Vysoký krvný tlak v tehotenstve

dankolia
2. máj 2017

Maminky bola som dnes v poradni cele tehotenstvo som mala ok tlak dnes mi vyskocil na 143/78 som z toho daka roztrasena doktor mi predpisal dopegit povedel ked tlak neklesne tak ma hospitalizuju ako to funguje ako ste otom rodili Dakujem za kadzu odpoved ci podporu

veppa
2. máj 2017

Tyzden pred porodom mi na poradni namerali 150/110, dovtedy som mala tlak ok, nasadili mi Dopegit, uz ma hospitalizovali. Porod mi nakoniec vyvolavali - 40.t. a rodila som spontanne. Tlak sa mi liekom upravil na normal. Vela stastia.

sintra
2. máj 2017

@dankolia ja som tiez mala tehotensku hypertenziu. Dostala som Dopegit, pomohlo. Inak najvyssi namerany tlak, co som vtedy mala bol vrchny 160 :(
Ihned po porode sa to potom vratilo do normalu.

dankolia
autor
2. máj 2017

@sintra a aj ste nieako pocitovala vysoky tlak ? Lebo vzdy som mala dobry tlak a naraz toto tak som trozka znepokojena

sintra
2. máj 2017

@dankolia ano, jasne. Jednoducho mi prislo zle, hlavne ked to uz islo do tych vysokych hodnot. Zle sa mi dychalo, mala som zavrate, proste na odpadnutie.

liz_lemon
2. máj 2017

@sintra nemala si skor nizky tlak, ked ti bolo na odpadnutie, lebo o vysokom tlaku clovek zvacsa ani netusi, preto sa vola tichy zabijak
@dankolia vysoky tlak v tehotenstve je dost casty, ja som ho tiez mala, aj v nemocnici som bola kvoli tomu, ale pokial mas v poriadku moc, tak to prejde
mne sa vzdy zvysil tlak, ked mi ho merali, proste syndrom bieleho plasta, cele ma to tak vynervovalo, ze aj doma som mala vysoky, tiez som brala Dopegyt aj magnezium, dokonca po porode mi ho stale kazali brat, ale ja som nic nebrala, a tlak som mala normalny, cele to sposobil stres pri vysetreniach

mimka11111
2. máj 2017

@dankolia ahoj,tiez som malavysoky tlak...prislo to az okolo 25tyzdna....uzivala som dopegit,pomohol,ale neskor uz ani nie....tlak som mala az 168/100....necitila dom vobec ziadne problemy...na zac.37.tyzdna mi zacali z tela odchadzat bielkoviny,ihned nemocnica a sledovanie....tlak vysoky a bielkoviny odchadzali kazdy den...rodila som v 38.tyzdni sekciou

sintra
2. máj 2017

@liz_lemon Nie. Ked ti vybehne tlak do takychto hodnot (napriklad vrchny nad 150 a spodny nad 100) , tak ti garantujem, ze o tom budes vediet 🙂 Moze ti prist zle rovnako, ako ked tlak velmi klesne.
Tichy zabijak sa hypertenzii hovori skor preto, ze mierne zvysene hodnoty nad normal ludia nevnimaju aj cele roky, nemaju zasadne tazkosti.

lilka5566
2. máj 2017

@liz_lemon ja presne tak isto,tlak stále super,ako som prišla ku gynekologicke hneď 140/90 tak ma hnala do nemocnice.tam samozrejme v pohode nizky.rano som mala 90/60 🙂 po tehotenstve som chvíľu mala ešte zvýšený aj mi dala lieky ale tiež som ich nebrala a sám sa upravil

pininka
2. máj 2017

@dankolia to nieje az taky hrozny tlak, nestresuj sa zbytocne, hlavne ten spodny mas ok. Ja som mala aj 150/95 ale nie stabilne. Je ine ked ti raz vyskocil a ine ked ho mas stale vysoky. Mne len kazali trikrat denne si merat, ziadne lieky mi nedali. Rodila som planovanou sekciou v 39tt, a den pred porodom sa mi opat dvihol tlak, ale to uz asi od nervov.

shia
2. máj 2017

vdankolia ja mavam stale spodny 90 -100, vzali ma radsej na pozorovanie do nemocncie, moc bol OK, nasadili Dopegytz a teraz si mam merat tlak, ale stale mam spodny 90 plus daco, takze si mam zvysit davku a uvidime...pri prvom tehu mi nabehol tak rychlo vysoky, ze isla sekcia hned, snad teraz trosku este vydrzime, ale vraj je dolezitejsi ten spodny a ten nemas ani zvyseny, neboj ;) meraj viackrat pocas dna a uvidis, ci to bola len nahoda

dankolia
autor
2. máj 2017

@shia ved prave ze nemam tlakomer :( vo stvrtok mam ist na premeranie tlaku doktor mi napisal dopegyt no a neviem ci ho mam uzit alebo nie nakolko mi sestricka raz merala tlak a az na treti krat bol ok tak neviem co mam robit , Dnes mi zmerala len jeden krat a dalej neriesila.

shia
2. máj 2017

@dankolia tak si treba kupit tlakomer a merat, inak to nezistite aky mate

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre