Sťahovanie predkožky u 14-mesačného

tim23
18. apr 2024

Ahojte syn má 14 mesiacov a mali sme poslednú poradňu. Ďalšia bude až o rok a ja som sa zabudla spýtať pediatra na sťahovanie predkožky. Či mu ju mám sťahovať. Niekde píšu že po 1.roku už treba. Niekde píšu, že vôbec. Niekde že po 2 rokoch. Je to môj prvý syn tak naozaj neviem ako sa o taký pipik starať. Nechcem mu nejak ublížiť ale nechcem ani aby mu to nejak zrástlo. Pri kúpaní mu zvyknem,, požmoliť". To je všetko čo s ním robím tak prosím poraďte. Viem, že je tu veľa diskusií na túto tému ale chcem o tom podebatovat s nejakou skusenou mamičkou. Ďakujem 🙏

katulienocka999
18. apr 2024

@tim23 my sme mali až po roku...skúšali sme najprv v kúpeli, po kúpeli kde sme dávali krém od just..ale no povedzme si pravdu, ide to ťažko keďže to je taky mini sližik 😁😆 nám veľmi pomohlo keď sa okolo 3 rokov začal hrať sam s pindurom,kedze predtým sme už chceli riešiť kontrolu u urológa,lebo sa nám nedarilo stiahnuť ho cely..tým hranim si ho sám postupne stiahol a teraz -4r to ide úplne bez problémov 🙂

andreatytler
18. apr 2024

@tim23 Nezijem na Slovensku, syn ma 4 roky a predkozku pediater nikdy neriesil. Nechapem to ked tu citam ako to mamicky vo velmi rannom veku riesia mastami a nasilnym stahovanim. Oficialne je na to cas az do puberty. Ja by som to zacala riesit mozno ked dieta nastupi do skoly v 6-7 rokoch.
U nas to bolo v 3.5 roku. Same to povolilo. Dovtedy som len zmolila pocal kupela ako ty.
Deti sa rodia tak ze je to zrastene a postupne sa to povoluje, cize mu to nemoze zrast viac. Praveze ak sa to robi nasilu a sposobi zranenia a jazvy, moze to sposobit problemy.

fido69
18. apr 2024

@tim23 napísala "naozaj neviem ako sa o taký pipik starať."

Trosku si ma pobavila 😂 Ale bez srandy - myslím si, že pediatrička ti potvrdí, že je to nutné robiť a poradí ako a od akého veku. 😉

majlo1234
18. apr 2024

@fido69 inak mne ne to tiez divne, nevedela som to poriadne ani chytit😀 u nas to robil muz, teraz ma syn 2,5 roka a uz si umyva sam😂

petamich
18. apr 2024

nas bol teraz na prehliadke bude mat 3 a povedala, ze nemame stahovat ale muz mu ma skusit ukazat ako sa to robi, aby sa to naucil sam, kedze sam najlepsie vie co a ci ho uz boli atd.

fido69
18. apr 2024

@majlo1234 Tak u nás doma som mal rovnako "mužský nástroj" v rukách ja. Len si už nepamätám v akom veku to presne bolo (bol určite bábo, 6-7 rokov je už neskoro riešiť) 😉

michaela789
18. apr 2024

Pri prvom kázala doktorka od roka skúšať. Ale len skúšať, nič nehrotiť. V roku a pol vypísala lístok k urológovi. Vtedy som to ešte zvažovala, bolo to tiež moje prvé dieťa. Ale nakoniec mi to nedalo ísť tam s ním a dala som tomu čas, bála som sa čo mu tam porobia 😶 Pár mesiacov po 2 rokoch sa to pohlo neskutočným tempom - bez doktora, krémov a zákrokov.
Druhému tiež veľmi dlho nešlo. A zas po roku a pol nás posielala k urológovi. Absolútne som to neriešila a už aj jemu mu to ide normálne (2 roky, 4 mesice).
Takže ja by som to nechala tak. Skúšať môžeš, čo sa dá umyť, umy...ale žiadne drastické zásahy. 14 mesiacov je ešte máličko, má čas.

sejbipi
18. apr 2024

Občas som po roku skúšala, ale minimálne. Najväčšia zmena prišla pár mesiacov dozadu, kedy sa začal s ním sám hrať a sám si sťahovať pokiaľ sa dá, má takmer 3r a skoro celého ho má vonku

anavixy
18. apr 2024

Chytis, stiahnes pokial sa da! a umyjes. Ked sa da milimeter, tak stiahnes milimeter, nie je sa kam pomahlat. Dolezite je penis umyvat, smegma pomaly vyjde von, predkozka sa postupne odlepi, casom pojde stiahnut viac a viac, hlavne ked si ho syn zacne sam natahovat.

candii
18. apr 2024

Nie žmolit 😁 to musíš umyť lebo tam bude mať chudáčik bio tvaroh 😁😁 v lekárni pinďa masť a po kazdom kupani natrieť a pomaly sťahovať čo to pôjde, nie veľmi aby sa mu nespravili mikro trhlinky lebo to sa môže zapáliť ale zase ani slabo, proste to natiahni. A nemusíš sa báť že to nepovoli hneď . .

krisbar
18. apr 2024

Mamagang mali na tuto temu hodinovy podcast s urologickou. Odporucam vypocut!!

denisa1284
18. apr 2024

Moj ma 13mesiacov, nam to kazala uz hadam v pol roku stahovat, ale moc to nejde, ma nasrala doktorka na poslednej poradni mu to tak stiahla,ze mu aj krv isla , ze to treba aby mu nemuseli robit obriezku. S prvym synom som s tym problem nemala, teraz som kupila tu pinda mast, dufam,ze sa mu to bude uvolnovat

tim23
autor
18. apr 2024

No tak teraz zase neviem. Zas rôzne názory 🤷

anavixy
18. apr 2024

Tak si najdi profily pediatrov na ig (teda moderni pediatri, ktori sa neprestavaju vzdelavat, je ich tam habadej) a zarucene sa vsetci zhodnu. Nestahovat. Umyvat kolko sa da, dat tomu cas, pretoze to naozaj MA cas.

andreatytler
19. apr 2024

@denisa1284 Toto je chore.

lasona
19. apr 2024

Nám kázala postupne od narodenia. Malý ma rok a pol a ide to pekne hladko. Vždy v sprche. Malý sa dokonca pri tom rehoce.

tim23
autor
19. apr 2024

Ďakujem baby za odpovede 🙂 rozhodla som sa nesťahovať. Max toľko čo pediater sťahoval na každej poradni. Bolo to len toľko že pipik trošku vyliezol. Aj keď neviem či to má zmysel 🤷

michaela789
19. apr 2024

@tim23 môj mladší to mal také zúžené, že žaluď bol niekde za troma zákrutami 🙈 vlastne mu to nešlo vôbec. ak to vám ide čo i len troška, super. Po tom ako to povolilo u nás už neverím, že by to niekomu nešlo pri správnej starostlivosti, lebo tam to bolo fakt že nula bodov.