Zlomenina stehennej kosti

slavo2020
30. jún 2021

Zdravím ľudkovia, neviem ci niekto mal niečo podobné ako ja. Mam 25 r, mali sme pred rokom v novembri autonehodu, ja som bol spolujazdec, po náraze do stromu som utrpel zlomeninu stehennej kosti, v snv mi to zaklinovali ako je na obrázku 1, po 5 mesiacov mi Dr. Vyberal jednu skrutku lebo mi tam zavádzala, po týždni sa mi ta zlomenina zas zlomila a hneď aj ten klin. Tento krát som už dal operovať Michalovciach, obrázok 2,3.. Vybral mi ten rozbitý klin aj skrutky a dali mi tam už len na kosť taku platničku z 9 skrutkami a odobrali mi kosť z panvovej časti pre lepšie hojenie. Prešli 8 týždňov od operácie, kosť začala hojit sa, ale mam iný problém, polka zadku a celé stehno mam chudsi ako ta zdrava... Neviem ci náhodou, chudne mi noha z dôvodu že tam mám nejakú infekciu alebo svalstvo mi odumiera?? Mal niekto niečo podobné?? Ďakujem

adulikka
30. jún 2021

@slavo2020 mala som zlomeninu stehennej kosti , mala som titánové kliny ,museli mi ju dvakrát operovať , lebo sa mi nezrástla kosť , druhý krát mi dali kliny až po zadok , neskôr vybrali ako sa mi kosť zrastla , občas bolesti ,ale žiadne svalstvo mi neubudlo , mňa zas auto zrazilo ,mala som toho veľa zlomeného

miirka123
30. jún 2021

@slavo2020 ja som tiež mala zlomenú stehennú kosť a kliny v stehne najprv sa nechcela zarásť ale po pár mesiacov sa zarastla ale zostala kratšia o 2cm lebo sa inak nechcela zarásť. No nestalo sa mi žeby bolo chudsie stehno. Stalo sa že sa mi všetky šľachy stiahli takze som veľa rehabilitovala niekoľko mesiacov kým som ju mohla skrcit ale nebola výrazne chudsia. No tam kde som mala dlahu na kotniku, ktorý mi držal stabilitu nohy aby bola len v jednom tvare tak po cca dvoch mesiacoch keď mi dlahu z kotnika a lýtka dávali dole tiež bola výrazne chudsia až do kosti. Vyzerálo to strašidelne. To iste sa mi stalo aj s rukou keď mi dali dole dlahu bola výrazne chudsia. Skore uzdravenie prajem🍀

moonka1
30. jún 2021

kamaratka mala podobne zlomenu nohu a mala ju tiez chudsiu, ale to je za to, ze proste ju nenamahas, ze to svalstvo ochablo, preto je potrebne potom rehabilitovat aby sa dala dokopy 🙂

suesi29
30. jún 2021

@slavo2020 Pravde podobne to bude tým, že noha sa nepoužíva v takej miere ako zdrava končatina. Čiže došlo k úbytku svalstva v oblasti stehna a zadku. To je tak, ako keď cvičíte a naberáte svalstvo tak svaly rastú, a ked svaly nepoužívate tak z nich ubudne. Ak začente cvičiť rehabilitovať a zaťažovať aktívne končatinu svalstvo postupne opäť naberie svalovú silu a objem a strany sa vyrovnajú.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slavo2020
autor
1. júl 2021

@miirka123 ďakujem, a po za hojení fungujete normálne ako kedysi?

slavo2020
autor
1. júl 2021

@moonka1 tiež sa jej zlomil ten klin?

slavo2020
autor
19. júl 2021

@miirka123 dakujem. A schôdzu mate normálnu? Nekryvate?

miirka123
19. júl 2021

@slavo2020 áno úplne všetko v poriadku chôdza je normálna, je to už 16 rokov dozadu. Zatiaľ má to nikdy nebolelo ani v ničom neobsadzovalo ale dostať sa znovu do normálnej zdravej formy mi trvalo cca 3 roky. Podstatne je rehabilitovať a cvicit. Určite odporúčam ísť aj do kúpeľov a dopriať si masáž a nie len nohy ale aj celého tela a chrbtice

slavo2020
autor
22. júl 2021

@miirka123 dakujem