5 týždňové bábätko prdí, ale nekaká

bastynko123
17. jan 2021

Ahojte prosím Vás mám 5 týždňovú dcérku a máme taký problém že prdíme ale nekakáme ale malička je veľmi nervózna plače, pučí sa, stále hmíri s nožičkami hore dole. Kojím ju ale sem tam dám aj UM. Aj som jej pomáhala 2x rektálnou trubičkou zabralo, ale stále ako keby ju to bruško bolelo a nemohla sa vykakať. Aj cvičíme nožičkami aj masírujeme bruško, ale mám pocit že nič s toho nezabera. Viete mi poradiť?

diaalex
17. jan 2021

@bastynko123 môže byt že Vám nesadlo um 😕 moja ne💩 1 deň a na další som jej už dala 1/2 glycerinoveho čipku a behom 3 min sa vy💩

pusinka12221
17. jan 2021

@bastynko123

Ahoj aj my sme tým prešli, ešte do nedávna nekakala ak ju čisto len kojiš nemusí kakat ale aj keď UM tak ono je hustejšie a dávaj pomedzi papanie aj čajík alebo vodičku. Ja keď krmim mame teraz 3 mesiace tak mam pri sebe 2 fľašky v jednej mliečko mame hipp comfort, beba aj sunar nás zapeka a v druhej mam čajík feniklovy a striedam jej dám cucnut mliečka potom čajík a tak pije aby sa zriedila stolica, UM je hustejšie ako materské a taktiež zarábam mliečko bud do vývaru z vločiek alebo som si kúpila čajík zo sypaných kamiliek a do toho jej zaram a taktiež mame probiotika biopron a odporúčam baby calm, a keď mala alebo ma malička zápchu dali sme cipku glycerinovu do dupky nie je návyková a sama kakala, teraz prešiel 3 mesiac a začína kakat sama. Ono to trvá do 3 mesiacov kým si cievka zvyknú na mliečko nieje ešte vyvynuty tráviaci trakt. 🙂

pusinka12221
17. jan 2021

@bastynko123

Ja co som sa nahľadala takýchto diskusii aj lekárke som stále volala ešte pred 2 týždňami sme mali takýto problém a neviem ci to je babycalmom alebo cajiku z kamiliek - sypaný a kaka zatiaľ týždeň každý deň. Alebo ešte si kúp easylax je to detské preháňadlo je to lepšie alebo čipka ako pchať rurku alebo teplomer. My sme robili s teplomerom a koľko krát sa nemohla ani vyprdkat ešte teraz ma s tým problém, skus ju dávať aj trosku na bruško.

kucikuc
17. jan 2021

Moje deti mali tiež problém s kakanim tiež som menila mlieka nakoniec som zmenila kojenecku vodu a bolo po probléme. Aspoň nám to pomohlo dávala som Lucku