Hnisajúci pupček u 2,5 týždňového bábätka

sisi2212
15. apr 2020

Ahojte maminky, mame teraz dva a pol týždňa a zacal nám hnisat pupcek, stretli ste sa s tým niektorá? Doktorka to vyčistila dnes, ale zasa ked som prebalovala tak zahnisane, nechápem začalo to až teraz robiť, doteraz bol pupcek krasny.... Mate taku skúsenosť? Co vám pomohlo? Ďakujem

sunny8
15. apr 2020

Liehom potierať 🙂

nikuska845
15. apr 2020

@sisi2212 nám doktorka povedala ze s detolom okolo pupceka a detský zasyp aviril.. Tam tiež hnusal ale potom keď odpadol tak už má pekné zahojene 🙂

janinah
15. apr 2020

ak ozaj hniśa,tak nijaký puder by som tam nedávala,nech to tam nekysne,vyčistiť liehom alebo peroxidom..

nikpa
15. apr 2020

@sisi2212 vyčistiť a nic viac

nikimeli
16. apr 2020

Ahoj, nám kázali potierat repikom.. 😊

83lenka83
16. apr 2020

@sisi2212 môjmu tiež hnisat, cistila som betadinom a mastila framykoinom, za 5 dni to úplne prešlo, teraz raz za dva dni pretriem betadinom pre istotu.

janinah
16. apr 2020

@83lenka83 Betadine je skvelá vec,ale nie u detí...z letáku
Použitie sa neodporúča u predčasne narodených detí, novorodencov a dojčiat.

Predčasne narodené deti, novorodenci a dojčatá majú pri podávaní veľkého množstva jódu zvýšené riziko vzniku zníženej funkcie štítnej žľazy (hypotyreózy).

Použitie Betadine u ostatných vekových skupín detí sa má obmedziť na minimum, pretože pri podávaní veľkého množstva hrozí riziko vzniku hypotyreózy - zníženej funkcie štítnej žlazy. Váš lekár bude funkciu štítnej žľazy kontrolovať.

83lenka83
16. apr 2020

@janinah nikto môjmu nič nekontroloval a takuto liečbu mu indikovala pediatrička, nie som dr takze som ani nepatrala po tom či betadine môžu alebo nemôžu dojčatá, aj vitamín C ma užívať, nariadila primárka pre rizikových novorodencov a na letaciku je písané od troch rokov a môjmu som to začala dávať od jedného mesiaca.

83lenka83
16. apr 2020

@janinah môj je narodený v 36+0, mám konfrontovať dr s tymto faktom? Bude treba malému vyšetriť stitnu zlazu?

83lenka83
16. apr 2020

@janinah a ešte jedna vec, píše sa tam, že tehotné a dojciace ženy tiež nemajú používať betadine a mne ho hneď na druhý deň po sekcii dali na sestonedeli

kittykat22
16. apr 2020

Baby tak to davate dobre blbe rady. To je dieta ktore ma 20 dni a potrebuje nad problemom drobnohlad. Kamaratka mala zapal pupiku u syna v 10 dnoch, a bola s tym prijata na detsku pohotovost, boli nasadene ATB, a nechali si 14 dni so synom na JIS, pretoze hrozila sepse a smrt dietata. Pisala som autorke IP, ze by mala kontaktovat detsku pohotovost aby skontrolovali dieta.

sisi2212
autor
17. apr 2020

Tak som bola s malym aj na pohotovosti, aj u pediatricky... Povedali, že čistiť liehom, len najhorsie, ze jemu sa tam vždy urobi taka ako chrasticka a ked mu to cistim, odlupne sa, a tým pádom znova dokola, zasa hnis, chrasticka...

lukavanju
17. apr 2020

@sisi2212 u nás zabral 3% peroxid vodíka, potieranie repíkom a mastičkou framykoin...za pár dní sme mali krásny pupček

janinah
17. apr 2020

@sisi2212 treba rozlišiť čo je hnis a čo je povlak ,ktorým sa to zaliečuje

janinah
17. apr 2020

@83lenka83 ja by som sa dr. opýtala na to

sisi2212
autor
17. apr 2020

Toto mal na plienke z toho pupceka

smajluska
18. apr 2020

My sme na pupcek davali iba 3% peroxid vodika. Trosku sme kvapli so striekackou po kupani a zachvilku to vysumelo. Utrela som to do sucha s tamponom. A nikdy sa nam to nezapalilo ani nebol s tym problem. Za cca 10 dni chrasticka sama odpadla.

smajluska
18. apr 2020

Ten repik na pupcek je velmi dobry napad

smajluska
18. apr 2020

@sisi2212 Treba sa spytat najlepsie detskej lekarky co s tym. Mozno by pomohlo kupit v lekarni gazu a namocit do repika a vyzmykanu gazu prilozit na pupcek. Ale nie na dlho. Netreba davat na pupcek plienku. Treba ju pod pupcekom zohnut, aby sa nedotykala pupka a nedrazdila ho.