Ako ste zvládli dve deti?

5. aug 2021

Maminky, prosim Vas chcela by som sa spytat, tie co mate 2 deticky, ako ste to zvladli? Mam 2rocneho synceka, velmi tuzime este po dietati. Mam ale 40 rokov, samozrejme neviem ci sa podari, ale tak 1/2 roka tomu dame cas, vyskusame ci sa zadari. Len hlavou mi viria otazky ci zvladnem 2 deti, ved malicke potrebuje tolko pozornosti, ako zvladnem starostlivost aj o starsie? Samozrejme manzel by po praci pomahal, ale zrazu 1000 otazok a situacii, ze teraz som v rozpakoch.... Stari rodicia uz nevladzu takze vypomoc z ich strany skor nie ako ano. Alebo ako ste riesili ked napriklad starsie dieta ochorelo ? Dakujem

deti95060810
5. aug 2021

ako sme zvládli 2 deti? Tak ako aj 4 deti...😉
teraz vážne...nám sa neraz stalo že ak ochorelo jedno dieťa vystriedali sa aspoň 2-3 niekedy ochoreli aj všetky 4...samozrejme postupne, s odstupom 2 -3 dní...
Nemusíš sa báť, síce je to niekedy zaberák , ale dá sa to zvládnuť....Deti vyrastú a budú zas iné starosti...Držím palce...

andrejka1974
5. aug 2021

2 su uplne ok ja som zvladla 5 a uplne v pohode je to sranda ale vsetko sa da ak jeden ochorel snazila som sa ho izolovat niekedy to neslo manzel tahal 12 a tak som vychovu zvladala vacsinou sama

mila06
5. aug 2021

Ja mam 3male deti a 40rokov takze zvladnes neboj, niekedy je to narocny masaker ale da sa, hlavne je vsetko neriesit a uzit si deti. Drzim palce nech sa podari.

nikha2809
5. aug 2021

Ja mám dve a je to úplná pohodička.rodicov už nemám,svokrovci ich tiež nezoberú len tak max.raz dva krát do mesiaca keď potrebujeme niečo vybaviť aj to len na pár hodín možno.rozdiel mám medzi nimi tri a pol roka akurát pár mesiacov potom ako sa malý narodil začala pandémia všetko pozatvarali,trochu som mala strach ako to zvládneme keď muž musel byť v robote a staršia ostala doma ale úplne super.tak som si zvykla že ani do škôlky by som ju nedala keby je to na mne,ale ona chcela už potom od septembra minulého.dokonca mám pocit že že je to ešte lepšie ako keď dcéra bola sama.

dievcacitajucelist
5. aug 2021

Ja mam 4, keď počítam aj partnerovho syna, kt. je u nás každý druhý týždeň...a zvládam to normálne...nezamyslaj sa dhlo máš už vyšší vek, aby nebolo neskoro...ja mám 42 a drobec bude mať v decembri 2 roky...a je to niekedy náročné po fyzickej stránke, ale keby som mala menej rokov chcela by som ešte dievčatko keďže mám samých chlapcov...držím prsty

1katus1
5. aug 2021

Ja mám 2 deti a je to ok. Starý rodičia nemajú kedy pomáhať chodia ešte do práce a poobede si potrebuju oddýchnuť. Ja mám medzi deťmi ale takmer 5 ročný rozdiel. Staršia rada kocikovala bračeka keď malý spal s dcérou som kadečo vyrábala. Mala som ju doma pokiaľ nešla do predškolskej triedy takže celý prvi synov rok. Záleží len na tebe ako si to zariadia. Ale ja na tvojom mieste by som asi už druhé neriešila

ivetka0075
5. aug 2021

Ja mám tri a poviem ti,že keď som mala jedno bolo to najťažšie. Keď prišlo druhé zvládala som to oveľa lepšie a keď prišlo tretie ide mi to asi najlepšie. Stále a stále sa učíme a zdokonaľujeme. Čím som staršia, tým mám pocit, že si teraz viem oveľa viac rozložiť čas ako pri jednom dieťati. Ja mám doma tri , toho jedno 4 mesačne, ale chodím cvičiť aj sa opaľovať a všetko doma pekne zvládam.

sasitimi17
5. aug 2021

Záleží od detí
Ja mám jednu ale keď občas strážim aj švagrinej syna tak je to v pohode zvládam ešte lepšie ako keď je sama
Ale zas keď prídu sesterniciny dvaja (chlapec dievča) tak katastrofa iba sa škriepia a hádajú

lily14
5. aug 2021

Ahoj ja mám tiež po 40 a 2 deti jedno má 8 a malý rok....tak zvládam aj keď už nevladzem ako keď som bola mladšia,hlavne to nevyspatie...ale som šťastná že ich mám lásky naše😉

vilma7
5. aug 2021

Mám dve malé deti a obe po 40tke, a keďže sme v zahraničí, sme na ne a manželom úplne sami. Teraz máme 45 a obaja pracujeme a striedame sa pri nich, keďže aj škôlka je tu až od 4.rokov a aj to len na 4 hodiny.
A ako sme to zvládli? Dobre. Všade sme chodili všetci spolu, deti spolu spali, drobca v prípade núdze dali do nosiča. Také malé deti ešte nebývajú veľmi chorľave, naši mal asi dokopy 3-4 x zvýšenú teplotu, ináč nič. Horšie bude asi keď pôjde do škôlky. Aj potrebuješ niečo konkrétne vedieť, pýtaj sa. Rozdiel mám 2.5 roka a drobci sú veľkí parťáci, takže za mňa, určite skúste aj druhé. Ja som druhé rodila v 43.

danieladugard
6. aug 2021

Maličké vôbec nepotrebuje toľko pozornosti. 🙂 treba sa sústrediť na staršie, to ma svoj režim, návyky, popritom nosič s babom, a ideš. Pred 2 mesiacmi sa nám narodili dvojičky, mame 2,5 ročnú dcéru. Základné časy režimov podľa nej, tj, obedny spanok aby mala, večernú rutinu dodržanu atď.. Stále s nou chodím von, ako aj predtým, len mam na sebe dve bábätká v nosiči. Im je to fakt srdečne jedno ako prežijú deň, pokiaľ su nakrmene a majú čisto v plienke 😉

amelie2017
6. aug 2021

Ja mam 3 s pol rocnu a mesacne babo. Su super dni, kedy ani neviem, ze mam babo, nakrmit, prebalit a spinka, tak mam cely den pre starsiu. Ale su dni, kedy maly komplet cely den prereve, takze sa mu treba stale venovat, vtedy sa so starsou hrane imaginarne hry. Nastastie deti maju vela fantazie, takze ked jej poviem, ze sa prave smykam na smylacke, na ktoru ma ona odviezla autom, je stastna. Inak sa plnia zakladne potreby toho, kto ich prave viac potrebuje. To je, ze ked chce starsia kakat, a mladsi reve s plnym bruskom a cistou plienkou, tak chvilu musi porevat. To iste ak prave krmim maleho a starsia chce farbicky, tak farbicky pockaju, kym dokrmim. Zvladnut sa to da. Ak tuzite po druhom, chodte do toho. A k tej 40. Kamaratka mala prve v 40, druhe do roka, aby stihali kvoli veku a vpohode si chodi kazdy den aj zabehat, 2krat tyzdenne joga.

evkamotka
6. aug 2021

Kym príde druhe, starsie bude o dost samostatnejsie, resp aj pojde do skolky.
Pol roka som si zvykala na 2,ale uz by som nemenila. Detom je ovela veselšie ked su 2

lilitela
5. mar 2024

Nuz ja tu napisem inak, aj ked je to starsia tema. Tiez mi bolo hej v 40-ke. Som clovek s vrtulou v zadku. Zrazu mam 47 a zistujem, ze prestavam vladat. A to uz mladsie ma 7 rokov, ale treba stale este robit nejaku mieru servisu, aj ucit sa, a pod. Takze treba to zvazit.

zuzubb007
5. mar 2024

Však dve nieje nič, normálne sa to dá zvládnuť presne ako s jedným, iní zvládajú aj 5 deti a tu sú, nezamýšľala by som sa nad tym

yanni
5. mar 2024

No normalne. Aj viac. A pokym sa zadari a ho vynosis, tak ti starsie moze mat uz aj 4 roky. Ked planujes daösie, zacni prve ucit samostatnosit. Dvojrocne (kolko presne? Lebo 2 roky a mesiac je dieta uplne inde ako 2 roky a 11 mesiacov). My sme mali 4te s odstupom 5,5 roka, to uz boli vsetvci samostane jednotky. 4 a piate presne 3.5 roka a uplna pohoda. Trojrocne bola samostatna a rozumna v kazdom smere. To uz som nemusela za nou behat ako splasena. Plus chodila uz do skolky, od 4roch do skoly. Iny masaker je , ked mas dve narocne deti po roku, roku a pol.