15-mesačné dieťa ešte nechodí

ivana2389
29. apr 2024

Dobrý deň chcela by som sa podeliť svami o jeden problém ktorý má trápi mam dcéru je jej rok aj 3 mesiace stale mi nechodí keď ju vodim za ruku tak kroky dáva ale už sama nejde ani sama nestojí stale padá. Ak stoji tak musí byť opreta o sedačku alebo o niečo...Bola som snou aj u lekára lekárka hovorí ze nohy ma v poriadku vôbec sa mi ani neplazila ani neštvornoskuje. Ma ohradku o ktorú dá pár krokov a už place ze sa jej nechce....MALY STE AJ VY TAKÝ PROBLÉM?

subartic
29. apr 2024

@ivana2389 dievčatko má 15 mesiacov , v tomto veku ešte pomerne veľká časť detí nechodí a sú úplne zdravé . Ak ťa to trápi , zober malú a skoč za skúseným fyzioterapeutom nech sa na ňu pozrie.

hederamonstera
29. apr 2024

Do roka a pol je to v norme, ono sa to vie zmenit z jedneho dna na druhy, doveruj jej.

zuzanaete
29. apr 2024

Este ma cas 3 mesiace. Vodenie za ruku zrus. Nechavaj jej priestor na pohyb.

timea301196
29. apr 2024

Dcér začo chodiť skoro kto 16mesacn aj syn. A to sú o mesiac prvej národne obaja. Neboj sa len nevoď z ruky!

simona20201309
29. apr 2024

@ivana2389 boli ste už pri fyzio a na neurologii? To ze ešte nechodí, to by nemuseli nič zlé znamenať,ale to ze nestvornozkovala, tak to ste už dávno mali riešiť.

simona20201309
29. apr 2024

@ivana2389 mne sa naozaj nechce veriť ze vás obvodný nikde neposielal a ze lekár riešil len to ci ma v poriadku nohy?

sandra49
29. apr 2024

@ivana2389 to ze ešte nechodí nieje problém.. skôr je podľa mňa veľký problém ze sa doteraz neplazila ani nestvornozkuje..to by najskôr mala robiť..nemala by preskocit 2 fazy..skus ju to naučiť, ukazovať aby sa pozerala ako sa to robí.. a úplne vypusti to držanie za ruku a aby len robila kroky..keď preskočí 2 dôležité fazy nemôže byť jej telo pripravené na chodenie..

orangiiina
29. apr 2024

Tiež nevidím problem, že ešte nechodí, niektorým deťom to trva aj do 18 mesiacov a je to z hľadiska odborníkov v poriadku. Skôr by ma trapilo, že neplazila a nesrvornozkovala. Tým pádom nemá dostatočne vyvinuté svaly a potom jej nemôže ísť ani to chodenie :( smer fyzioterapeut čo najskôr.

larena
29. apr 2024

A keď sa neplazila do teraz ani neštvornožkovala tak akým spôsobom sa pohybovala z bodu A do bodu B?

lia2022
29. apr 2024

@ivana2389 mne je skôr zvláštne že sa neplazila a ani neštvornožkuje ako to, že v 15mes.nechodí 🤔. Môj malý začal chodit mal takmer 16mes.
.. ale ako sa potom presúva ???

angel993
29. apr 2024

@ivana2389 nevodit za ruky ale motivovať k štvornožkovaniu. Moje deti začali chodiť neskôr, starší keď mal 15 mesiacov, mladší až keď mal 19 mesiacov. Mladšiemu dlho trvalo kým začal štvornožkovať, hneď sa ťahal hore, ale ja som ho vždy dala na bruško a pred neho zaujímavú hračku. Asi po mesiaci takého intenzívneho motivovania sa rozbehol po štyroch.
A nikdy ho nikto nevodil za ruky (aj keď starí rodičia velmi chceli, že ho naučia chodiť), na to som dávala vždy pozor a zakaždým som poprosila starých rodičov aby to nerobili, lebo mu tým škodia. Tým že ešte nemal spevnený stred tela, mohol by si osvojiť nesprávny vzorec chôdze a to by dalo viac práce napraviť