Zápal močových ciest, mechúra

kikus1993
20. júl 2015

Ahojte zeny!má taký malý veľký problém odvíja sa to od čias keď som tehu nebola.Mala som stále problém so zápalom mechúra a tak. No Veľa krát som mala hrozne pálenie bolesť pri močení všetko ale zápal tam nebol. Bola som U urológa lebo teraz mam stále tento problém stále má to tam reze pali...katastrofa výsledky moc ukážkový nič zápal nič gynekologické vyšetrenia všetko ok!!ale ja stále niečo cítim teraz som v 9-10 tt. A stále má to reze pali pred močenie alebo keď troska potrebujem po sa to Ukludni a tak je to dookola. Čo mám robit?Máte s tym niektorá skusenosti?dik

dominika6
20. júl 2015

@kikus1993
zápaly môžu mať viacero faktorov,bud ješ príliš sladké jedlá,sladkosti,čo sa odvíja v sladkom moči a následných zápalov,alebo aj prací prostriedok,aviváž,sprchový šampon a iné...odsleduj si kedy ti to začne..

emma_932
20. júl 2015

@kikus1993 Ak cakas babo, skus homeopatiu, v mojom fotoblogu najdes info. Pomaha aj brusnicova stava, citricidal 60%, a aloe vera gel s brusnicami.
Pises, ze ta to boli z moc je negativny - u mna detto. Viem, ze tam nieco je, no a urolog ma posle prec, ze moc je neg. Niekedy to prejde, niekedy sa objavi zapal.

kikus1993
autor
20. júl 2015

brusnice🙂to je U mňa na stálom poriadku🙂 homeopatiu neuznavam🙂ale Ďakujem 🙂 uvidime skúsim sledovať po čom akom jedle sa to deje🙂len sa bojím aby to nemalo následky na plod

igiana
23. júl 2015

@kikus1993 moja mala berie kvoli castym zapalom rano na lacno toto http://www.naturlekaren.sk/zbozi/doplnky-vyzivy...
Toto jedine jej pomohlo.
Ale ty nemas nalez v moci. Nemoze to byt gynekologicky problem, napr.kvasinky? Alebo vonkajsi zapal?

magnumka6238
23. júl 2015

u mna prave prebieha zapal mocoveho mechura a dr mi predpisal atb zinnat+ berem brusinky vitaminy. verim ze coskoro to prejde a budem fit.je lepsie infekciu preliecit ako zanedbat.

aber
27. júl 2015

Ahojte ja odnes beriem Augmentin, cystitida jak vysita 😢

magnumka6238
27. júl 2015

@aber neboj bude dobre treba to preliecit babatku by to nemalo uskodit.

cdecedc
27. júl 2015

odporúčam brusnice a litre urologického čaju... ja som mávala zápaly tak 4x do roka a od kedy som sa preliečila Uro-Vaxom (predpíše lekár, 3 mesiace 1 tabletka denne) sa zápal zatiaľ chvalabohu nevrátil 🙂 nie som si istá či sa môže brať v tehotenstve ale určite by som sa informovala u lekára 🙂

emma_932
27. júl 2015

@aber
@kikus1993
dievcata, kikus sice pisala, ze homeopatiu neuznava, ale ader ked chces,kukni do mojho blogu, su tam homeopatika na zapal mocovych ciest a aj k porodu - na rychlejsi porod (ja som porodila za tri hodky) aj proti bolesti.
+ preventivne: mne velmi ponaha citricidal (ten 60%ny, treba ho objednat z CR), a aloe gel s brusnicami - to je zase 3 mesacna kura a mam na rok - dva pokoj.

aber
27. júl 2015

@emma_932 myslíš ten aloe vera forever beri nectar?

aber
27. júl 2015

@magnumka6238 ďakujem pekne, dosť som nešťastná, keď nemám bolesti, tak vraciam... A naopak, pýtala sa Dr či môžem urinal acut a mám odobrene, lebo už nevládzem....

aber
27. júl 2015

@cdecedc urovaxon som brala, mala som pokoj od marca a zase tu 😢

emma_932
27. júl 2015

@aber ano ten nectar. hm, mne urovaxom nepomaha... 🙄

mirialle
27. júl 2015

@igiana aka je stara vasa dcera? Mohla by to aj 2 rocna

igiana
27. júl 2015

@mirialle bude mat 2 roky. Je to neskodne, firmy ale uvadzaju ze vhodne od 3 rokov, bud kvoli tomu, ze je to tabletka, alebo jednoducho nemaju potvrdenia o neskodnosti pre mensie deti. Nefrolog nam to odporucil.

mirialle
28. júl 2015

@igiana a kedy vam to zacala uzivat, v akom veku

igiana
28. júl 2015

Asi v roku. Toto jedine nam zabralo. V jednej diskusii tu na MK to odporucala jedna maminka.

aber
28. júl 2015

@emma_932 lenže ten sa v tehotenstve nesmie, lebo aj detoxuje, a uvoľnené toxíny prechádzajú aj cez maternicu... Teraz mám aj urinal acut a dúfam, že sa trocha uľaví.

emma_932
28. júl 2015

@aber jooj, to som nevedela... tak potom /zase co mne velmi pomaha/ brusnicova stava. vidim, ze si z BA, v avione pri restikach je taky bio obchod, tam predavaju 100% brusnicovu stavu. len tu musim pit nonstop...
drzim palce a prajem vela zdravicka 😉

aber
28. júl 2015

@emma_932 veľmi pekne ti ďakujem, určite si pôjdem kúpiť, dnes mi je trocha lepšie, včera bol horor.. Aj tebe veľa zdravíčka prajem

bublinka1987
28. júl 2015

ja som mala tiez caste zapaly moc.mechura...a pomohol mi wobenzym..asi tri mesiace som ho uzivala a odvtedy mam pokoj..musim poklopat...🙂 ale asi sa to v tehotenstve nesmie uzivat....

magnumka6238
5. aug 2015

@aber pomohol ti ten augmentin? ja som brala zinat a mam pocit ze sa mi to vratilo....

kikus1993
autor
5. aug 2015

Ja som sa bola pytat teraz V lekarni V Nemecku odporučila mi nejaké veľmi mini tabletky je to homeopatikum ako som spomínala V homeopatiu neuznavam ale zo zúfalstva to vyskusam že vraj to môžem V tehotenstve tak snáď to pomoze

aber
5. aug 2015

@magnumka6238 len včera som dobrala, veľa pijem a doma radšej mám teplé ponožky, ja som užívala s ním aj urinal forte a po týždni som mala moč negat

aber
5. aug 2015

A som rada, že prvý krát v živote som z ATB nedostala mykozu ☺

magnumka6238
5. aug 2015

@aber a co pijes? ja tez pijem vela vody. citronova voda brusnicova stava brusnice a probiotika uz neviem co by som si dala. nie som ani tyzden po atb. a zas aby som to mala? sak to je na maslu☹

marytesss
5. aug 2015

ahoj, keďže ja tehotná nie som, tak ti asi veľmi neporadím. mne tiež trvali tieto problémy, aj trvajú už pomaly dva roky....moč. vyšetrenie som mala vždy negatívne.
začalo mi to v decembri, keď som sa bola vycikať a tiekla zo mňa krv, ale bolesť som necítila...ale to, čo nasledovalo potom, bolo strašné.... začali mi akútne bolesti podbruška, cikanie bolo ako keby ckám žiletky, v januári cez skúškové som skoro skončila na pohotovosti, musela som brať silná atb (najskôr biseptol, potom ciphin) + probiotiká, pila som urologické čaje voľne dostupné, brala som 100% brusnice každý deň, pila som aj brusnicovú šťavu, cviklovú šťavu. opakovalo sa mi to každý druhý mesiac (každý druhý mesiac atb) nakoniec mi skoro odišli aj obličky, nič z medicíny mi už nepomáhalo, tak som začala chodiť na liečbu akupunktúrou, kam chodím už rok a veľmi mi to pomohlo. teraz mám viac problémy s obličkami ako s moč. cestami alebo moč. mechúrom, na urologické problémy mi veľmi pomohol čaj z repíka a bazy + ešte nejaká bylinka (vlastnoručne zbierané), pomáha aj kúpeľ z týchto byliniek na očistenie...(už som nechcela brať chémiu, lebo mi už oslabila pečeň) nakoniec som pochopila, že všetko sa skrýva v teple. hlavne cez zimu a mať v teple nohy. to znamená, že stále mať v teple kríže a oblasť podbruška, kde je moč. mechúr, veľmi mi pomáha na bolesť podbruška či obličiek aj morská soľ, zohriata na ohni na panvici, a prikladám si ju vo vankúšovom vrecku na zdroj bolesti. je to neskutočná úľava. ešte stále so sebou nosím ponožky, napr. teraz keď je vonku strašne teplo a vojdem do nákupného centra, kde je klíma, automaticky si dávam ponožky, lebo práve tieto problémy vznikajú od nôh. ešte som si zohnala aj taký pás na kríže a nosím dlhú vetrovku cez zimu (po zadok). cez leto si stále zapravujem tričko do gatí, preventívne. toto ochorenie má tendenciu sa vracať, tak treba stále byť v pozore a snažiť sa dávať si pozor a vyhnúť sa tak prechladnutiu. 🙂 dúfam, že som trošku pomohla.

aber
5. aug 2015

@magnumka6238 gynekológicka mi povolila čaj brusinka a jahoda od clember, no hlavne čistú vodu aj teraz mám teplé ponožky a teplé nohavice, tepláky, pokiaľ nejdem von, to by bolo divné ale hneď ako prídem domov, tak sa prezleciem..

aber
5. aug 2015

@marytesss daj si vyšetriť či náhodou nemáš plesne v stolici, tie robia väčšinou sarapatu, mne to tiež zistili, len už som lieky nechcela pre prípadné tehotenstvo, čo sa mi potvrdilo. Stačí vyriešiť to a potom sa vyriesi močak

magnumka6238
6. aug 2015

@aber len neviem ci mi to dr da vysetrit a co povie. tez nechcem uz moc atb ale nechcem to ani zanedbat aby som neublizila mimi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre