Užívanie kortikoidov a ich vplyv na plod počas tehotenstva

baloo
3. jan 2020

Dobry den,

chcela by som sa opytat na Vase skusenosti. Mamicky, ktore ste nemali na vyber a museli ste pocas tehotenstva dlhodobo uzivat rozne masti s obsahom kortikoidov napr. na liecbu atopickeho ekzemu - malo to nejaky vplyv/dosledok na Vase dietatko ? Ak ano, aky ? Dakujem za Vase nazory.

kiki9871
4. jan 2020

@baloo ja som si len v krajnom pripade trosku natrela tie najviac miesta, ked som videla, ze mi to neprechadza a len sa zhorsuje..aj to len max 2-3dni som natierala, kym to najhorsie nezmizlo a nastastie malej nie je nic (atopicky mam)..

veronikaszabova
4. jan 2020

@baloo pouzivala som Belogent behom oboch tehotenstiev, vsetko OK

queen_mary
4. jan 2020

Ja som mala elocom, davala som si lokalne tak raz do tyzdna, drobcek je ok 🙂 viem, ze lekari to neodporucaju. Ja som to riesila s mojim gynekologom, a tej povedal ze v takom malom mnozstve a lokalne by to nemalo uskodit. A neuskodilo nastastie

dena22
4. jan 2020

ja som brala kortikoidy na potlacenie imunity prave kvoli donoseniu dietata, a to mega davky do konca prveho trimestra, a mala je zdravucka a ziva az moc :D

gwendolyn
4. jan 2020

mne dal kožný na ekzém locoid, ten vraj tak neprechádza cez kožu do krvného obehu ako iné, takže sa môže aj v tehotenstve, ale samozrejme primerane, tiež som ho používala len krátkodobo v najnutnejšom prípade, ked mi nič iné už nepomáhalo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre