze pri mne stoji taky dobry pocit to bol.Nespali sme dobre...mrncala vodu pila a este som ju aj kojila...nechapem hovoria ze doj.deti maju silne kosti ale ona je asi vynimka...co uz ide novy den nova nadej...dnes ju budem zabavat aj si zatancujeme...vam vsetkym odkazujem davajte na svoje deti pozor

m_
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka253111
5. sep 2016

@madeleine37 ano skvele hracky 🙂 uz sa tesim i ja na o jednavanie hlavne na tu mozaiku 🙂 drzkajte sa ,mech je malej lepsie kazdym dnom

bombonka
15. aug 2017

@narayan ako sa to stalo prosím Ťa? Môžeš aj IP

narayan
16. aug 2017

@bombonka ako? ich odpoveď bola " žiaľ stávajú sa aj takéto nevysvetlitelné veci " ..... no myslíme si, že im spadol na vyšetrení, na ktoré ho odviezli a po ktorom mi to už prišli oznámiť...

bombonka
16. aug 2017

@narayan mojej sa to stalo tiež,ale ja to nemienim len tak nechať...mne povedali,že si to zapríčinila sama....aj si to nejako riešila ?

narayan
16. aug 2017

@bombonka aj som si myslela, že si maminka od toho predćasne narodeného dievčatka, ktoré takto "zmrzačili" na Antolskej.... našťastie je to len dočasné a nožička sa rýchlo zahojí tak ako aj nám..... no a neriešili sme to, aj sme síce zvažovali, ale nemala som síl, ono tá nožka bola nakoniec náš najmenší problém a tie ostatné veci by určite zvalili na pôrod.... a ja som naozaj nevládala začínať spor, súdiť sa možno roky s neistým výsledkom, potrebovala som hlavne riešiť syna, ktorý na tom bol dosť zle.... inak stehenná kosť sa nezlomí len tak, aj u malého dieťaťa treba vynaložiť dosť veľké usílie, lenže môj bol donosený a mal 3800g, neviem ako je to u predčašníkov.... každopádne držím moc palce, nech to rýchlo zvládnete a bojuj za pravdu!