V 5. mesiaci mi nerastie bruško. Je to v poriadku?

kiara3
27. sep 2010

Viete mi niekto poradit či je to ok ked som na začiatku 18týždna tehotenstva a nejako na sebe nepozorujem že som tehotná mám troška výdute bruško aj ma malé kopká už ho cítim ako si tam rob diskoteku ale nejako nechce bruško narást aj známi mi hovoria že nato že som začala 5ty mesiac tak to nieje tekmer vidiet.Už mám aj obavi či je to vporiatku.Ani nejak nepriberám bribrala som asi len 3kg...Prosím odpoviete mi niekto?

katkas1
27. sep 2010

Nie kazda zena ma brucho aku sud, aj mne zo zaciatku rastlo pomaly a v poslednom mesiaci som uz lendva fucala, uz som sa ani obut nevedela sama takze bud rada, ono ti este narastie. 😀

traktor
27. sep 2010

..u kazdej je to ine..niektorej vidno brusko velmi skoro a je riadne velke a niektora ma brusko akoby sa len prave najedla a to uz bude pomalicky rodit...dôlezite je, ze ti vsetky vysledky vychadzaju dobre, ze babo dava o sebe vediet, ze ho citis..este môze byt..ze teraz je to male brusko a len 3 kg..a ku koncu to bude nakoniec velke brusko a 20 kg 😀 😉 ...tak bud v pohode, uzivaj si tehu a hlavne sa velmi nesleduj..nie sme kazda tabulkova..tak ako ani babätka , kazde je ine 😉 ...krasne tehulkovanie 🙂

angika
27. sep 2010

no ja myslim ze este dlhsie nez po 18. tyzdni som mala len plus 3 kg, takze to je uplne v poriadku... a to zavisi aj od toho, aka si konstrukcia, ci si mala predtym namiesto bruska obrateny lavor 🙂 alebo ako... aj mne najviac narastlo v poslednych tyzdnoch, dovtedy bolo vzdy take celkom male a teraz uz neviem kam ho dat 😉

crazybabenka
27. sep 2010

neboj....ja som v 6....krpec je dokonca skoro o 2 tt dopredu....a bruško akoby som prehltla lentilku

andika10
27. sep 2010

ja som čakaladvojky a v 17tt som mala-1kg, za celé tehu som pribrala 9,5kg a brucho mi začalo rásť až po 20tt nikto nechcel veriť že čakam dvojky 🙂 ,

lussy666
27. sep 2010

je to v pohode, nemusis pribrat, ani mat brutal velke brusko...

murinka
27. sep 2010

mne zacalo busko rast az tesne pred 20tt a aj to len po trosicke 😉

quaxi
27. sep 2010

uzivaj si, ked bude velke, este ta potrapi 😉 ja som v prvom tehotku zacala nosit tehu veci az v 25tt, dovtedy som sa normalne zmestila do povodnych rifli, a ani som dovtedy vobec nepribrala. A nakoneic som mala brucho riadne, ze sa ma ku koncu uz pytali ci cakam dvojky 😅 a teraz v druhom tehu citim ze to ide o dost rychlejsie, som v 14tt a uz su mi povodne rifle neprijemne, pritom som schudla 4kg.

hrozienko11
27. sep 2010

som priblizne tak ako ty,18-19tt a zatial mam do plusu len 2,6kg. tazku hlavu si z toho nerobim a ani mi nevadi,ze nenosim este tehu oblecenie. viem,ze mam take geneticke predpoklady a brusko sa hned neukaze. male pekne kope a schovava sa. tiez to zavisi,ci mas kratky trup,lebo to sa potom nema kde schovat 😀
v najblizsich tyzdnoch sa zacne pekne gulatiet 😉

halintoa
27. sep 2010

ahojček, v 18 tt som mala bruško takmer sko pred tehu, mám ho aj v albume 😉 a pribrala som do toho 18 tt okolo kila, takže nestresuj, mne bruško začalo rásť po tom 20tt 🙂

lucika09
27. sep 2010

Pokiaľ sa malinké vyvíja tak ako má, všetko je v naprostom poriadku 🙂 Ja som tiež do začiatku šiesteho mesiaca nemala žiadne bruško, nikto mi neveril, že som tehotná 😀 no potom narástlo akoby zo dňa na deň. Neboj aj bruška sa dočkáš 😉

junovka
28. sep 2010

ked som sla rodit mladsiu dcerku, tak brucho som nemala skoro ziadne 😀 , ale za to som pribrala 13 kg 😅

barborato
28. sep 2010

Ahoj ja som sa v piatom mesiaci vydavala a mala som normalne svadobne saty co mi brusko ani vydiet nebolo ja som za cele tehu nic nepribrala ,akurat schudla brusko som mala take normalne ani velke ani male nezapuchala som no pravdu povediac nemala som moc ziadne problemi akurat obcas volaka nevolnost . Ked som vydela druhe tehotne som bola zufala ze ja nemam take velke brucho a doktori mi hovorili aby som bola rada Matko dobre rastol tak nebol dovod sa znepokojovat.

jaaty
28. sep 2010

Ahoj, vôbec nestresuj 😉 . Naša Hanka sa narodila v 18.mája a ja som do polovice marca nosila do práce všetky svoje pôvodné kostýmy, akurát som mala rozopnutý gombík na nohaviciach. Bruško mi začal rásť začiatkom apríla.Podotýkam, že za celé tehotenstvo som pribrala necelých 6 kg a Hanka mala pri narodení 4190 gr 😀

luciaalex
28. sep 2010

jaaty, co tu frajeris? 😀 😀 😀 bud trochu solidarna, mysli na nas co mame 6 kg navyse uz v 28 tt 🙂

mirka0044
28. sep 2010

Hm.. ja som v 20tt a uz som pribrala 5kg.. a to som si myslela, ze nemam vela... 😲 no, ako citam vase prispevky, tak som sa rozsupla dobre.

suzzi_
28. sep 2010

no, tak ja som uplne opacny pripad. som v 31tt a uz mam 10kg navyse. a to ani nejem sladke, neprejedam sa a stravujem sa zdravo. a pred tehotenstvom som bola stihla. tehotenske nohavice som si musela kupit v 19tt, lebo uz ziadne rozopinanie gombikov a povolovanie povodnych nohavic nepomahalo. a citim sa tak fit ako snad nikdy predtym. kamaratka pribrala za cele tehu iba 6kg a ma krasne, zdrave dievcatko. myslim ze nezalezi kolko zena priberie resp. nepriberie, hlavne je ze babetko rastie ako ma a je aktivne.

lucinka1104
28. sep 2010

ja som nemala ani pri jednom bruško pribrala som 6 kg neboj sa po pôrode budeš vyzerať ako pred otehotnením

briketa
28. sep 2010

ver mi, ze v 18TT este nechces mat brucho.... na konci tehu pochopis preco 😉
drz sa kocka a uzivaj si to.
ja sa modlim aby som aj s tretim mala zase iba minibrusko. tiez som v 18TT a este stale len chudnem, takze nemaj obavy. ono sa to potom v jednom bode velmi rychlo zvrtne 😀

martinka17
29. sep 2010

mne bruško začalo byť vidno až okolo 25tt a aj pred pôrodom som mala malinké brušinko, ako iné baby niekde v 30tt. A malý bol OK 😉

cigaretka5
29. sep 2010

zavisi aj to ako si vysoka a aku mas stavbu tela, ja som mala male brucho este aj na sale, sa ma sestricka pytala rpreco mi tak skoro idu robit sekciu a ja som uz bola39 tyzdne. Tiez som z toho bola nervozna ked som bola tehu a som sa porovnavala s inymi babami,a le teraz som happy, lebo som druhy den ako som dosla z porodky fungovala vo svojich uzkych rifliach a to niektore baby v porodnici vyzerali ako keby sa na porod este len chystali a to uz boli po

berus222
29. sep 2010

ja som prve kilo pribrala v 6. mesiaci, 2. kilo v 7. a brucho mi zacalo rast tiez az po 20. tyzdni. do vtedy som sa zmestila do normalneho oblecenia. az potom do tehu-oblecenia. a v 41. tyzdni som uz bola vacsia ako slon a o 15 kg viac. 🙂 a to som vysoka.

adka12
29. sep 2010

kiara mne tiež bruško vykuklo len v 7 mesiaci, takže sa zbytočne nestresuj. Všetko je v najlepšom poriadku a okolie si nevšímaj. Mne tiež hovorili, že kde mám brucho a mala som z toho depku 😀 😀 😀
Neboj sa, ja som v 5 mesiaci mala tiež len 3 kg navrch a ked som rodila v 37tt, tak som bola o 12kg ťažšia...
Užívaj si tehotenstvo a kašli na ľudí 😵 😉

vefi89
29. sep 2010

ja som nemala brucho celé tehotenstvo, až posledný mesiac vyskočilo, a to som pribrala za celé to čarovné obdobie 25 kíl 🙂

janeisha
29. sep 2010

su tehulky ktore na zaciatku tehu dokonca aj chudnu ine zas priberaju od zaciatku vela..
na niektorych to vidno od zaciatku velmi a na inych sa to neda spozorovat pocas celeho tehu
z toho si tazku hlavu nerob🙂
ak gyn. tvrdi ze je babo ok tak toto je malickost🙂

kikinkka
30. sep 2010

No aj ja mám problém s bruškom som v 25 tt a ešte pomaly nemám ani brucho. No a som stoho na nervy stále sa pozerám do zrkadla. ☹

baby2
30. sep 2010

jej dievcata vam zavidim... 😀 som sice silnejsia ,konfekcna velkost44, ale brusko mi vypadlo od 2 mesiaca..pozor plus 15 cm v pase !!! cely prvy trimester som pribrala 3 kila ale brusko je obrovske, ja som sa zase bala ze tento stav nieje normalny ... pre objektivnost treba dodat ze prvy syn sa narodil 4,5 kg...tak asi aj to dalsie bude big.....

tereza79
4. okt 2010

ja tiež nemám veľké brucho a to som 28tt,ale zato zadok a stehná...všetky kilá asi išli pekne do zadku 😵 😠

paloma29
5. okt 2010

susedka,ked bola tehotna druhykrat, bola v 6 mesiaci a absolutne nemala brusko,este som sa smiala,ze kde to babetko schovava, kazdej to brusko rastie inak,neboj sa mozno je ulozene trosku v bokoch,ale ako bude rast a otacat sa,tak brusko narastie....hlavnme ze je miminko aj ty v poriadku ,prijemne tehulkovanie

bellugia
5. okt 2010

a ja som sa dnes zamýšľala nad tým istým že to ani poriadne nevidieť :D tiež začnem 5. mesiac a je to len akoby som zjedla väčšie prasiatko :DD

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre