Intolerancia na laktózu u 3-mesačného bábätka - príznaky

matiska15
12. máj 2023

Ahojte maminky. Prosim Vas mate skusenosti s intoleranciou na laktozu u babatiek ??? Ako sa im to prejavovalo prosim ??
Malinka bude mat 3 mesiace je na UM.
Sem tam ma zastavene vetry. A pride niekedy den kedy kaka po kazdom jedle dost riedke. (
Ale mam pocit, ze to vzdy tak 2 dni ked jej 1 den robim UM aj do kamiliek).
Inokedy ma zas dni kedy kaka normalne lem 1x denne a tak. Cize sa to strieda.
Tak snad keby to bola intolerancia na laktozu tak by to hadam take kakanke byvalo pravidelne. Ci ??
Ale teda pre istotu sa pytam, ze ako sa to prejavovalo Vasim babatkam. Dakujem 🙂
Nerada by som menila mliecko.

katkine_terapie
12. máj 2023

@matiska15 bolesti bruška, riedke zapáchajúce stolice, plač (takmer stále), reflux, stály pocit hladu a následne po napapaní bolesti bruška, extrémne priberanie (keď sme prešli na bezlaktózové všetko vrátane váhy sa upravilo). UM do kamiliek?

matiska15
autor
12. máj 2023

@katkine_terapie aj mu to dali ako diagnozu, ci ste skusili ?? Tak snad to nasa az take nema 🙏
Ano do mlieka pridam trochu kamilkoveho caju ked ma dni, kedy sa puci a tazkk tlaci.

liloastitch
12. máj 2023

Tiež máme podozrenie u dcéry. Má reflux, je po papaní nespokojná, kaká buď riedke a často alebo má naopak dlhší čas zápchu, objavila sa krv v stolici, objavuje sa jej ekzém.

anavixy
12. máj 2023

Treba skusit davat kvapky ColiPrev do mlieka a lahko to zistite.

katkine_terapie
12. máj 2023

@matiska15 áno, máme to potvrdené testom - vrodená intolerancia laktózy.

renab
12. máj 2023

U nas bolesti bruska, takmer nepretrzity plac, aj pri kojeni sa vypinal ako luk. Zelene riedke stolice.

matiska15
autor
12. máj 2023

@anavixy ked.zaberu a ulavia tak je to intolerancia ? Ked nezaberu nie je?

anavixy
12. máj 2023

@matiska15 ano, mali by zabrat, ak je problem v laktoze 🙂

monikaskorikova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monikaskorikova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matiska15
autor
13. máj 2023

@katkine_terapie a ake malo babanko prejavy ???

katkine_terapie
13. máj 2023

@matiska15 pozri môj prvý príspevok 🙂

nicol_10
14. máj 2023

Neustále sa tak vykrucala, ako keby mala kŕče a bolelo ju bruško, plač. Testy na gastro nám to potvrdili, keď mala cca mesiac a pol. Dostala bezlaktozove francúzske mlieko, všetko bolo potom super. V 8.mesiaci testy opakovali a už bolo dobre, vyrástla z toho. Teraz (2 roky) nemá už žiadne problémy. Pije aj kravské mlieko sem tam.

fifinkaaaa
28. máj 2024

@katkine_terapie
@nicol_10
Ahojte kým došli na to ,že má môj syn laktozovu intoleranciu tak mi od bolesti bruska prestal papať v bdelom stave iba keď spi sa dojčí a dávam mu pred každým dojčením kvapky coliprev ale niak teda nepomáhajú dala nám dr teda nutrilon lactose free len tým že je čisto dojceny tak som zvedavá či mi od zajtrs chyti v tom spanku sj flašku nestalo sa aj Vám prosím ,že kým ste dojčili odmietali detičky papať lebo mali take bolesti? 😔