Užívali ste niektorá medrol a nolpazu v tehotenstve?

mmmelindaaa
25. júl 2020

Ahojte, uzivam medrol a nolpazu, a budem musiet aj v tehotenstve kvoli cytokinom, ale vsade citam, ze nolpazu sa nesmie v tehotenstve...... Nie je tu medzi vami niekto ktora brala tieto lieky?

Dakujem

krisbar
25. júl 2020

Ja som brala nolpazu len pred tehotenstvom. Uz pocas tehotenstva mi ju k medrolu nepredpisala.

mmmelindaaa
autor
25. júl 2020

@krisbar a odkedy asi? Pockala si na krvne testy? Alebo si jej napisala, ze mas pozitivny test?

zuzzinkaa
25. júl 2020

@mmmelindaaa Ahoj ja som posledný 1,5 mesiac tehu brala nolpazu denne 🤷🏻‍♀️ Takze asi sa ,,môže” keď mi ju predpísali 🤔

mmmelindaaa
autor
26. júl 2020

@zuzzinkaa ahoj, hmmmm, tu aj v pribalovom letaku pisu ze sa nemoze

zuzka251
26. júl 2020

@mmmelindaaa u pantoprazolu sa nepotvrdili škodlivé účinky na plod, je bezpečný. hoci niektorí lekári ho v teh. nepredpisujú, resp. uprednostnia omeprazol

mmmelindaaa
autor
26. júl 2020

@zuzka251 ved to, ze aj v pribalovom letaku pisu, ze sa nesmie v tehu

lenkasgt
26. júl 2020

Ja som pred tehotenstvom brala nolpazu, po otehotneni som bola na gastre a tam mi kazali vysadit...neexistuju studie ktore ti povedia ci to ozaj skodi alebo nie...za prve tehotbe zeny sa nechcu zucastnovat takych studii z pochopitelnych dovodov a za druhe keby bol plod poskodeny asi niktp nezisti ci z nolpazy..preto plati zlata rada..nic radsrj neuzivat a vydrzat...moje tehotenstke travenie bolo ako by som to....totalna katastrofa...ale no budem riskovat? Uz je to uspesne za mnou, vydrzala som 🙂

mmmelindaaa
autor
26. júl 2020

@lenkasgt u mna ide o to, ze uzivam aj medrol (kortikosteroid) z imunologickych dovodov, a k tomu je nutne ta nolpaza. 🤷🏻‍♀️ Ale pojdem za dr a sa opytam, ci by nevedela vypisat nieco ine. Uz ked som videla na pribalomovom ze sa nesmie, tak to nechcem uzivat. Babatko od 8. tyzdna sa zacina napajat na placentu a na krvny obeh, mozno preto mi to este nehovorila, lebo som nebola na kontrolnom odbere v tehotenstve.

krisbar
26. júl 2020

@mmmelindaaa ja som brala medrol+ nolpaza cca 6 mesiacov. Potom som vysadila a za 3 mesiace otehotnela a hned nato mi spravila testy a supla medrol kedze cytokiny boli opat vysoke. Brala som ho tusim do 15tt

mmmelindaaa
autor
27. júl 2020

@krisbar aj nolpazu k tomu?

krisbar
27. júl 2020

@mmmelindaaa nie. V tehotenstve uz len medrol

tamvtme
27. júl 2020

Ja som brala len medrol, nolpazu pred tehu, imunolog povedal ze mozem nolpazu brat aj pocas tehu, gynekolog ze radsej nie,tak som nebrala

mmmelindaaa
autor
27. júl 2020

@tamvtme a gyenokolog ti nedal nic namiesro toho? Helicid napriklad? A zaludok ta nebolel?

mmmelindaaa
autor
27. júl 2020

@krisbar a nebolel ta zaludok? Co si jedla predtym, ked si si dala medrol?

tamvtme
27. júl 2020

@mmmelindaaa nie nedal nic a tazko povedat, ci mi bolo nevolno z medrolu alebo z tehu ale nic strasne, takze som to neriesila

mmmelindaaa
autor
27. júl 2020

@tamvtme wau super!

krisbar
27. júl 2020

@mmmelindaaa davala som si ho rano na lacno. Nebolel. Ani mi nebolo zle v tehotenstve.

m_o_n_c_a_k
12. aug 2020

@lenkasgt @krisbar @tamvtme ahojte dievčatá, pred par dnami som vysadila nolpazu v 15 tt lebo som čítala, že sa nesmie v tehu. Mam od vtedy hroznú zahu, beriem Medrol, mam ho už vysádzať, ale bude to trvať cca mesiac. Myslíte, že mi to môže uškodiť na žalúdok, alebo to mam vydržať? Ako ste to mali vy? Mali ste problémy so žalúdkom? So záhou? Ako ste zvládali vysadenie medrolu?

krisbar
12. aug 2020

@m_o_n_c_a_k ja som nemala nic. A davas si to rano na lacno ?

krisbar
12. aug 2020

@m_o_n_c_a_k a mozno som aj mala, ale poviem.uprimne, ze ja sa moc nepozorujem...mam strasne plny den bud pracou alebo zahradou, a niekedy mozno aj mi vybehla kyselina, ale prehltla som a den siel dalej. To das.

m_o_n_c_a_k
12. aug 2020

@krisbar áno na lacno si ho dávam. No ja mam tu kyselinu takmer permanentne. Trochu prejde keď ležím. Inak po každom jedle a aj medzitým keď sa napijem. To už je len mesiac. Potom ešte budem dávať isto pár mesiacov vitamíny.

krisbar
12. aug 2020

@m_o_n_c_a_k a nerobi ti to nejaka kombinacia jedla alebo tych vitaminov?ja som brala len Dcko. Ostatne ked je v norme netreba do seba zbytocne davat

m_o_n_c_a_k
12. aug 2020

@krisbar neviem. Len viem ze Kalium mam znížené, beriem tie tehotenské, magnezko musím, lebo mávam kŕče v nohách, zinok som dokúpila, lebo mi vlasy padajú hrozne a ešte beriem kolagén a calcium na kosti. Musím povedať gynekol. Nech mi urobí na vitamíny odber. Aby som vedela co mam brat. Nech sa zbytočne necpem.

m_o_n_c_a_k
12. aug 2020

@krisbar inak môže to byt aj z tehotenstva. Doteraz mi to možno nolpaza potláčala. A možno sa tak nastavím že to je z tehu. Na zaciatku tehu ma bolela hlava a bolo mi zle. Tiež som nevedela z čoho to je, tak som si povedala, že isto z tehu. A hotovo. Žili sa mi ľahšie 😂😂. A ozaj tebe sa podarilo do nosiť v pohode bábätko?

krisbar
12. aug 2020

@m_o_n_c_a_k mna tiez na zaciatku bolela casto hlava, ale tak isto ako vsetko ostatne som to odignorovala. Pichava ma aj v boku (najma ked zacmem kopat zahradu 😂), tazko mi travi, ale ja som si to nastavila tak, ze pokial mam dobre vysledky u gyn, nemam krvacanie, tak nic neriesim (najma ked tu sledujem kopec tehotnych ako pri kazdom pichnuti sem pisu). Ja som si v hlave nastavila krasne lahke tehotenstvo bez komplikacii a take ho aj mam 😊
Som v 29tt, takze este cakame 😋

m_o_n_c_a_k
12. aug 2020

@krisbar jeej tak držím palce. Veru netreba hneď všetko riešiť každú somarinu. Idem teda myslieť na pozitívne veci a nastaviť sa, že si to idem užiť. 😉

tamvtme
12. aug 2020

@m_o_n_c_a_k ja som tiez nemala problem...brala som to rano s jedlom

m_o_n_c_a_k
12. aug 2020

@tamvtme ďakujem tak je to zrejme z tehotenstva.

lenkasgt
13. aug 2020

@m_o_n_c_a_k ja som naopak trpela hrozne 😀 bolo mi permanentne zle po jedle - hrozna kyselina zaha naduvanie...nemohla som sa ani najest dosyta len tak potrosku 🤷 v noci krce v bruchu a zastavene vetry, nemohla som spavat...cim vacsie brucho a menej priestoru pre creva a tlacenie na zaludok tym horsie...akoze este chcem druhe dieta ale neskor ako som povodne planovala lebo kvpli tymto potiazom to bolo uplne trapenie 😔 drzim palce nech to ma lepsi priebeh 🙂

m_o_n_c_a_k
13. aug 2020

@lenkasgt a po vysadení Medrolu ti to odznelo? Ja už vysádzame tak to hádam nejako ten mesiac dám.