Vírusové ochorenie ruka - noha - ústa

morten01
7. nov 2014

Ahoj....poradí niekto? Dcérka má vírusové ochorenie ruka-noha-ústa... niečo viem od doktora, niečo som sa dočítala na internete...ale potrebujem poradiť...dcérka už to má 7 deň....a výsev pluzgierikov bol malý...už je v poriadku...po akom období ste vy dávali detičky s týmto ochorením do škôlky? Čítala som, že nejak 10 dní by malo byť dieťa doma...ako to bolo u Vás? Začala som dávať dcérke na imunitu ribomunyl a práve teraz by som mala zasa dať 4 dni po sebe tento liek a neviem, či môžem ho dať, kedže bol teraz chorý...neviete mi poradiť? Doktora sa už na to neopýtam, kedže je víkend...zabudla som na to, tak možno Vy niektorá mi poradíte....neviem, či mám o týždeň liek posunúť, alebo ho môžem dať...mám obavy, že potom to nezaberie tak ako má...srdečná vďaka za každý názor, či radu....

monicm
8. nov 2014

@morten01 čo sa týka toho,kedy dieťa do škôlky,je to ako s kiahňami,ked sú všetky pľuzgiere zaschnuté,prestáva byť infekčné,problém je potom ale trošku s jeho imunitou,po chorobe je trochu oslabená,ale zas každé dieťa je iné a vy si ho poznáte najlepšie,nám dr. odporučila nechať ešte pár dní doma,pre istotu.no a čo sa týka toho lieku,tam poradiť neviem,ale ak sa nemožno spýtať dr. v lekárni by mali vedieť poradiť,tak sa treba skúsiť spýtať tam.stačí tam zavolať.prípadne zavolať na detskú pohotovosť.

morten01
autor
8. nov 2014

@monicm ďakujem pekne za radu.... ja ju určite nechám doma....