Posteľ pre 2-ročného

27. jan 2024

Ahojte. Chcela by som sa poradit. Mame 1,5 rocneho syna, ktory momentalne spava v klasickej detskej postielke. Je vsak dost velky a mohutny a uz teraz mam pocit, ze pomaly z nej vyrasta. Hlavne ked sa prehadzuje zo strany na stranu, bucha sa neustale o mreze, na co sa casto budi. O par mesiacov sa budeme stahovat do noveho a tu mam dilemu. Kym sa prestahujeme, bude mat takmer 2 roky. Riesit uz riadnu velku postel? Asi by bolo lepsie, keby mala nejake zabrany. Alebo dat spravit postel na mieru, taku tu nizku, co je prakticky na zemi? Ako ste riesili prechod vasich deti z postielok? Dakujem za akekolvek napady a inspiracie 🙂.

es2021
27. jan 2024

My sme riesili taku pri zemi aj so zabranami.. na velku je podla mna este maly

patka06
27. jan 2024

Klasickú veľkú posteľ, zábrany dokúpiš aj zvlášť.
Pri zemi by som nekupovala / nedávala robiť na mieru

juliacenc
27. jan 2024

Normalnu velku postel, bez zabrany. Dala som na zem matrac kt sa nepouzival keby nahodou bol nejaky pad. Asi po mesiaci uz nebol potrebny, vsetko OK

evkamotka
27. jan 2024

Kupili sme uz uplne normalnu posteľ velku, akurat som si dala pozor aby nebola vysoka ale skor nizsia. Dala sa k nej kupit zabranka, ktora sa len nastokla a teraz sme ju dali prec. Nechod do stredne velkej postele, dieta bude chciet uspavat alebo sa v noci zobudi-bude sa dat k nemu normalne prilahnut. Pride ti maly v 2r ale 3-4r prebehnu ako nic a bude mentálne uplne inde ako predškolskolak, skolak

mon895
27. jan 2024

Moj ma od 2r 160cm dlhu 80cm siroku teraz ma cez 6.5r a este stale tam ma vela miesta

1mata
27. jan 2024

Velmi prakticka je postel rastuca. My sme mali pri dcere z Ikei asi od dvoch rokov a ma ju este teraz ako 6 rocna.

beata_k
27. jan 2024

Normalne velku postel ale so zabranou. Deti rychlo rastu. Uplne zbytocne ti kupovat 80x160. Co ziskas? 40 cm? To je nic.

terka224
27. jan 2024

Naša prechádzala z postieľky na posteľ 200*140 robený na mieru, nižšiu ako normálne postele ale nie zase úplne na zemi.

autor
27. jan 2024

dakujem, baby, za odpovede, velmi ste mi pomohli 🙂

kris_tin257
27. jan 2024

Môjmu sme kúpili klasický veľkú posteľ ktorá mala aj zábrany ktoré sme dali neskôr preč, v dolných suflikoch má hračky 😊 a chceli sme aj na vysuvanie pristelku kde zo začiatku pri ňom spával manžel keď sme ho učili, keď bude mladšia sestra väčšia môže tam občas pri ňom spať a neskôr kamoši 😊

autor
27. jan 2024

@kris_tin257 tento koncept sa mi velmi paci, zial, nezmesti sa nam to priestorovo do detskej :/

kris_tin257
27. jan 2024

Fakt? Naša detská má 8m2 a v pohode sme ju tam dali 😊

autor
27. jan 2024

@kris_tin257 my mame trosku atypicku miestnost kvoli urcitym stavebnym upravam. A v buducnosti, ked uz pribudne nabytok, by sa nedala ta postel vysunut. Nateraz by to bolo fajn, ale neskor uz nie.

nika23t
27. jan 2024

Normálna veľká posteľ, keďže spala s nami v spálni, tak mala posteľ pri mne. Neskôr som dala zábranu. Podľa mňa sú vyhodené peniaze nejaké menšie postele.

alexandraas
27. jan 2024

Moj isiel pred druhymi narodeninami do vlastnej izby,a do normalnej detskej postele s bocnicou,vie odtial pekne vyjst a v noci niekeey pricupka ku mne do manzelskej😃

milanemila
27. jan 2024

Kupila by som hlavne taku postel, aby som si k dietatu mohla lahnut aj ja, ci uz precitat vecer rozpravku, alebo ked jednoducho bude treba lezat pri nom. Aspon nasa ked mala 2 roky, tak nezaspavala sama. To ci bude prizemna alebo klasicka vyssia s nejakou zabranou je asi jedno.