Laryngitída u 3-týždňového novorodenca

16. okt 2023

Ahojte, mám 3t novorodenca a starší syn má pravdepodobne laryngitídu (práve odišiel k dr, ale má štekavý kašel, tak tipujem toto). Samozrejme zrovna teraz, napsoledy ju mal tak pred tromi rokmi. Aká je šanca, že to dostane novorodenec a aký to má u nich priebeh? Niekto skúsenosti? Už som si googlila, že je nejaká bakteriálna smrteľná forma, ktorú môžu dostať neočkovaní, čo ma zrovna neupokojilo 🤦

anjelicek26
16. okt 2023

Laryngitida som nikdy nepocula, ze by chytili surodenci medzi sebou, viem samozrejme, ze to podla lekarov je mozne, to len taky moj osobny matersky rozhlad za roky medzi detmi... izoluj ich ako sa da a prosim negoogli... malicke ma protilatky cez materske mlieko, to je to najlepsie, co pre neho momentalne mozes urobit. Drzim palce a prajem skore uzdravenie.

autor
16. okt 2023

@anjelicek26 ďakujem za upokojenie 😃 syn mal včera len mierny kašeľ a aj keď sme mu hovorili, aby k mladšiemu nechodil, načapali sme ho, ako ho bozkáva, našťastie na čelo 🤦 dnes bude izolovaný s manželom u svokrovcov 😂

bagre
16. okt 2023

v primeranej miere ich izoluj, ale keď rozmýšľam, u nás deti od seba priamo laryngitídu nikdy nechytili - a jeden syn si ich užil dosť...

brezza
16. okt 2023

Starsi maval casto laryngitidu a mladsi to od neho nikdy nedostal, ani ako male babatko.