Transfúzny syndróm

matulik19
15. feb 2022

Ahojte. Dneska som sa dozvedela, ze naše dvojičky majú TTS a musim ist na operáciu do Prahy. Momentálne som 18tt. Ste tu zienky take, ktoré ste to prekonali a mate pozitívne skúsenosti s tým? Samozrejme, ze som plná obáv a ukľudní ma ak sa nájdu také, čo mi môžu vliať trošku nádeje. Dakujem

labocca
15. feb 2022

@matulik19 ahoj..ja som cakala dvojicky/mali sme iny problem a tiez nas operovali v Prahe v UPMD. Su tam uzasni lekari a hlavne velki odbornici!!!!!!! Chodila som tam potom pravidelne na kontroly/tu som odmietla.....
Vzdy mi ochotne pomohli! Doteraz sme v kontakte s lekarmi.Drzim palce,bude to dobre!🙂

matulik19
autor
15. feb 2022

@labocca ďakujem ❤️ Verím stále, že to zvládnu obaja.

matulik19
autor
9. mar 2022

@labocca Ahoj, prosim ta, za akú dobu po operácii bolo detickam lepsie? My sme boli 10 den po op. na kontrole a u dr. Grochala a vobec neboli výsledky na aké je zvyknutý po tej operácii, maličký je stále pozadu o 31% a ma minimum vody. Začínam mat strach, ci operácia bola úspešná.

labocca
9. mar 2022

@matulik19 ahoj....
A boli ste predsa v Prahe?
My sme mali TRAP sy. po operacii mal syncek trosku tazkosti asi 2 tyzdne
A nejdete na kontrolu aj do Prahy?

matulik19
autor
10. mar 2022

@labocca Boli sme nakoniec v Prahe ano. No podľa toho ako sa rozhodnú po konzultácii s dr.Grochalom, ak sa to nezlepší, pojdeme tam ale mam strach lebo už ide o čas. Rozdiel je väčší a väčší. Ako keby ta operácia moc nezabrala alebo sa neprepalilo vsetko. Neviem, začínam mat obavu ako to cele skončí. Máličko vody mal na 10 ten po op, ktovie kolko ma teraz. Asi tomu daju čas do pondelka a potom sa uvidí, len ma zaujimalo, ci sa moze stat, ze to trvá trosku. Takze vy cca 2 týždne kym to bolo ok? Aj ked ste mali nieco ine ale dôležitá je ta regenerácia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre