Zmení sa poloha placenty praevia centralis do pôrodu?

bianka0111
11. nov 2013

ahojte, chcem sa spýtat, či Ste mali tiež placentu praevia centralis a do porodu sa Vám to upravilo? alebo Ste museli podstupit cisársky ? dakujem

matriarcha
6. dec 2013

nie nezmeni sa....mam tuto diagnozu a uz 2 tyzdne som v nemocke..budem tu uz do konca..co moze byt podla lekarov o mesiac,dva ale aj o pet minut...musim lezat nakolko hrozi masivne krvacanie a do nemocky by som uz nedosla ak zacne..takze som pod kontrolou.....k tomuto sa mi pridruzilo aj velmi malo zeleza tak maju obavy aby mi pri sekcii zastavili krvacanie..som v martinskej nemocnici a povedali mi ze je to velmi vazny zivot ohrozujuci stav..tebe gynekolog nic nepovedal k veci?ozaj pri centralnej placente sa NEDA porodit inak ako sekciou

girlie_konik
6. dec 2013

@matriarcha - mrzi ma, ze mas taketo problemy..ale nestras tu hned baby, mam tu istu diagnozu a v pohode fungujem, nemusim lezat, len sa setrit /co je klasika na konci 6. mesiaca/ a jest zelezo.
A tiez je mozne, ze sa to upravi, aspon mne tak povedali dvaja od seba nezavisli doktori, ze sa do porodu este uvidi.
Ak sa to neupravi, tak sa neda inak rodit ako cisarskym, v tom s tebou suhlasim

matriarcha
6. dec 2013

@girlie_konik ono zalezi od toho ktoru placentu mate...a centralis je cela prerastena cez krcok a ta sa zial neposuva...tak mi hovoria tu v martine vseci lekari,tak myslim ze maju skusenosti..strasit som nechcela,ja sama som donedavna nevedela o co ide a fungovala som si spokojne doma..az kym ma neposlali sem ....tak ked tak koment vymazem

dejna20
6. dec 2013

co ja viem, centralis sa fakt uz neposunie. ked len placenta praevia ta sa posunut moze.

girlie_konik
6. dec 2013

@matriarcha - v tehotenskej knizke mam napisanu centralis, tak neviem, ci ma len chlacholia vsetci.. ale plati to, co som pisala v prvom prispevku, dvaja mi povedali, ze to este nemam brat ako konecny stav, tak uvidíme, bodaj by, cisarskym som fakt rodit nechcela

marinam
7. mar 2014

Jasne baby, netreba sa bat...Ja mam Preaviu centralis, som v 36tt. Najhorsia je preavia totalis, ta prekryva celu branku. Centralis len okrajovo a potom je tusim margalis a tam je velka sanca vytiahnutia sa hore do porodu. Dokonca mne dvaja lekari povedali, ze sa centralis vytiahnut moze a sekcia nebude nutna..Mam sice uz len 4tt do TP, ale kedze som prvorodicka, tak nemam ani sajnu, co je pravda a co nepravda, ci sa vytiahne alebo nie...Mam si spravit pre istotu predoperacne vysetrenie kvoli sekcii, ale ja stale dufam, ze to pojde normalne.

elisssasa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petkovamama
7. mar 2014

@bianka0111 rodila som sekciou v novembri 2011 prave koli tejto diagnoze.lekari mi hned na zaciatku povedali,ze prirodzeny porod je v tomto pripade vyluceny .

petkovamama
7. mar 2014

@girlie_konik je to sice nepekna predstava,ale ano je to tak ako pise
@matriarcha . v 99 % mamicka nie je schopna porodit prirodzene. bola som hospitalizovana 8 tyzdnou,tiez pre masivne krvacanie.

matriarcha
7. mar 2014

@marinam ja som mala centralis a prekryvala cely krcok..som uz 5 tyzdnov po porode..v nemocke som stravila 3 mesiace..sekcia bola katastrofa,museli my vybrat celu maternicu,placenta mi do nej prerastla a tak isto do krcku :(( som rada ze je to uz zamnou..a pri porode som mala masivne krvacanie,museli mi menit celu krv :(
@petkovamama

petkovamama
7. mar 2014

@matriarcha tak to mi je velmi luto.unas to nemalo nastastie take dosledky.

funy
8. mar 2014

no tak ka krvacam kazdy den alebo mam krvavy vytok a povedali mi ze asimpreto lebo mam placentu nizko. ale nenasla som ziadne konkretne pomenovanie ako sa vola poloja mojej. mam prisny kludovy rezom. len lezat

funy
8. mar 2014

@matriarcha gratulujem k bavatku

funy
8. mar 2014

mne uz v 1 trimestri povedali ze cisarsky

bianka0111
autor
9. mar 2014

@matriarcha ...lekár mi povedla len tolko, že ked začnem špinit alebo krvácat mám ist do nemocnice...nakoniec som dopadla tak , že v 24.12. v 30tt som bohužial ráno začala silno krvácat, tak som rýchlo utekala na pohotovost, kde mi práve koly placente museli ihned ukončit tehotenstvo...tiež som mala masívne krvácanie do brucha,čiže som mala obrovské štastie,a tiež som sa nevyhla 4 tranzfuziam a po troch dnoch som dostala plucnu emboliu....naštastie Hanička s porodnou váhou 14OO bola bojovníčka, a všetko zvládla bravurne...teraz ju už máme doma s váhou 3500g. Som rada, že to už máme obe za sebou, a verím, že pred sebou máme už len krásne chvíle...
@funy netreba nič podcenovat...ja som si našla presný názov položenia placenty v papieroch, s ktorými som bola v 20 tt na ultrazvuku. a na základe toho som sa poinformovala práve tu na nete a modrom koníkovi a som rada, lebo som nič nepodcenila...pozri si to tam...a kludový režim istotne dodržiavaj,

funy
9. mar 2014

@bianka0111 dakujem . rodicia yvaju od nas len dva panelaky. brat mal narodky tak som isla, fakt kusok od nas no a veru nevedela som sediet ámusela som u nich lezat

funy
9. mar 2014

@bianka0111 mne povedali ze mam prist ak by som zacala krvacat silno pretoze slabo mam casto a krvavy vytok kazd den

bianka0111
autor
9. mar 2014

@funy aha, mne zas moj lekár vravel, že akékolvek špinenie....ja som na ráno tak silno začala krvácat, a bolesti som vobec nemala, to sa čudovali aj v nemocnici...hlavne sa šetri ale to vieš istotne aj sama 🙂 ..prajem vela pohodových dní..a zdravíčko 🙂

funy
10. mar 2014

@bianka0111 dakujem velmi pekne o tyzden mam poradnu tak sa spytam co mam presne s tou placentou

funy
10. mar 2014

@bianka0111 a ako ti maly prijal sestricku. moj mal nedavňo 5 rokov a som zvedava ake to bude. vela ziarli?

bianka0111
autor
10. mar 2014

@funy ja mám 7 ročnú dcérku, veeru tohto som sa velmi bála a hlavne preto, ze dcerka má ineho tatina ako babatko, Ale som prekvapená, je v pohode...zas na druhej strane sa velmi snazim neodtlacat ju na bok, babatko prebalim nakojim a polozim do sedacky a napriklad legujeme vsetky tri v izbe 🙂 ....jediné co jej vadi je, ze babo teraz dostava darceky, ale potom ju bravam do dracika 🙂 ....ale mam zas znamu, ktorá má so svojou 6rocnou velký problém, a to sa velmi na prichod baba tesila, kdez to moja o babatku nehovorila vobec....je to individuálne, predovsetkym treba vela lesky pre oboch a trpezlivost 🙂

funy
10. mar 2014
drobcek11
10. mar 2014

@bianka0111 ahoj, ja som mala, zistili mi ju v 21 tyzdni a ked som bola na utz v 34tom tyzdni uz sa posunula a bolo dobre, aj tak som mala sekciu ale nie kvoli placente

drobcek11
10. mar 2014

@bianka0111 az teraz som si vsimla ze uz to mas za sebou chichi tak nevadi 🙂

bianka0111
autor
10. mar 2014

@drobcek11 ja som na tuto otázočku aj zabudla, len niektorá maminka tiež odpovedala 🙂 ..hej chvalabohu to máme už za sebou, a moja maličká Hanička mi tu driemka pri mne 😀 ...

belliadka
10. mar 2014

mne síce zistili placentu previu marginalis. v 21tt na 4D ultrazvuku ale povedal bud alebo pojde hore. no ale nešla. v 7 mesiaci som začala mať problémy, za mesiac som bola 3x hospitalizovaná v nemocnici, kvôli masívnemu krvácaniu a nakoniec som musela rodiť predčastne v 33tt.. ale odporúčam, len ležať... ked ma prepustili prvýkrát z nemocky, povedali mi nemusím ležať ale nič nezdvíhať nenamáhať sa, nerobiť dlhé prechádzky, tak som robila a aj tak o týždeň som opäť bola v nemocnici. Zase ma prepustili a povedali, úplný kľudový režim, s partnerom sme spali v obývačke 3 týždne, aby osm mala blízko do kúpelne a nemusela stále chodiť hore dole po schodoch, taže ja osm len ležala a chodila na wc a späť do postele.. takto mi to vydržalo 3 týždne... a nakoniec zas som krvácala. ani jednu noc som neprežila v nemocnici bez krvácania a šla som pod nôž.
a teraz mám krásnu 3mesačnú dcéru 🙂

marinam
10. mar 2014

@matriarcha Juj toto je mi luto, ze to dopadlo az vyberom celej maternice. Ja sa citim v pohode, ale viem, ze sa to moze kedykolkvek zmenit..A nechapem ozaj nechapem ako v 36tt u mna este nevedia ci bude sekcia alebo nie...Placenta stale prekryva branku, nevytiahla sa a dokonca mam aj tzv. placenta succenturiata co je este pridavna placenta k tej hlavnej placente...Takze mam placenty dve a obe samozrejme su nizko. Uz tomu ozaj nerozumiem, ako v takomto vysokom stadiu tehotenstva mi nevedia nic povedat. Ci sa mam pripravit na normalny porod alebo na sekciu. Je to totalne smiesne!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre