Tvrdnutie bruška v 26. týždni

1. nov 2022

Ahojte, ako ste riešili tvrdnutie bruška ? Jem 4 magnézia denne, nieje ina možnosť ako to riešiť nemocnicou? Minulý týždeň na kontrole som mala krčok v poriadku

mariska1989
1. nov 2022

Pravdepodobne to tvoj gyn.vie takže žiadaj , pýtaj v práškovej forme

nikool701
1. nov 2022

Mozno ti predpise este nieco k tomu magneziu. Ak mas krcok v poriadku, do nemocnice ta chce poslat len kvoli tomu tvrdnutiu alebo mas aj ine tazkosti?

autor
1. nov 2022

@nikool701 kvôli tvrdnutiu

ja_mama
1. nov 2022

Mne takto tvrdlo, dr spravil kultivaciu - tam volaco vyslo, co preliecil, trosku sa to zlepsilo ale napriek tomu stale tvrdlo. Kazdy tyzden-dva som chodila na premeranie krcka a brala magnezko. Niektore zeny to proste tak maju, ze kvoli kazdej "blbosti" im to brusko tvrdne ale pokial sa neskracuje krcok je to v poriadku. Takze ak ti nerobil bolo by fajn spravit tu kultivaciu ci to nesposobuje nejaka infekcia, ak je vsetko ok aj krcok tak nie je co riesit, staci sledovat. A inak nakoniec som prenasala napriek tomu ze mne tvrdlo snad od 22tt 😀

autor
1. nov 2022

@ja_mama minulý týždeň v piatok mi kontrolovala krčok a že bolo to v poriadku, zatiaľ 4. Deň beriem 4 magnézia 500g magnerot, teda dnes som mala... len nechcem niečo zanedbať.. chcela som počuť názor ostatných, ale ďakujem za radu

katka533
1. nov 2022

J som len brala magnezium a este som aj prenasala a mi vyvolavali porod. Takze by som to nejak neriesila, ked sa neotvárate

ja_mama
1. nov 2022

No ak ti bude aj nadalej casto tvrdnut brusko, urcite nech ten krcok premeriava castejsie ako su obyc poradne, ci sa nahodou neskracuje . Ale netusim preco ta chce hned poslat do nemocnice. Kludovy rezim, magnezko a pravidelne kontroly sa daju absolvovat aj bez hospitalizacie.

autor
1. nov 2022

@ja_mama to ma tak upozornila že keby sa to zhoršilo na večer alebo cez víkend že tam by ma kontrolovali a dávali mi magnezium infuzne.. tiež si myslím že doma by mi bolo.. komfortnejšie chcem len proste aby to bolo všetko v poriadku .. ale ďakujem za rady

eri28
12. jún 2023

Ako si dopadla? starší príspevok to už je…

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre