Knižky na čítanie pred spaním pre 5 až 7-ročných chlapcov

3. feb 2024

Ahojte, synovi každý večer čítame. Máme množstvo knižiek, ale najviac sa mu páčia dlhšie príbehy. Veľmi ho zaujalo Vianočné prasiatko od J.K. Rowlingovej. Vedeli by ste mi poradiť niečo podobné? Ďakujem za tipy 🙂
PS: Opice z našej police ho nezaujali.

zitaje
3. feb 2024

O obrovskej hruške poznáte? Alebo moje deti ešte celkom obľubujú tie IKEA knihy. Ďalej Sedem dní v pivnici, to je krásna kniha aj vizuálne.

slavkadi
3. feb 2024

Santasaurus

autor
3. feb 2024

@zitaje tie veru nepoznám.. a áno, aj tie ikea knizky su u nas oblubene, mame 4 ks. myslíte, že ich je viac? :D

simona20201309
3. feb 2024

Emil Enstein- toto MUSI zaujať chalanov v tom veku. Naozaj skvelá!
Opica Škorica, Madam Ježibaba (zároveň sa niečo naučia aj po AJ)

zitaje
3. feb 2024

Neviem koľko ich je, my máme tieto: Hrdinovia zeleninovej hriadky, Pani sova ide na dovolenku, Los kráľom lesa a ešte jednu takú malú, niečo s koreňovou kráľovnou, nepamätám sa, ako sa volala 😀

autor
3. feb 2024

@zitaje popozeram, ci zozeniem este dalsie 😊 dakujem za tip.
@simona20201309 Emil Enstein pozriem. Dakujem za tip 😊

annm81
3. feb 2024

Ja mám čerstvo 7-ročného chlapca. Neviem, akého presne starého a nakoľko skúseného čítateľa máš doma (Vianočné prasiatko sme nečítali), tak neviem, či moje tipy nebudú od veci. U nás momentálne strašne frčia fantasy knihy - ako prvé sme niekedy okolo 6. narodenín začali s Narniou - uchvátila ho a sama som bola prekvapená, ako sa dokázal ponoriť do tak zložitej knihy. Ďalej miluje všetko od Michaela Endeho - na začiatok by ste možno mohli skúsiť Rodrigo Rabiát. Z jednoduchšie písaných kníh mal rád Petronelu Jabĺčkovú, aj keď mňa to práve neoslovilo, alebo klasiku Emil z Lönnebergy a Pipi.

bavlnka92
3. feb 2024

Opica Škorica (6r) on ju miluje a ja to neznášam čítať... 🙄

martinka13
4. feb 2024

Čokoľvek od Gabriely Futovej

simona20201309
4. feb 2024

@bavlnka92 prečo to neznasas čítať? 😀

bavlnka92
4. feb 2024

@simona20201309 postava tej opice mi príde príšerne otravná, opakujúca sa a rozmaznaná.. radšej by som čítala príbeh s pointou ako niečo kde zakaždým vyrobí trápnu nevychovanú scénu 😕 ja rada čítam fantasy a toto je mi "proti srsti" :D

autor
4. feb 2024

@bavlnka92 suhlasim, nas to tiez nebavilo citat, ani syna pocuvat

zitaje
4. feb 2024

Pridávam sa do klubu, tiež neznášam opicu Škoricu 🤪

simona20201309
4. feb 2024

@bavlnka92 jeeemine, ved presne o to ide autorovi príbehu. Tieto príbehy majú vychovny charakter. Schválne ju autor vykresľuje ako nevychovanu potvoru a deti ju vychovávajú. Moja 4r si z tej knihy vzala naozaj veľa a podla mňa by si to mali prečítať všetky deti aj ich rodicia. Dnes presne takéto základy slušného správania mnohí neovládajú.
Ale si super ze napriek tomu to čítaš synovi 😆👍

annm81
4. feb 2024

@bavlnka92 Mne osobne Opica Škorica príde pre 5 ročné dieťa už neskoro. Možno 3ročné? Všeobecne mám so slovenskými detskými knihami problém (napr. aj chválená Futová), že nedokážu trafiť vekovú kategóriu - na jednej strane jazyk a myšlienky pre 3-4 ročné dieťa, na druhej postavy a situácie pre školáka.

autor
4. feb 2024

@annm81 suhlasim, tiez by som rada podporila slovenskych autorov, ale za mna je vsetko dost nezazivne pisane.. tie preklady zahranicnych kniziek su ovela lepsie napisane, ako povodna slovenska tvorba.. je to smutne :(

bavlnka92
4. feb 2024

@simona20201309 ja viem ale proste mi to nejde keď viem čo čítam.. 😅

simona20201309
4. feb 2024

@bavlnka92 😆👍

annm81
4. feb 2024

Zo slovenských kníh pre túto vekovú kategóriu sa mi páčili Mimi a Líza. Je tam veľmi bohatý jazyk, má to nejaku myšlienku a takú detskú fantazijnú hravosť.