Syndróm miznúceho dvojčaťa

abusa
7. feb 2016

Ahojte chcem sa len spytat bola som na kontrole u dr. (V cca 5tt). A te nam oznamil ze mame dva vaky to znamena ze cakame dvojicky 🙂 strasne sa tesim no citala som o syndrome miznuceho dvojcata co znamena ze jedno sa nezacne vyvyjat a ostane len jedno. Teraz mam strach lebo strasne sa tesim na dvojicky :O viete mi povedat aka je pravdepodobnost ze sa to stane a ake su priznaky? Dakujem

8291
7. feb 2016

Bože neštuduj takéto veci vôbec,ked ti sem začnú baby vypisovať,tak zistiš ze mas vlastne všetky patologicke priznaky a dokonca kontrakcie,si v 6 tt,takže v tichosti sa raduj a povedz si ako super ti je.lebo aj na radosť je ešte veľmi skoro.ked sa teraz stresuješ co budeš robiť pre boha v 7 mesiaci,ked tam ťa pichne,tu ta sekne,budeš mať kŕče v bruchu,pánva boliet,tak sa zblazniš lebo sa budeš báť že každú chvíľu budeš rodiť.Uzivaj si to a nie blbosti študovať.😁.

abusa
autor
7. feb 2016

@8291 taketo veci ma nerozhacu uz mam jedno tehu za sebou viem presne co ma caka. len tato jedina vec ma trapi lebo je dost casta teda aspon podla toho co viem.

8291
7. feb 2016

@abusa absolutne nato nemysli,vyhoď to z hlavy,lebo ti bude z toho hrabať.

bonaqa2013
7. feb 2016

načo ideš k lekárovi tak skoro. Keby som bola gyn tak napíšem na dvere oznam - Želané Tehu potvrdzujeme až od 8 tt.
Príznaky ani nečítaj - lebo potratíš z toho všetkého.... Raduj sa....

sardinka335
7. feb 2016

@abusa ved uz ta to rozhadzalo, inak by si nezakladala temu. Myslím ze ani lekari nevedia prečo sa tak stane a podobne...proste sa to stava, priroda vie čo robí.
Ja som svojho času čitala poradnu MUDR. Kouckého na porodnice. cz...a suhlasim s nim, ak ma zena potratiť tak potrati - tomu medicina nijako nezabrani lebo často ani nepozna pričiny. Ved napr. v iných krajinách ani krčok nevyšetruju a podobne...tu nikto nema veštecku gulu aby ti povedal pravdepodobnost ze ,,sa to stane,, ....nikto nevie.

abusa
autor
7. feb 2016

@bonaqa2013 to je pekne ze by si si dala takyto oznam ... Len vies ked chodis na asistovanu reprodukciu tak ta sleduju stale a aj takto skoro to si nevyberas takze reci typu naco tak skoro su trochu mimo.

nevesta1974
7. feb 2016

Ahoj, nam sa to stalo, nemala som ziadne priznaky, jednoducho na usg v 11tom tyzdni nam povedali, ze jedno z babatiek uz nevykazuje cinnost srdiecka a druhe sa vyvija normalne. Ani som potom nekrvacala, lekar mi vysvetlil, ze vraj to "babatko" zakrpatie a stane sa sucastou plodovych obalov. Nebol ziadny problem ani neskor v tehu ani pri porode a narodilo sa nam zdrave dievcatko. Urcite to zavisi aj od toho v kt.tyzdni tehu sa to stane a aj ked sa mi predchadzajuce reakcie na Tvoj prispevok nie velmi pacia, v jednom suhlasim so zenami, ze tento syndrom je dost casty, ale len vdaka velkym skorim usg sa na to pride a niekedy mozno celkom zbytocne to mamicku stresuje. My sme sa tiez velmi tesili a u mna napr.bolo potrebne skore potvrdenie tehu kvoli praci lebo pracujem v rizikovych podmienkach( ziarenie)

abusa
autor
7. feb 2016

@sardinka335 vidim ze sa vsetky vyznate 🙂 ja sa nebavim o potrate. A ja som sa pytala bab ktore o tom nieco vedia nie bab ktore si myslia ze potrat a SMD je to iste. Ale dakujem za ochotu.

abusa
autor
7. feb 2016

@nevesta1974 dakujem presne takuto odpoved som chcela pocut 🙂 od zeny ktora vie o com hovorim. Dakujem ako ja si s toho moc nerobim lebo co sa ma stat sa stane len ma to zaujimalo 🙂 dakujem

bonaqa2013
8. feb 2016

@abusa ale asistovanú repr. nerobí bežný gynekológ v bežnej obv. ambulancii. Žeby už aj to robili na obvode?

horseshoe
8. feb 2016

@abusa Ahoj. ja aktualne cakam dvojicky. Syndrom miznuceho dvojcata neni nic ine ako to ze sa jedno z dvojciat prestane z nejakeho dovodu vyvijat a odumrie v maternici. Toto sa moze stat az do cca.20.tyzdna. Telo odumrety plod "mumifikuje" a potom sa porodi spolu so zivym.
Tieto info mam od mojho gyndosa. Tiez ma stale upozornoval ze sa nemam radovat lebo to moze dopadnut vselijako este...No ale chvalabohu dobre je to.

abusa
autor
8. feb 2016

@bonaqa2013 ale nikto tu netvrdi ze som bola u svojho obvodneho lekara!!! Sono na potvrdenie tehotnosti mi robili v centre tak ked nevies sa radsej nevyjadruj.

abusa
autor
8. feb 2016

@horseshoe dakujem 🙂

sono2
8. feb 2016

@horseshoe aj v časopise zdravie to tak je. Doktor číta časaky😁😁

@abusa kup si zdravie mesačník na obálke s Kristínou. Tam o tom vsetko máš napísané. Ja to veľmi zaujímavé. A taktiež odporúčam viac o tom nediskutovať.

sono2
8. feb 2016

@abusa veď nebuď nahnevana. Baby ti chcú dobre. Určite sa tu nájde niekto taký, čo zažil nejakú hrôzu, celé to tu opiše a ty budeš len v strese

horseshoe
8. feb 2016

@sono2 hehe, to neviem, mozno to aj pisal on 😀 😝

@abusa ono ja ti poviem jednu vec na tieto strachy co mas - urcite veci v zivote nemozeme ovplyvnit nijako - strach ti v tomto nijako nepomoze, ba mozno prave este poskodi. takze mysliet pozitivne, nemas preco si dopredu namyslat, ze to zle dopadne....preco si radsej nehovorit, ze to dopadne super? 😉

a este asi ti gyndos naordinoval duphaston - tak ho uzivaj - ja som brala 2krat 1 tbl. denne - cisto preventivne kvoli tomu ze su 2 plody, nemala som problemy...

sono2
8. feb 2016

@horseshoe ona bola v centre car, takze utrogestan urcite berie!

horseshoe
8. feb 2016

@sono2 aha, tak ja toto nepoznam, v car som nebola. tak potom je vsetko ok. viac urobit nemoze.

abusa
autor
8. feb 2016

@sono2 hej bola som v care ale dali mi progesterone lieky ale myslim ze vsetky tieko lieky su na jedno kopyto ;)

lubiduch
8. feb 2016

@bonaqa2013 to je super oznam...ale myslim to ironicky....predstav si ze existuje velmi vela zien ktore napr maju mimomaternicove tehotenstvo a ine komplikacie ktore musoa byt vysetrene okamzite.
Ja osobne som do 9.teho tyzdna pri oboch tehotenstvach aj pobyt v nemonici stihla...nehovoriac o milion testoch krvnych ktore musi gynekolog spravit co najskor aby vedel pripadne zenu navigovat do inych ambulancii (stitna zlaza,hematologia, atd...)...
Ja ked som volala do ambulancie ze chcm termin, tak som dostala o 2.5tyzdna...im vravim ze predpokladam ze som na konci 5tt resp zaciatku 6tt a dostala som termin este v ten den....

@abusa nemysli na take veci. Si po asistovanej reprodukcii, zial sa cudujem ze chyba v CAR psychicka priprava kde by zenu pripravili na to ze nie bude mat dvojicky ale ze vlozia dve lebo pravdepodobnost ze sa ASPON jedno uchyti je vacsia. Vsetko je tak ako ma byt...tak isto asi neplaces za embryami ktpre sa nevyvijali dobre a teda boli nepouzitelne,resp za embryami ktore ostali zmrazene. tak treba brat aj tehotenstco tak ze ak sa uchyti aspon jedno je to super a to druhe zrejme nebolo zivotaschopne. Ak sa uchytis obidve, tak este lepsie. Je to bezne, aj zdrava zena v zivote velmi vela krat "potrati" hned na zaciatku tehotenstva, ani o tom nemusi vediet, mysli so ze par dni meska menzes. Dovod je ze plod nie je zivotaschopny a telo ho vypudi same...znie to tvrdo, ja ti nechcem brat idealy ale je to prirodzeny vyber v prirode....necitaj si teda taketo veci ked ta to vie tak rozhadzat a mysli pozitivne ze si tehotna....

red_cat
8. feb 2016

@horseshoe Najhoršie je že strach a myšlienky na to sa ani moc ovplyvniť nedajú... takže zakladateľku témy chápem. My sme sa snažili, keď sme to v 6tt zistili že čakáme dieťa tak som sa okrem radosti začala aj brutálne sledovať a stresovať..stále som mala ladové ruky, triašku žalúdka a nemohla som nič zjesť... o týždeň som potratila...
a už teraz mám obavy, keď sa podarí znovu, nie z toho že potratím, ale že budem opäť v strese a nebudem to vedieť ovplyvniť:-/

sono2
8. feb 2016

@abusa vôbec nie. Utrogestan sa lepšie vstrebáva aj je účinnejší. Ale tak, vidím, že by si asi radšej čítala, že to bude na hovno a najradšej sa pripravila na najhoršie.

Žena! Čakáš dvojky! Teš sa

simca06022011
8. feb 2016

@abusa no menej treba citat :D A mysliet pozitivne... co sa ma stat stane sa a nepomozes si vobec strachom 🙂)) Ja som stastna ze som cele tehu nemala cas citat, max. tak co treba vybavit a co treba kupit (aj to iba v papieroch co som dostala v poradni...) a detto ani konika som do 1,5 roka nepoznala cize som za kazdou uzlinou nehladala rakovinu :D no tym som chcela povedat ze nie je zle "vediet viac" ked je to treba, ale ked to nie je potrebne.. tak radsej nevediet :D Drzim palce 🙂)

genialitka
8. feb 2016

@abusa
ahoj 🙂 ja som tiez zazila tento syndrom. V 5 tt som mala dve minibabatka, ale tam ma doktorka hned upozornila, ze to druhe minibabatko je mensie a nejak sa jej menej pozdavalo. Hoci ja som sa na deticky tesila, jedno sa prestalo vyvijat. Nemala som ziadne problemy ani bolesti. Tak teraz sa tesim aspon na jedno, ktore sa v brusku javi ako celkom zive 🙂 Takze chapem tvoje obavy, ale prave teraz sa skus tesit z akehokolvek poctu deti v brusku 🙂

gabyvt
8. feb 2016

@abusa mne pri prvom ultrazvuku pri prvom dieťati tiež diagnostikovali SMD, boli tam dva vaky, ale jeden nebol tak zreteľný ako druhý, pri kontrolnom ultrazvuku tam už dvojča nebolo. Ake určite to nebude tvoj prípad, nevešaj hlavu a mysli pozitívne 😉

sabina1975
8. feb 2016

@bonaqa2013 mam kamosku co s takymto nazorom prisla o jeden vajecnik pretoze jej neskoro zistili mimomaternicove a teraz uz takmer rok sa pokusaju s jednym napoly funkcnym otehotniet ja som po MA tiez bola v 5 tt a hned mi nasadila duphastone na udrzanie a este pred otehu mi hned doktorka povedala ze max 5 dni po vynechani menzesu mam prist nemam cakat dlhsie

anakristina
8. feb 2016

Normalne uz rozmyslam ze sem nebudem chodit ale nie preto aby som sa nestresovala ale kvoli niektorym zenam ktore tu pisu take ostre komentare.niekedy az mam pocit ze to pise chlap.tej ktora pise ze by dala ten oznam este asi nepraskol vajickovod kvoli tomu ze jej tehu chceli potvrdit az v 8tt a bolo mimomaternicove.ak sa ma plod potratit tak sa potrati.ano.ale kludovy rezim a duphaston v niektorych pripadoch kedy este len existuje hrozba mozu pomoct.ak sa tym ukajate ze kritizujete tak chodte na diskoteku a provokujte opite baby a kritizujte ich ale tu mate byt slusne a tolerantne!!!!!

lori81
12. feb 2016

@abusa ahoj mne sa to zrovna stalo. Tiež po ivf..zistene v 5+5tt dva gestacne vacky jeden 10 mm a druhy 9mm v jednom plod už bol v druhom bolo vidno len naznak. Kontrola o 4 dni 6+2tt akcia ❤❤ u oboch bola viditeľná plody mali okolo 4 mm. A dnes kontrola 7+2tt podľa ms jeden plodik bez ❤ akcie druhy 9,3 mm so ❤ akciou. Tak som s toho veľmi smutná. Ale beriem to tak že som vďačná aspoň za jedno. Nieje to môj prvý vklad s viem aké ťažké je vôbec sa dostať cez 1 trimester...mne sa to ešte nepodarilo. Ale pevne dúfam že aspoň tento bojovnik zo zvládne😍

nini1010
12. feb 2016

Boze to co su za otazky???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre