Zlé výsledky z ultrazvuku v 37. týždni

sylviaaa192
21. júl 2022

Ahojte prosím vás dnes som bola 3 krát na poradni v BA pred pôrodom, robili mi UZV a tam dok povedala že jej nevychádza biometria plod je menší ako by mal byť zodpovedá 34+5 a malo by byť 37+4podla PM, prietoky zevraj sú v pohode hraničné len bábätko je malinké termín mám 7.8 nabuduci týždeň mám prísť na kontrolu prietokov som zúfalá bojím sa mali ate niektorá takú skúsenosť? Donosili ste bábätka do termínu boli zdravé? Do mna dali taký strach že hotova som🥺

tanyan
21. júl 2022

Deti sa nepýtajú tabuliek koľko majú kedy merať. Pokiaľ sú prietoky ok, tak je všetko v poriadku. Hlavne sa treba na drobca tešiť a veriť, že všetko je presne tak ako to má byť.
Možno to len skreslila voda, to meranie je naozaj len orientačné...

blumie
21. júl 2022

@sylviaaa192 ja si myslin, ze ta zbytocne stresuju. Tie merania v tomto stadiu su velmi nepresne casto je rozdiel vo vahe aj +/- 500g lebo posunu o kusok meranie a vyjdu ine vysledky. Tiez som z BA, neviem v ktorej nemocnici si bola ale teda v Ruzinove maju dost stary utz co si pamatam este z prveho tehotenstva.

veronika3110
21. júl 2022

@sylviaaa192 ak sú ozvy a prietoky ok, úplne by som kaslala na veľkosť.. kamoske hneď vraveli že bude mat malé bábätko, a porodila spontánne pekne na termín.. a vserko je ok..

tara42
21. júl 2022

Tiez som mala moju dcerku na konci tehotenstva o necely mesiac mensiu ako by mala byt. Od zaciatku bola vzdy mensia a postupne sa to rozdiel zvacsoval. Tiez som bola v strese ale prietoky som mala ok. Mala som trochu malo plodovej vody ale to mi povedali az par dni pred sekciou. Narodila sa zdrava s vahou 2600g. 🙂 Drzim palce ✊

nevenka
21. júl 2022

@sylviaaa192 neviem, kolko by "malo mat", ale moj prvy syn sa narodil 8 dni po termine, teda ukonceny 41 tt., vazil len 2810g, dcerka bola 4 dni po termine 3050g, a tretie, vyvolavali 9 dni pred terminom, lebo som mala vysoky tlak a bali sa, sli Vianoce a zuril covid, tak radsej...v 38tt. mi doktor povedal, ze ma 2700g, tak som nestastna mu povedala, ze ja este na liekoch skusim pockat aspon tyzden do dalsej kontroly, aby mal aspon 2800g, lebo to este schudne a tak...Po tej dalsej kontrole ma uz nechcel nechat cakat, zhovievavo mi povedal vyssiu vahu, 2900g, velminsom sa bala, ale musela som uz iat do nemocky a tak sa narodil v ukoncenom 39tt., podla novorodeneckej doktorky bol niekde vyvinom na prelome 37 a 38 tt., ale vahu mal najvyssiu z nasich deti, 3100g!!!. Keby som ho donosila do terminu, bol by rozhodne najvacsi! Je to stale len odhad toto!
Nas treti je teda stale taky mensi a chudsi, proste patri medzi chude deti, tzv. sliziky, nikdy nebol tucnucky s faldikmi, ale za to velmi sikovny. Teraz cakam stvrte a nemam uz mlieko a to dieta v kuse sa len krmi, ma 19 mesiacov a mozno nakoniec bude tie faldiky mat 🤭😅🤣.
Takze este raz, su to len odhady, navyse, tie sona v nemocnici mavaju dost zastarane, oproti tomu mojmu dr., ten mi povedal, ze odhad vahy nerobi uz, ze to je znacne nepresne v tomto tyzdni uz. Lebo dieta je tam natlacenea nevie ho dobre zmerat.

bielavila
21. júl 2022

Obe moje deti boli v brusku od zaciatku mensie ako by mali na fany tyzden byt a dost vyrazne a ano aj sa narodili mensie, ale nemaju byt po kom velke, ky sme s muzom celkom nizky par, ja mam 158, on ma 180, pri prvom ma tak vystrasili az sim od strachu grcala, pri druhom som to uz vobec neriesila, si v 37, kludne mozes rodit, ja som porodila v 36, dieta bolo a aj je zdrave, druhe v 37, a tiez je zdrave… jedine co tak boli ozaj drobarka male

nikaeli
21. júl 2022

ono závisí aj od oplodnenia - ja som napr. mala posunutú ovuláciu až takmer na koniec cyklu a drobec bol pri každom meraní menší, nik však nebral do úvahy fakt, že 'vznikol' o dva týždne neskôr.. dva týždne pred pôrodom povedali, že má neviem čo menšie oproti norme a že to vyzerá na down sy 🤦🏻‍♀️ pri poslednom uzv mi dokonca dr. povedal, že keďže sa bábätko stále mrví, je ťažké zmerať ho 'presne'..

cherry_cherry
21. júl 2022

Su to len odhady. Hlavne nech sleduju prietoky a placentu. Moje obe deti boli mensie. Prva dcera narodena 3 dni pred terminom 2880g a druha dcera narodena 2 dni po termine mala 2760g. Obe su uplne zdrave. Mne naprikla pri oboch detoch povedali, ze som mala velmi malu placentu. Mozno ich nedokazala dobre uz vyzivovat, preto boli take chudunke.. A este dodam ze cele tehotensvo boli normalne velke, az ku koncu to uz asi ta placenta fakt nedavala a vtedy zacali zaostat na vahe.
Nestresuj, ale nech ta sleduju.

anavixy
21. júl 2022

No ak sú dobré prietoky, tak je proste asi len malé. Vy s otcom dieťaťa ste “veľkí”? A koľko g teda namerali? Ak všetky ostatné vyšetrenia boli doteraz ok, vrátane morfo sona, tak nevidím problém. Bude to malé ňuňu 🤗

judit47
21. júl 2022

Syn bol cele tehu o 2t vacsi od 16tt mi hovorili ake bude obrovske babo a fuuuha ten bude velky.

Ja som sa narodila s 4100g mam 180cm-hovorim po kom ma byt maly? Na Antolskej v den porodu v 41tt povedali ze ma 3890g ak nie viac. Narodil sa o 15.12hod a mal 3550g takze tolko k meraniam.Tam staci hybnutie myskou o par mm a hned je iny vysledok.

sylviaaa192
autor
21. júl 2022

@anavixy ja som mala 2950 a manžel 2700 g pri narodení e prvého syna pred 7 rokmi 3400g 49 cm všetko v úplnom poriadku lenze odvtedy som mala 2 ťažké operácie brucha 🥺

sylviaaa192
autor
21. júl 2022

@anavixy a na morfo som nebola lebo podľa doktora nebol na to dôvod tehotenstvo bez komplikácií bolo až doteraz malej numerická 2500g zodpovedá 34 týždňu tehu a malo by byť 37+5nesedi im to o 3 týždne

sylviaaa192
autor
21. júl 2022

@cherry_cherry však práve toto že celé tehu nič a zrazu toto malú si krásne cítim pohyby všetko len som strašné smutná aj som si poplakala dneska dosť uz mam strach a ta placenty je tuším 3 stupeň a to som čítala tiež že neni ôk lebo ako píšeš nedokáže uz to bábätko tak vyzivit ako by malo🥺

anavixy
21. júl 2022

No tak verím, že to bude ok 🙂 (aj) ja som na morfo isla len zo zvedavosti. 2500g nie je až tak málo, chápem, že to nesedí, ale keď doteraz rástlo bábo dobre, mohol by byt problem mozno v placente, ale zatial ako pises je aj to (prietoky) ok a ked nie tak porodis trosku skor, to by bolo ok. Držím palce, užívaj si posledné týždne 🍀

tipko
21. júl 2022

@sylviaaa192 no ja som bola v pondelok u mojej a malá váhou zodpovedá týždňom a v stredu na Kramároch a tam doktor, že je o viac ako 2 týždne popredu. Aj on bol prekvapený, lebo sono mi robil už viac x a nikdy nebola väčšia...v papieroch je ale písaná možná odchýlka +-430g takže to je podľa ok, závisí od prístroja a aj od pozície dieťatka

cherry_cherry
21. júl 2022

@sylviaaa192 neboj, ked uvidia, ze sa babo nema dobre, tak ukoncia tehotenstvo skor. Uz si vo velmi vysokom tyzdni, babo je uz prakticky uplne donosene. A vahu dozenie ked bude na svete 😊 drzim palce 🍀

sylviaaa192
autor
21. júl 2022

@tipko na kr
@cherry_cherry ďakujem za povzbudenie ❤🙏💚

mony38
21. júl 2022

@sylviaaa192 aj ja som mala mensie babenko, v 36 som skoncila v nemocke, hrozil predcasny, namerali miery cca 2300g, menej ako by malo v tom tyzdni mat, vydrzala som este 2 tyzdne do 38tt, a malinka mala 2510, bola drobunka ale vsetko jej ide super. Mame 5 mesiacov. Mysli na to ze to dobre dopadne ❤ drzim palce

ummimaryam
21. júl 2022

@sylviaaa192 áno, aj mňa tak vystrašili, že je maličká.mala som hrozný stres. Ale prietoky boli OK a nakoniec sa narodila 3,5 kila

kiki68
21. júl 2022

Ta velkost sa more seknut o 500g a aj viac. Mne stale hovorili ako bude mensi a prosim 3,7kg a 53cm. Velke babo, tie ostatne tam boli take 2,5kg cvrcky.

nyphadora
21. júl 2022

@sylviaaa192 vies co, mne robila ultrazvuk v 34tt moja gynekologicka a potom az dalsi pred porodom v 38tt ☺️.

heln
21. júl 2022

@sylviaaa192 ahoj, nestresuj, je to len odhad, tych uz bolo co povedali, ze babo bude velke/male a v realite sa narodilo s pol kilovym rozdielom.
pozri uz si v 37. tyzdni, do porodu este potiahnes, mozno uz placenta nevladze vyzivovat, hlavne nech kontroluju prietoky, ak bude aj babo mensie, tak dorastie a dobehne.
su aj horsie veci, v nemocnici ked som bola, tak tam boli zeny v 25. tyzdni a vyzerali len akoze sa dobre najedli a mensie babatka mali, jednej robili sekciu, mala tusim uz nejaky 30. tyzden, mozno aj viac a babatko malo pol kila.

sylviaaa192
autor
22. júl 2022

@heln no ta placenta mam stupeň 3 tak asi tam.bude problém s bozou pomocou vydržať do štvrtka na kontrolu uvidím tie prietoky ako budú lebo ani va váhe posledný mesiac nepriberam jem menej nebrala som to nejak vážne lebo sú veľké horúčavy a nechutí mi toľko jesť dúfam ze všetko bude ôk lebo tie myšlienky sú hrozne 🥺

sylviaaa192
autor
22. júl 2022

@nyphadora ja som mala za celé tehu max 5 ultrazvukov môj dok všetko v poriadku neodporucal ma ani na morfo nikam lebo nebolo treba podľa neho všetko ôk babo sa vyvíjalo v poriadku všetky výsledky v poriadku na 4d ultrazvuk som mala ísť 2 krát mi ho zrušili lebo neboli lekári takže malu som si ani nevidela do tváre a potom už sa nedalo nikde objednať lebo som.bola po 25 týždni to ma tiež veľmi mrzí ze som nevidela ani tváričku a mam obavy z toho do toho ešte toto 🥺

elementissa
22. júl 2022

Ja keď som rodila, pred pôrodom mu namerali 2700, nakoniec mal 2400 a do konca pobytu ešte schudol na 2200. Ale mne to nevadilo, ja som nechcela veľké dieťa. Aj teraz, takmer trojročný je menší ako rovesníci. Ale za to je vo veľa veciach šikovnejší. V živote sú iné veci dôležité, nie to, akú mal kto dĺžku a váhu keď sa narodil.

sisa2802
23. júl 2022

@sylviaaa192 ahoj. Aj nasa piskota bola stale mensia, dr v nemocnici mi povedal ze odchylka 3tt je ok, ze to riesia iba ak by to uz bolo viac.malicka sa narodila v 38tt a mala 2500g.drobcek ale zdrava.boli sme aj u grochala tiez mi vypocital termin o 3tt neskor ako som mala ale ze sa nemám vobec obavat,ze proste niektoré babatka su mensie a neda sa vsetko zaradovat do tabuliek.

breznica
23. júl 2022

Tie merania sú asi vždy orientačné,ja som rodila predčasne a dr.vravi, že podľa merania nebude mať dieťa viac ako 800g a nakoniec mal syn "až" 980g

bonavoxa
23. júl 2022

Dceru jsem rodila 36+1 tt., měla 2160 g a 44 cm. Za poslední měsíc v břiše vůbec nevyrostla, přitom průtoky a placenta byly v pořádku. Teď je jí skoro deset a je nejvyšší holka ve třídě.

sylviaaa192
autor
26. júl 2022

@breznica 🙏❤

sylviaaa192
autor
26. júl 2022

@bonavoxa to je krásne ❤🙏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre