Hnisajúci pupočník u 10-dňového bábätka

katka3212
13. apr 2023

Ahojte , mám 10 dňové babatko a este mu neodpadol pahyl , drží sa slabo a veľmi to zapacha . Pod ním ma akoby hnis. Lekárku mám až v stredu, mám ist na pohotovosť ??? Alebo čo s tým robiť ? Ďakujem

petamich
13. apr 2023

no treba to cistit aj pod tym pahylom, jemne nadvihnut a cistit vatovou tycinkou namocenou do liehu, tak mi kazala a ukazovala pediatricka, ked sa nas narodil

katka3212
autor
13. apr 2023

Vyzerá takto

petamich
13. apr 2023

hm tak nie toto sa mi veru nezda, neda sa poslat fotka pediatricke? zeby poradila?

pribinak
13. apr 2023

Zajtra chod k pediatricke, to nevadí že poradňu máš až v stredu, veď ona má normálne ordinácne hodiny
Ráno jeej zavolaj kedy mizete prísť

basska_b
13. apr 2023

Ako to cistite? Framykoin zasyp my sme mali na to, ked uz tam boli bakterie. Ten si dajte u sestricky aj po telefone predpisat. A riadne cistite liehom z lekarne a tycinkou do usi aj x krat denne. V porodnici zanedbali cistenie - ze "nechajte to na nas" a oni len to zvrchu po tej suchej chraste potapkali gazou...

basska_b
13. apr 2023

Pohotovost netreba, tam vam len vynadaju, ze to necistite ana chodbe tam kupite nejakeho bacila. Len ak by boli horucky

katka3212
autor
13. apr 2023

@basska_b cistim s Antiseptickym sprejom

basska_b
13. apr 2023

@katka3212 ten lieh je na to uplne delo, to je naj 👌 3 deti odpupočníkované, odpadlo im to az na 17.den vsetkym. Aj take žltkavé to par dni mali, ked som to zanedbala... Radsej som to neovoniavala 😁

kikiballa
13. apr 2023

@katka3212 určite lieh. Ten krásne vysuši. No tvoj malý tam má už asi zápal. Chod riadne k pediatričke nech sa na to pozrie. Nevadí,že máš poradňu v stredu. Čisti to liehom niekoľkokrát do dňa.

katarinka89
13. apr 2023

@katka3212 čistým liehom 3x za den- stiahne zápal ak je tam a odpadne. Po odpadnuti tiež čistiť

nikpa
13. apr 2023

@katka3212 čistit s betadinom alebo so 60% liehom, kúpiš bežne v lekárni. A ako ti tu už niekto radil, treba čistiť aj pod tým pahylom, jemne nadvyhnúť a vatovou tyčinkou namočenou v dezinfekcii povytierat. Syn to mal ešte horšie a takto sme to dali do poriadku, nakoniec ani neviem ako a sám odpadol.

domiklik
13. apr 2023

@katka3212 mali sme veľmi podobné ako na fotke... Pediatrická kázala zakaždým ohýbať doprava doľava, vyčistiť liehom a ono to samé odpadne...

taziona
13. apr 2023

@katka3212 nas s tym pediatricka poslala na detsku chirurgiu a strasila nas,ze nas aj hospitalizuju, co sa chvalabohu nestalo... nie je to sranda a ja by som to radsej riesila s lekarmi ako sama na vlastnu past.

tribaby
13. apr 2023

@katka3212 To nie je hnis! Pupočník má farbu do žlta a keď zasychá, tak vyzerá presne takto. Sušiť, Betadine alebo lieh, Dettol a pekne sa to zahojí. Ak by tam bol zápal, tak je koža ohnivo červená. Hlavne pokoj 😉

tribaby
13. apr 2023

@kikiballa nie je to zápal.

taziona
13. apr 2023

@tribaby vyhladala som teraz foto syna a mas pravdu, nas to mal dookola zapalene cervene riadne...

trgypadl
13. apr 2023

Trosku pupcek pritlač, ako keby si chcela ten stred vytlacit vonku, aby sa to viac odhalilo a roztvorilo. poriadne vycistit liehom, plienocku zahni, aby to bolo co najviac na vzduchu a vetralo sa, nech predides vzniku granulomu

lilope
13. apr 2023

@katka3212 aj moja to mala akoby zahnisané pod tým pahýľom, ktorý odpadol až 17. deň. Ale hnis to nebol, zrejme to tak má vyzerať. Odvtedy to je o 90% lepšie.