Vysoká zrážanlivosť krvi v 7. týždni

annnnnnnnna
30. dec 2022

Dobrý deň , je tu prosím niekto takí kto má zrazanlivost krvi ? Som v 7tt ,mám vysokú zrazanlivost krvi ( odber pred cca 6mes)
Pred týždnom som bola na odberoch a vraj výsledky sú v poriadku a pojde to bez hemtologickej liečby . Kontrola o 2 mesiace . Bojím sa pretože , prvé tehu skončilo vďaka zrážanlivosti . Prosím má niekto podobnú skúsenosť ? Mne to akosi nejde do hlavy ako môžu byt teraz výsledky v poriadku . Ďakujem

148terka148
30. dec 2022

Ja som po 2potratoch mala preventivne nasadene aj gyn.aj hematolog

moni106
30. dec 2022

@annnnnnnnna mohli ti dat preventivne aspon anopyrin to neublizi.je volnopredajny.ja ho uzivam pre istotu tiez po potratoch

annnnnnnnna
autor
30. dec 2022

@moni106 od gyn mám len duphaston a acidum folikum..myslis , že by som si mala pytat preventívnne anopyrin, predca len kontrola je až o 2 mesiace

majamat
30. dec 2022

@annnnnnnnna bezne sa krv berie tak, ze sa zaskrti ruka a urobi sa odber.
s dcerou som bola an hematologii koli zrazanlivosti a tam mi sestricka vysvetlila, ze by sa to malo brat bez zaskretnia a tiez by sa nemala krv posielat daleko do labaku, pri revoze sa s nou hrka, nemusi byt v idealnej telote, nemala by dlho stat.

nevie teda co z toho a aky vplyv ma na vysledok, ale zrejme moze byt vysledok velmi ovlyvnitelny,a j takymito vonkajsimi faktormi.

dcera tak mala pro odbere u pedatra nizku zrazanlivost a na hematologii o tyzden bolo vsetko ok.

1fifinka1
30. dec 2022

Úrcite treba brať lieky na riedenie. Ja som kvôli tomu 3x potratila, až na štvrtý pokus donosila s fraxiparinom. Predtým 2 deti bez problémov.

annnnnnnnna
autor
30. dec 2022

@majamat no prvé výsledky prišli po mesiaci a tieto hneď na 2 deň tuším . A tie z druhého dňa boli veľmi dobre . No stále som z toho nejako mimo , rada by som sa tešila ale bojím sa

moni106
30. dec 2022

@annnnnnnnna ja by som si urcite pytala anopyrin.skus cez tel.konzultovat s gynekologom .a kupis v lekarni je volnopredajny.ked uz ti nechcu dat ine lieky tak toto neublizi.a budes kludnejsia

domka222
30. dec 2022

Určite konzultuj s lekárom. Ak boli výsledky ok. Telo je teraz výraznejšie prekrvené a ty ešte zriediš, aby si zase nezačala krvácať. Ja som mala tiež 2x MA. Ale ja budem brať anopyrin už navždy

modraslamka
30. dec 2022

ja som mala MA koli zrazanlivosti, hned som sla na hemo, a pichala som fraxi a brala anopyrin. Poziadaj i ty.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre