Únava v tehotenstve

jessi06
9. nov 2023

Ahojte som v prvom trimestri a bývam neskutočne unavená beriem aj magnerot 2x za deň no žiadny efekt. Ako dlho trvá táto tehotenska únava?

anjelicek26
9. nov 2023

Magnerot podla mna na unavu skor opacny efekt... odkedy beriem zelezo a vitamin D, je to podstatne lepsie... ale v prvom trimestri celkovo nepomoze "nic", unavuje ta ta vysoka hladina progesteronu...

jessi06
autor
9. nov 2023

@anjelicek26 takže len vyčkať ta únava kedy zvikne prejsť? V druhom trimestri? A ty co nove?

suzy2508
9. nov 2023

Ja som bola v prvom trimestri extrémne spavá. Vedela som si dať poobede aj 1,5-2 hodinový šlofík. Kľudne spi, telo si to pýta. Potom nebudeš 😁

jessi06
autor
9. nov 2023

@suzy2508 ved to aj robim spím 🙂viem ze potom nebudem už jedno dieťa mam 🙂

tamta
9. nov 2023

A kvôli čomu vlastne berieš to magnezium? Magnezium ta skôr upokoji, uspi a nevzpruzi... Cize ak nemas lekarom urcene užívať to magnezium, vysadila by som ho

petronellla87
9. nov 2023

@jessi06 mne tato unava presla az v 3 trimestri ked som nastupila na MD😁

anjelicek26
9. nov 2023

@jessi06 tak unava stale, ale neni to uz take hrozne. Beriem dve zeleza denne. Inak vsetko fajn, maly kopka o sto tristo, zacali sme 20.tyzden uz 😍

suzy2508
9. nov 2023

@jessi06 tak pokiaľ ti malé dovolí, pokračovala by som v šlofíkoch. 😁 Inak únava ma prešla až nejak v druhom trimestri. Pila som aj normálne kávu, možno aj to by ťa trošku vzpružilo.

jessi06
autor
9. nov 2023

@suzy2508 káva mi smrdí a nerobila mi dobre ani keď som nebola tehotná tak nie ale vďaka za radu.

jessi06
autor
9. nov 2023

@anjelicek26 železo berieš lebo ti lekár dal? No super teda keď kopka😁

jessi06
autor
9. nov 2023

@petronellla87 úf no to si ma nepotešila, ale každá žena je iná uvidí sa

jessi06
autor
9. nov 2023

@tamta no dal mi ho koli tej unave lebo cely deň som ako omáčka 🤦‍♀️no nezaberá.

svetlonos
9. nov 2023

@jessi06
ahoj, v prvom tehu som prespela 15 hodin denne v 1 trimestri 😁 V tedy som bola nakoniec vdacna, ze som pracu nemala. Medzi tym som sa budila tak na chvilu na jedlo a pitie, trosku pobdela a znova spala. Mm sa smial, ci nemam spavu nemoc 🙂 Preslo mi to zaciatkom 4 mesiaca a to som dost dlho mala vela energie. Okrem teda chidenia po schodoch, tie ma zabijali - myslim uz 1 poschodie.
Teraz druhy krat to bo lepsie a brala som denne 90 mg zeleza aj Dčko k tomu. Ak nemas rada kavu, skus cierny, zeleny čaj 🙂
V druhom tehu som behala po schodoch v pohode a k tomu s trojrocnym synatorom. V 35 tyzdni sa vytancovala na svadbe az do 3:00.
Tak ti prajem, nech ti to co najrychlejsie prejde a mas pekny porod a ste zdravi ❤️

anjelicek26
9. nov 2023

@jessi06 ano mam klesnute na 9,7... tak musim .... plus vitamin D, tam mam nedostatok s krvi potvrdeny.

maryetta
9. nov 2023

@anjelicek26 ja som mala nizky progesteron. Musela som este brat. A unavena som bola az az. Ja som az sama na seba zla bola ako mozem byt taka.
Inac waaaaaau. Ze uz 20.týzden 🤩 rychlo to ide.

anjelicek26
9. nov 2023

@maryetta progesteron som vdaka bohu mohla v 17.tyzdni konecne vysadit, brala som 2x200 a mna to paradoxne skor budilo ako uspavalo, dve hodiny po vlozeni ziaden spanok nehrozil 😅 Ale viem, ze vacsinu to poriadne uspava 😂 No veru inak muz minuly tyzden vravel, ze neni cas uz pomaly zacat zariadovat izbu a malemu veci kupovat 😅 Ho to viac berie ako mna s nakupmi momentalne 😂

maryetta
9. nov 2023

@anjelicek26 ja som brala do 28.tt. To ozaj uz som aj nervy na to mala.
Ja som dnes zacala 8.mesiac. A rozmyslam kedy prať 😂🤔

jessi06
autor
9. nov 2023

@anjelicek26 rozumiem keď treba tak treba

jessi06
autor
9. nov 2023

@svetlonos fiha tak ti si teda číslo 👌🙂ďakujem velmi pekne 🙂

jessi06
autor
9. nov 2023

@anjelicek26 užívam femibion 1 mohla by som si ešte ktomu dávať nejake céčko? Alebo decko? Ci to už bude veľa?

majlo1234
9. nov 2023

@jessi06 nemusis uzivat nic, normalne sa stravuj. Ja som v 14 tyzdni a konecne mi ustala ta hrozna unava.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre