Zdedí moje dieťa vrodenú vývojovú vadu obličiek?

helus888
14. dec 2021

Zdravím. Muž mal vrodenu vyvojovu vadu obličiek ktoru po nikom nezdedil .mal ju len on . Som tehotná a je veľká pravdepodobnosť že to zdedi moje dieťa? strašne sa toho bojím lebo viem čo si prežil môj muž

anjelicek26
14. dec 2021

Pravdepodobnost tam je urcite zvysena, ked je to vrodene, ale vobec to mat nemusi. Treba upozornit lekara a ist na sono k odbornikovi, co to poriadne skontroluje. Nepomoze teraz nic, len verit v to najlepsie. Drzim palceky.

tamvtme
14. dec 2021

Presne tak,upozorni lekara...moj muz ma v rodine vrodenu vyvojovu vadu srdca (jeho mama). On je zdravy. Koli tomu som okolo 20tt bola na specializovanom kardio pracovisku, kde mi robili podrobne sono zamerane na srdiecko babatka a po narodeni sme boli este u detskeho kardiologa. Vsetko je nastastie v poriadku. Drzim palce

0silvia0
14. dec 2021

@helus888 môj otec mal vrodenú vývojovú vadu obličiek a nikto sme ju nezdedili. Dnes sú screeningy už v pôrodnici, obličky sa sledujú, takže sa nestresuj.
Ale v rodine má môj muž neter, ktorá má vrodenú vývojovú vadu obličiek, ktorú nezdedila po nikom.

kacena4
14. dec 2021

ak si dobre pamatam zo studia tak ak je vrodena znamena ze ju clovek nadobudol pocas vnutromaternicoveho vyvoja ale ak je dedicna potom sa moze zdedit ci uz priamo alebo obpokolenie

katarinka2290
14. dec 2021

@helus888 ujo mal chorobu obliciek po otcovi,jeho 2 surodenci to nezdedili.aj jeho otec aj ujo mali potom transplantovanu oblicku.ujove 2 dievcata maju ujovu krvnu skupinu tak obe to zdedili po nom.od nar.su sledovane na nefrologii,zatial,im to nesposobuje problemy este su male,chodia raz do roka na kontrolu.uvidi sa a neskor ake budu mat tazkosti.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
helus888
autor
14. dec 2021

@viestta aha no to mi povedala aj lekarka že vlastne on to nezdedil po nikom a narodil sa tak v rodine len om vtedy to je vraj menšia pravdepodobnosť

tara42
14. dec 2021

Moja mamina ma vrodenu chybu obliciek, ja ich mam zdravé. Ja mam vrodenu chybu srdca, dcerka ho ma zdravé.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre