Tehotenstvo a porucha zrážanlivosti krvi

veron2811
13. máj 2022

Zdravím, ženy, prosím, som tehotná, ešte len pár týždňov, mám poruchu zrážanlivosti krvi, neužívam žiadne lieky, som len sledovaná lekárom. Veľmi sa však bojím, aby sa niečo nestalo, nemala ste niektorá podobný problém s krvou a otehotnela ste? Brali ste nejaké lieky kvôli tomu? Veľmi ďakujem za každú info. 🙏❤️

e1i
13. máj 2022

@veron2811 ihned po zisteni tehotenstva sa objednat na kontrolu aby sa podla vysledkov ak treba nasadila co najskôr liecba.
Picham clexane aj uzivam aspirin protect cele tehotenstvo

veron2811
autor
13. máj 2022

@e1i som objednaná na krv v stredu, ale na výsledky sa čaká až mesiac 😢

e1i
13. máj 2022

@veron2811 mozno ti niečo da hned preventívne aspon do výsledkov. Co mas aky problém?

veron2811
autor
13. máj 2022

@e1i ja mám skôr slabú zrážanlivosti, že by to mohol byť skôr pri pôrode problém, lieky ktoré užívaš si na riedenie ci?

e1i
13. máj 2022

@veron2811 ano na riedenie mam. Tak uz uvidis co ti dr povie.

veron2811
autor
13. máj 2022

@e1i uvidíme no, len ten mesiac čakať, ach jaj

e1i
13. máj 2022

@veron2811 vravim ak treba mozno ti niečo da dovtedy hned a potom podla vysledkov upravi liecbu

veron2811
autor
13. máj 2022

@e1i na hematologii mi ten lekár povedal, že nie sú lieky na to, že až pri pôrode sa to bude riešiť plazmou alebo tak... Ale na gyn. ma lekárka upozornila, že teda dobre, keď on povedať ale potraty sa dejú do 12 týždňa... Dostrasena som riadne

e1i
13. máj 2022

@veron2811 to ma gynekolog pravdu, hoci dovod preco sa nie vždy zena dozvie. Prvy trimester je v tomto kriticky

laucia
13. máj 2022

@veron2811 ak mas slabsiu zrazanlivost tak to by az taky problem v tehotenstve byt nemal lebo ta zrazanlivost sa u zien v tehotenstve zvysuje....cize aj tebe sa zvysi....Riziko je ked je vyssia zrazanlivost, to sa musi riesit rychlo. Toto uprimne sa zrejme neriesi, ako pises ze povedal lekar a oni si uz budu musiet pri porode poradit. Ano potraty sa deju do 12tt ale aj po nom...ale to vseobecne. Kazda tehotna zena je v tom istom strese, tak klud... ja som prave v 12tt a ver ze mi uz teraz sa trasiem prehliadky a ani po nej to asi nebude o moc lepsie 🙂 ale to treba len prezit, hlavu hore!

fatima30
13. máj 2022

No ja som si pichala clexane do brucha od 2 tyzdna tehotenstva. Tiez som iba pacient sledovany v hematologickej ambulancii.

veron2811
autor
13. máj 2022

@e1i veď to, hádam bude dobre a nejako ten mesiac zvládneme

veron2811
autor
13. máj 2022

@fatima30 ale asi ste mali skôr hustejšiu krv a tento liek ste si dávali na riedenie, či?

laucia
13. máj 2022

@veron2811 ano clexan je na riesenie ako aj fraxiparin...nic na "zhustenie" v zasade nie je... mate nejaky druh hemofylie ci az take vazne to nie je?

veron2811
autor
13. máj 2022

@laucia chodím na kontroly raz za rok, dva... Lekem žiadne lieky, avšak v prípade operácie alebo nejakého zákroku mi musia podať krvnú plazmu, bolo tomu tak aj keď mi trhali zub napríklad... Mam deficit nejakého koagulacneho faktora, preto mam ako by redsiu krv

laucia
13. máj 2022

@veron2811 hlavne sa nestresuj...si pod kontrolou a do porodu je este daleko...pokial nemas nejake komplikacie tak by to malo byt okay, dolezite je ze o tom vies a vies na to upozornit 🙂 teraz je dolezite aby si bola v klude a nestresovala sa zbytocne tym co neovplyvnis

veron2811
autor
13. máj 2022

@laucia veď presne, stávajú sa aj také veci, ale verím, že všetko dobre dopadne, mne test digitalny ukázal len 2-3... Myslíte, že toto by teda nemal byt až taký problém?

laucia
13. máj 2022

@veron2811 tak nie som hematolog...ale s tym nic nenarobite... zavolajte gynekologovi, teda ak ste tak neurobili...objednajte sa na vysetrenie a upozornite ze mate co mate. A ak Vas hematolog nevie ze ste tehotna tak tam tiez treba zavolat a informovat sa ci treba prist na kontrolu skor alebo netreba. No a to je vsetko co mozete spravit. Verim ze to bude okay...treba mysliet pozitivne 🙂

veron2811
autor
13. máj 2022

@laucia ďakujem 😘bola som u gynekológa, to on chcel mať istotu, že je všetko v poriadku, hematolog tiež vie, idem na testy... Ale hádam sa nič dovtedy nestane, len sa bojím, mám prácu, kde som cely deň (12h) na nohách...

laucia
13. máj 2022

@veron2811 nie je za co☺️ o tom sa popripade porozpravajte s tym gynekologom... Ale ak sa citite okay a nemate nejake problemy (spinenie/krvacanie)... Tak by to malo byt v pohode... Popripade ak mate v praci moznost si trosku posedieť alebo zmenit mierne cez pracovny rytmus po dohode so sefom tak to mozete skusit.

veron2811
autor
13. máj 2022

@laucia ďakujem, upokojila ste ma 😇 verím, že bude dobre.... Hádam sa nejako bude dat dohodnúť ❤️

angel993
13. máj 2022

@veron2811 ja som si vydupala fraxiparine od začiatku tehotenstva. Síce som mohla mať len tabletky, ale 2x som mala MA kvôli tomu, že mi nezistili vysokú zrážanlivosť. Čiže ak máš nízku, tak teoreticky netreba lieky, ale budeš určite sledovana. A pri pôrode už budú vedieť na čom si, tak hneď zasiahnu, ak by sa niečo komplikovalo.

veron2811
autor
13. máj 2022

@angel993 ďakujem ti ❤️

michaela002
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre