22 mesačný syn nerozpráva

ojko99
17. máj 2021

Ahojte chcem sa poradiť či má niekto podobne ako syn bude mať 22 mesiacov a vôbec nerozpráva začal rozprávať pekne mama táto bába hav vta (ako vták) no trz ako by sa to stratilo aj keď to povie nieje mu rozumieť a samé len to hm hm hm hm keď mu čítam ukazujem poviem napr kde je auto zvieratko tak mi ukáže všetko aj pochopí len nepovie nič bojím sa aby nebolo neskoro. Ďakujem

katkaseiner
17. máj 2021

do 3 rokov ma cas... moji sa rozrozpravali ako 1 a pol rocny ale kopec deti nastupovalo v 3 rokoch do skolky ze poriadne nehovorili a rozrecnili sa v 3 rokoch. Dovtedy ti dieta ani logopedicka nebude riesit, takze klud. Uzivaj si kym je drobec, vsetko bude ok

hanka1505
17. máj 2021

@ojko99 Ahoj, vitaj v klube 🙂syn rozumie vsetko,chodi 3xkrat do tyzdna do jasli, myslela som ze mu to pomoze a chodi aj kvoli momentalnej nasej situacií, a vobec nic. Nieco povie, blaboce hatlaninu, ale nase rok a pol stare krsna vie viac povedat ako syn. Boli sme u dr, povedala ze do 3 rokov je to ok, pokial vidim ze napreduje, ( nema napr uz plienku, je samostatny) len zrejme lenivy kusok. Inak začínal ako tvoj, ked bol mladsi viac toho povedal ako teraz. Mám dve kamky s chalanmi o rok starsimi, a rovnaky scenar. Takze to beriem ze proste len maju cas. Ak teda nemate ine problemy. Ja to nesilim viemze logopedicka by nepomohla, lebo nevedel by spolupracovat, teda nemal by trpezlivost a ine veci riesit nejdem lebo vidm ze rozumie vsetko a je sikovny. Drzim palce 🙂 verim ze po 3 rokoh a skolke sa spustia, tak ako tych kamiek chalosi 🙂

romanko999
17. máj 2021

u nás to bolo tak isto v 22 mesiaci a teraz ma 25 mesiacov a je tam riadny progres 🙂 neboj urcite to pride.

novorodicka352
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liliana363
17. máj 2021

@ojko99 môj začal také úplne jednoduché vety hovoriť na 3.narodeniny. dovtedy len taký základ. V škôlke sú vždy aj deti, čo nerozprávaju, hovorila mi učiteľka. Môj asi od 4,5roka chodí na logopediu, a od vtedy aj v škôlke začal veľa rozprávať, dovtedy tam moc nerozprával.

simona92101
17. máj 2021

@novorodicka352 ? O com? Ty mas asi nejaky psych.problem ked v kazdej diskusii rozpravas o sexe 🤦‍♀️

ojko99
autor
17. máj 2021

@novorodicka352 Sprosté komentáre si nechajte pre seba.

ojko99
autor
17. máj 2021

@hanka1505 no mi bojujeme z plienkami nechce šerblik chvíľku sedí chytí ho a odhodi ho preč a uteká my po celom dome 🤷‍♀️ čakám kým bude už leto nech ho nechám bez cez deň nech sa učí. Ako on rozumie ako hovorím všetkému lebo to rozprávanie...

ojko99
autor
17. máj 2021

@simona92101 asi jej to chýba veľmi 🤷‍♀️😂

sankysa1
17. máj 2021

@ojko99 my máme 27 mesiacov a slová ktoré používa sú.. Neboj sa prepáč nie áno ahoj čau na zdravie tati ďakujem diky ham havo cica šmolko nechcem. Koniec to je všetko hlavu si z toho nerobím snáď sa to pomaly ešte zrovna v jej veku deti už pekne rozprávajú no ona vie iba tieto slová. Nerob si z toho hlavu do 3 rokov je to vraj oka aj podľa našej doktorky