Podpora imunity a škôlka

zuzina316
4. feb 2019

Mamičky škôlkarov, iste poznáte časté choroby keď dieťa začne chodiť do škôlky. Máte nejaké skúsenosti, či vôbec nejaké vitaminové doplnky fungujú a podporia imunitu, aby dieťa nebolo tak často choré (Imunoglukan ani Cebion nejak nepomáhajú).

evittam
4. feb 2019

@zuzina316 Deti nebývajú vobec chore-par soplov nepocitam. Cisty vit.C, D v zimnych mesiacoch, pestra a vyvážená strava a casty pobyt vonku.

zuzina316
autor
4. feb 2019

@evittam to sme dávali, nepomohlo. 😕

evittam
4. feb 2019

@zuzina316 Tak u nas pomaha uz roky. A co si davala?

zuzina316
autor
4. feb 2019

@evittam. Dávala som Imugluk v jeseni. Teraz Cebion Multi. Predtym cez Vianoce Dvit a Cebion Cčko. Aj tak cca každé 2-3 tyzden bud kašle sople a podobne. Atb sme mali našťastie iba 1× ale tie sople a kasle stale a potom musia byt doma zo škôlky 😕😯

berny800
4. feb 2019

Cebion nepokladaj za céčko, je ho v ňom žalostne málo, nič ním nevyliecis ani nepodporis.

agnes28
4. feb 2019

@zuzina316 odporucam arko defenses. Berie sa to 5 dni v mesiaci. Obsahuje viacero zloziek na podporu imunity. Za mna vyborna vec. Ale treba brat pravidelne, nemusis vidiet vysledky hned prvy mesiac

zlatka79
4. feb 2019

Pri mojich deťoch sa mi v tomto období veľmi dobre osvedčilo colostrum. Odkedy to berú neboli chorlave. Vrelo odporúčam je to buď v tekutom alebo tabletkach.

zlatka79
4. feb 2019

@zuzina316 neskúšala ste Echinacinu od spoločnosti Just? Je to vo forme sirupceka a pre škôlkarov veľmi príjemná chuť. Podporuje imunitu u detí a veľa mamičiek si to nevie vynachváliť

iskrickaa
4. feb 2019

U nas sa velmi osvedcil Imunoglukan, ale v kapsuliach, nie sirupe, tam je ucinnej zlozky malo. Zabral po mesiaci, dvoch mesiacoch. Syncek bral 4 mesiace vkuse, potom mesiac pauza a teraz zase berie.

ja_bb
4. feb 2019

V nasej rodine uz vyse 20 rokov Vironal, synovi som ho akurat zacala davat, tak snad nebude vynimka 🙂 Cebionmulti tiez nepomohol, znamy hovoril nieco o Hlivaciku alebo tak nejako...

evittam
5. feb 2019

@zuzina316 Kup ciste C a nie sprostosti čo okolo C len chodili-bud askorban sodny alebo ešte lepsie lipozomalne C. Na sople a kasel odporúčam difuzovat oleje, cibuľový,tymianovy caj, sirup,.... tiež podporujeme imunitu včelím peľom-najlepsie zmiesat s medom-smaozrejme od spoľahliveho včelára.

alex2018
5. feb 2019

@zuzina316 moji chalani chodili od babatka na plavanie a do sauny. velmi to pomohlo na imunitu. samozrejme otuzovanie, vela vonku (starsi hrava futbal 3x do tyzdna maju trening aj v zime vonku, mladsi spava celu zimu v kociku v zahrade), neprekurovat - mame max 22 stupnov (v spalni 20), neobliekat prilis teplo...v zime na podporu imunoglukan alebo kolostrum. davame si ho aj my s muzom a nikto sme neboli roky chori...syn me 0 vymeskanych hodin v skole uz treti rok

lienka2407
5. feb 2019

@berny800 ahoj ktory vitamín c teda mozem kupit? Tiez davam cebion

anda2
5. feb 2019

alebo riešit s detskou doktorkou, alebo alergo-imulogičkou, my sme alergici, starší v škôlke prvé dva roky, dva týždne doma, dva v škôlke, kým mi nepredpísala ribomunyl na imunitu, od vtedy nebral antibiotika, a je už piatak, raz chripka, a sople raz za rok všetko bez antibiotik, veľa ovocia im dávam a ked dačo už začina ist pridám celaskom

tabitana
5. feb 2019

@lienka2407 čistý vitamín C sa da kúpiť v DMku.

anda2
5. feb 2019

a doma vetrat miestnosti aj v zime pootvárat okná na 30 min, dokorán na striedačku v izbách

rainee
5. feb 2019

My sme vyskúšali snáď všetky prípravky, zatiaľ sa nám najlepsie osvedčil sirup z hlivy Hliviacik, začali sme s tým na jeseň. A ešte AD vitamín. Bohužiaľ každý škôlkar si týmto prejde, potom to už bude lepsie.

evelyn0303
5. feb 2019

@evittam u nás takisto, už 5rokov Ok,a z toho 2v škôlke🙂počas chrípkoveho beháme po obchodoch,kade tade od narodenia, tak sa buduje imunita, a Max 2vrstvy oblečenia v zime🙂ale to treba ozaj od narodenia trénovať,
a v byte ,,zima,,
Cebion a vitamín D, ostatné prípravky sú len drahá reklama,nikdy sme ich nekupovali

evelyn0303
5. feb 2019

Zbytočne sa netreba dávkovať vitamínmi, pretože telo si zoberie len toľko,koľko potrebuje a nie je to náhrada za stravu..
Skúsila by som možno nejaký Aloe Vera gél,ten si ľudia pochvaľujú

evelyn0303
5. feb 2019

@alex2018 super!!🤗viete čo,ja už ledva čakám ,,teplo pretože tu od jesene skoro žiadne dieťa nechodí von,príchodom tmy😒a moje sa tam nemajú s kým pohrať,nechápem😕
A práve tieto deti bývajú veruze stále chorlave..

mooncika
5. feb 2019

u nas vyborne funguje Arko defenses kids... je to 5 ampuliek, dobruckych, sladuckych, 5 dni za sebou uziva a chrani ho to mesiac...a to doslova 😀 akonahle ten mesiac prejde chyti v skolke nejaky sopel, v novembri a teraz sa mi stalo ze som pozabudla, ale ked som nasadila znova aj na "chorobu" tak bol na treti den zdravy a zase v skolke. takze o mesiac nasadzujem znova

syslik81
5. feb 2019

moja je velmi vela ovocia a zeleniny brokolicu etc.. doma mam max 18 stupnov- neznasame pretopene a kym netreba ani nekurim.. neobliekam ju jak na severny pol a od mala otuzujem .. tohto roku bola chora jeden vikend ... ja tyzden :D do skolky chodi od 2 rokov teraz bude mat 5 je uz v skole (zahranicie) a imunitu mu viac ako dobru ... mala molusky na co som jej davala imunoglukan a vtedy sa mi zdalo ze je na tom horsie ako ked sme ho nebrali zacala soplit pokasliavat -ako sme ho vysadili nic jej nieje ... takze za mna tie umele doplnky nie ale skor nakupit ovocie a chodit casto von

kiara0666
5. feb 2019

Vitamín D (D vit Forte) odporúčam. Má sa brať od septembra do mája Keď nieje toľko slnka.

bobo1983
5. feb 2019

Moji kazde rano piju odstaveny pomaranc, davam im echinaceu od hannusu, s prestavkami. Este neboli chori a teda ovociu a zelenine moc nedaju. Starsi max jablko, mladsi k tomu prida aspon zeleninovu polievku. Doma chodia bud bosI alebo v ponozkach. Neprehrievam ich, vonku neustale. Ked sa mi zda, ze na nich nieco lezie, na noc davam nakrajanu cibulu k posteli. Na tu nedam dopustit.

tinaxxx
5. feb 2019

U nas funguje imunoglukan...ale treba zacat davat skor..nie uz v chripkovom obdobi...zacinam uz v polke augusta 😉

nikuska111
5. feb 2019

Ja dávam deťom domáci sirup spravený zo zázvoru citrónu a medu dávam im to 2xdenne a klop klop nebývajú nejako chorý

klaudiakrekova
5. feb 2019

U nás najlepšie, osvedčené na imunitu detský sirup Echinacea od Hanus. 😊

slavkadi
5. feb 2019

@zuzina316 u nas tiez zabera arko defenses kids, a teraz aj hlivacik tablety, kazde rano si syn pyta "piratsku tabletku".

ciernysokol
5. feb 2019

@evittam vy pouzivate lipozomaticke cecko?a kupujete alebo vyrabate?

evittam
5. feb 2019

@ciernysokol Kupujem