Kendamil - bolesti bruška

basa1999
19. máj 2023

Ahojte prosím o menšiu radu. Dám si poradiť. Môj malý ma 13 týždňov. Po náročnom vybratí mlieka, ktoré by mu sedelo sme natrafili na kendamil ktorý mu ako tak sadol ale od prvého lákania mame stále vodovú stolicu. Mlieko mame uz vyše mesiaca. Nakoľko sme teraz nedávno robili testy na alergiu na nič sa nedošlo tak predpokladám že v tom problém nebude. Po 3 týždňoch prišli na malého strašne koliky, nevie sa vyprdieť vždy teba 10 minút tlačenia kým si prdne. Neviem prečo to začalo až po 3 týždňoch. Všade som čítala že u tohto mlieka vodnata stolica je normálne že sa po čase upraví ale nám ani náznak. Chcem sa spýtať čo by ste v danej situácii robili. Vidno že ma aj v noci bolesti bruska. Nikdy sme týmto za cele 3 mesiace netrpeli čiže mi je to zvláštne. Prosím o radu či by ste menili mlieko alebo nie. Rozmýšľala som že keď chlapci majú problémy s tými bruškami či neskúsiť hipp combiotik vraj to je na pokojne brusko tak neviem. Používame aj probiotiká aj kvapky. Ďakujem za každú radu ❤️

alissa1222
19. máj 2023

Dobrý deň,je možné že mu nesedí ale u tohoto mlieka sa to stáva málokedy keďže je výborne stráviteľné. Dávate probiotika ? Mojej malej sa stalo že bola asi týždeň nafúknutá tak som jej dala fenyklovy cajik a prešlo to, doteraz sme na tomto mlieku ale prechádzame už na 3, krasne ju nasýti a spi po ňom celú noc

basa1999
autor
19. máj 2023

@alissa1222 používame probiotiká áno. Ale posledné cca 2 týždne neviem presne to začalo aj so spánkom v noci sa naťahuje prisúva nožičky. My sme feniklový dávali ale bolelo ho k neho brusko vraj niektoré detičky ho neberú dobre. Bojím sa už tej zmeny mliečka ale zase keby to bolo zle mohla by som sa vrátiť k tomuto ze teda “najmenšie zlo” 😂

babovka2321
19. máj 2023

@basa1999 a niektore deti prave zle reaguju na probiotika alebo ine kvapky, ktore maju pomoct s bolestami bruska. Niekedy nie je na skodu vyskusat vysadit aj tie.

taktotedanie
19. máj 2023

V porodnici vravela ze to je jedno z najhorsich mliek

basa1999
autor
19. máj 2023

@taktotedanie no poslednú dobu si to myslím aj ja

basa1999
autor
19. máj 2023

@babovka2321 to sme skúšali tak isto minulý týždeň ešte horšie to bolo

taktotedanie
19. máj 2023

@basa1999 🤷🏻‍♀️ neviem my mame hipp bio combiotik a teda vyskusali sme ich viac a vzdy sme sa vratili k tomuto ale o tom kendamille nam vraveli v porodnici, ze toto nie.. drzim palce ak zmenite mlieko dieta si zvyka tak 2 tyzdne a teda u nas to boli bolesti brucha a plac rurkovanie az potom bolo dobre takyto priebeh nam potvrdila aj pediatricka
Kendamil by som ja nedavala

basa1999
autor
19. máj 2023

@taktotedanie áno áno my sme vždy čakali 2 týždne. Ja mám pocit že rúrka je už moja najlepšia kamoska. My si tieto dva týždne prechádzame 2 hodinovými plačmi a nebudem hovoriť o tom jak sa mi jeduje pri pití. To už som aj skúšala vymeniť dierku aj všetko a nič nezaberá.

taktotedanie
19. máj 2023

@basa1999 probiotika davate ake? My biogaiu ale chvalia si aj probiofix
Este ked sme mali problem s 💩 tak som robila mlieko tak, ze 60ml vody+60ml harmancekoveho caju a do toho 4 lyzicky hippu a teda 💩 bez problemov

nevenka
19. máj 2023

@babovka2321 u nas potvrdene pri vsetkych 4 detoch, cim vacsie koliky, tym horsie probio robili, fenikel des bes...Espumisan, Balonix, trapenie.
Teraz pijem caj na lymfu od Topvet a mala z nicoho nic zacala kakat sama. My nie ze 10 minut sa puci a potom prdne, ona vobec neprdkala sama, len s RR. Ale uz ma 4,5 mesiaca a je teda kojena, dokrm vynimocne UM.

nevenka
19. máj 2023

A prave rozmyslam nad Kendamilom, aj syn to mal, antikolikove od nich, ale ked dam raz za den-dva jednu davku, to nic take hrozne nie je. Nikdy neboli plne na UM, tak asi neporadim moc v tomto.

@taktotedanie a aj zdovodnili, preco Kendamil nie?
Lebo ja mam pocit, ze oni sa drzia len tej klasiky, Sunar, Nutrilon, Beba, Hipp...
Pri prvych detoch som mala aj France Lait...
Teraz mam na obcasny dokrm DM Bio mlieko, aj Babylove sme mali.
Rozmyslam este nad Nutrilonom antikolikovym, ale sama neviem...🤔

basa1999
autor
19. máj 2023

@nevenka ja som o hipp veľmi veľa počula aj od pediatrov že ma tie probiotiká a prebiotika v sebe. Dneska keď pil nočné mlieko tak strašne plakal a nechcel to. Jak keby vedel že ho z toho boli brucho. A navyše z každého kŕmenia sa mi pokaká čo vraj už v jeho veku by nemalo byt. Ano môj malý aby si prdol tlači 10 minút. A kvapky sme vyskúšali uz hádam všetky aj probiotiká. Uvidím čo tento víkend a asi mu skúsim dať ten hipp. Doktori sa držia klasik preto lebo sú zato platený každý ma s nejakými umelými mliekami podpísanú zmluvu jeden povie nutrillon ktorý nás zapekal druhý povie bebu z ktorej mal malý neskutočnú sračku a ďalší povie sunar ktorý nás zabetónoval a teraz výber si. 😂 ešte tomu dám čas ale ak bude takto plakavať aj naďalej nemá to zmysel.

taktotedanie
19. máj 2023

@nevenka nieco so zlozenim, nepocuvala som do detailov pretoze sa na to pytala ina mamicka vo vysetrovni , neonatologicka tvrdila, ze ano je to pravda

nevenka
20. máj 2023

@taktotedanie neviem teda, lebo svagrina davala Kendamil a maly prospieval v pohode a lekarna jej nic nehovorila a to ona je taka fakt zodpovedna.
Napriklad nase deti nemozu ziadne mlieka s probiotikami, to su desne krce v brusku. To som zistila, ked som zacala pridavat tie drahe probio, aby som pomohla pri kolikach a to bolo este horsie. Ale ako hovorim, pptrebujem to len na dokrm, tak to asu nebude tak strasne. Ked z toho vypije tak 60 ml za dva dni 😁

nevenka
20. máj 2023

@basa1999 ja Ti uplne rozumiem. Ja som sa trapila s prvou dcerou s bruchom 1,5 roka. Rok bol des, kym zacala poriadne vsetko ine okrem mlieka jest. Vyskusala by som na Tvojom mieste este bezlaktozove. Lebo ja som kojila a to je horsie, lebo tu laktozu z mlieka prec nedas a v kuse kvapky davat. Ja som vyhodila vsrtky kvapky, aj probio, to naduvalo este viac. Ziadny fenykel. Proste nic. Ked som robila aj prikrmy, kase, tak neskor, tak som davala aj krabicove bezlaktozove, potom som miesala s klasickym a postupne to preslo. Hlavne ked boli zeleninove prikrmy uz riadne porcie. Lepsie znasala to bezlaktozove, aj ked nam na gastre nic nevyslo. Ma teraz skoro 8 rokov a mlieko normalne pije, nema problem. A este mi poradil jeden farmaceut, ze skusit tekute kolostrum, ze moze byt, ze ma nespecificky zapal v creve a to kolostrum to hoji. A veru pomohlo. Najprv som davala to tekute bez kazeinu, neskor som normalne vysypala tobolku do prikrmu. Vela sme sa natrapili. Aj s tretim, aj teraz so stvrtym babatkom.
No nasa, co sa tyka prdov, tak ona tlaci s prestavkami aj cely den a nic, jej za to len v brusku zbiera, nakoniec musim pouzit rektalnu, nenecham ju trapit. Ale 2 dni uz kakala sama ale bez bolesti bruska nie sme a za chvilku bude mat 5 mesiacov...Mala obdobie, ze z nej siel zeleny sliz, aj to len rektalnou, sama nekakala mesiac...Teraz uz ma znova taku zltu stolicu...Ale pribera, tak doktorka neriesi...

basa1999
autor
20. máj 2023

@nevenka a ak sa môžem spýtať aj ste menili mliečka ? A ak áno kolko krát ? Lebo naposledy sme menili pred mesiacom a pól čiže by to nemalo byt zle nie?