Podozrenie na Aspergera

2. mar 2024

Syn má o chvíľu 6 rokov.
Nenarodil sa predčasne, všetko ôk, až do cca veku 3 roky, jedh začal mať také obdobie vzdoru že až.
V najhorších fázach ma bil, kričal, reval aj hodiny. ...správal sa tak iba doma, na verejnosti nie.
A nadludskou silou sme to s mm dali pod kontrolu.
Chodí do škôlky.
Cítim už dlhšie že je akoby iné dieťatko ako bezne priemerne dieťa.
1) všetko berie doslova, nechápem srandu....bsjna svokor je vtipkar, často si z neho uťahuje a malý sa rozčuľuje
2) v poslednej dobe si často chytá uši a s placlivym hlasom chce aby bolo TICHO
Slovo ticho opakuje už dlhšie, napr
Ticho, chcem sa sústrediť.
Prosím mami bud už tíško.....
3)každý deň viackrát za mnou ci mužom príde a povie "Mami/ovi teba ľúbim", pozrie sa na nás a usmeje sa takou grimasou muž to otáča na žart že je sko Joker...chce aby sme povedali to isté a rovnako sa naň usmiala...niekedy to musíme zopakovať aj 5krat
4) vie sa rýchlo rozčulit, z ničoho nic
5)robí mu problém jemná motorika, škaredo kreslí
6) najradšej číta knihy, encyklopedie- napr.albi o dinosauroch, naučil sa všetky názvy aj preklady aj zvuk aký robia *co, žiaľ 😆😆 rad predvádza
7)rad pocita do 100 a nikto ho to neučil
8)spoločnosť na rad skôr staršie deti s rovesníkmi je akoby detský viac sko doma predvádza aa pred nimi keď odchádza zo škôlky občas urobí nejaký veľký skok, akoby kotul aby sa ostatní smiali
9)na verejnosti je až zlatí, doktori ho chvália ako počúva na slovo
Atď atď
....mam pocit ze je tak nejaký posun, pri štúdiu mi to sedí na Aspergera...ale som neobjektívna...co by ste nám poradili?
Teraz ide do školy a mam z toho trochu strach, zaňho ako to zvládne.
Ďakujem.

pribinak
2. mar 2024

Veď ho daj zdiagnostikovat a budeš mat v tom jasno

nwnw
2. mar 2024

A ako dopadli testy skolskej zrelosti? U nas podobne scenare, testy super, tak pockam..

autor
2. mar 2024

@nwnw školskú zrelosť majú v skolke až v júni....rozmýšľam ze pôjdeme skôr

mogaa
2. mar 2024

Možno sa mýlim , ale myslím že asberger sa prejavuje výbuchmi hnevu, či?

autor
2. mar 2024

@mogaa áno ma výbuchy hnevu

alchemilkazltozelena
2. mar 2024

Vyzerá to na AS.. odporúčam diagnostiku v Trnave u pani Lazikovej.. vlastná skúsenosť

kacena4
2. mar 2024

za mna jednoznacne diagnostika inak budes ty ak rodic v pomikove ci je alebo nie je a kazde zlyhanie si vycitat. ak vam poviedia ze je budes vediet ako snim pracovat (naucis sa) ak povedia ze nie, o to lepsie, bude len "smrncnuty" a zasa budes vediet ako na neho. v kazdom pripade odporucam nastudovat si ako pracovat s dietatom s pas (aspergerom) je viacero knih. 1r. bude extremne zatazujuci a dobre je vediet na com ste aby ste sa vedeli odpichnut v praci s dietatom. drzim palceky

siska53
2. mar 2024

@alchemilkazltozelena prosim ta a to robi len ona ci su aj ine? Kolko to stoji? Mne psychologicka povedala, ze u dcery by to na asperga sedelo. A ze aj na muza, ako otca mojich deti. To ale viem, ze on sa otestovat nepojde. Ale dceru zjavne budeme musiet. Ma uz 11 a nevyzeralo to, ze by mohla mat, ale posledne prejavy, co ma za par mesiacov, tomu nasvedcuju.
A aj spatne, ked si uvedomim, ako sa hravala.

alchemilkazltozelena
3. mar 2024

@siska53 robí to ešte aj Jánošíkova ale je drahšia a dlhšie sa čaká u nej na termín.. my sme pred rokom platili u lazikovej 100 eur a čakali sme 4 mesiace na termin

siska53
3. mar 2024
alchemilkazltozelena
3. mar 2024

@siska53 ale vyplatilo sa.. konečne sme sa dozvedeli na čom sme a mohli sme sa pohnúť ďalej..