Stres v tehotenstve

puncova
18. dec 2012

ahojte....mam problem a neviem s kym sa o tom poradit.....som v 32tt........a mala som v tehotenstve stresy....ani nie tak stresy ako som sa vacsinu casu v tehotenstve trapila, lebo s manzelom to medzi nami nebolo idylicke....bojim sa o maleho....mohlo sa mu nieco stat???ake dosledky su na babatko ked je zena alebo sa zena v tehotenstve trapi.....minuly tyzden som bola v nemocnici jednorazovo mi po takej vacsej hadke vyskocil tlak.....ale zasa tie nase stavy hadok boli viac menej jednorazove....cez tyzden ked je prec mam klud..oddyxujem. citam si.....hm????baby poradte,

xlucia
18. dec 2012

@puncova je to nepravdepodobne. zeny rodili deti aj pocas vojny ked boli ine stresy. uprac si to v hlave, dôlezite je dieta. a kup si magne B6 a daj si nejaky dobry caj, medovkovy na upokojenie

puncova
autor
18. dec 2012

magne b6 mi naordinoval aj doktor.....vysledky u lekara mam v poriadku chvalabohu vsetky a aj ultrazvuk je ok.....

conquestor
18. dec 2012

Ahoj,neboj,ja som mala take strasne stresy v tehotenstve ze az az... a mame krasnu zdravu dcerenku,dokonca ani placliva nieje,toho som sa tiez velmi bala.Takze klud a nicoho sa neboj.... 🙂

karin1234
18. dec 2012

ahoj, neboj sa všetko bude dobré ale tak predsa sa pokús byť v klude lebo ku konci ide dosť tlak už hore a stres tomu ešte dopomáha.

puncova
autor
18. dec 2012

viete, b ojim sa..lebo ked som si vyguglila stres v tehotenstve, nenormalne clanky mi nabehli.....stale si myslim, ze mozno je to individualne...ale aj tak sa bojim....vsetky sme v tomto rovnake ze????ale viete ze aj tak sa bojim....

zuzana909
18. dec 2012

@puncova vieš to na čo sa programuješ tak sa aj stane, ak si budeš predstavovať čo strašné sa môže bábu stať tak sa aj môže, tomu by som prikladala väčšiu váhu ako stresu.
ja som pri prvom bola stále podráždená, na všetkých som sa hneď rozčúlila a nakričala, malej sa nič nestalo a bola veľmi dobré a kľudné bábo.
pri druhom tehotenstve som bola kľudná, mala som pokoj a náš drobec je teraz podráždený miesto mňa je nevrlejší 😒

namarie
18. dec 2012

@puncova keby to malo mat vplyv tak neviem ako by moja dcérka teraz vyzerala, moje tehu bolo neplánovane, po pol roku vzťahu s priateľom, o nič dlhšie sme sa nepoznali, o pozitívnom teste sa dozvedel p telefóne, bola som rozhodnutá isť na potrat, ale čo som sa dočítala na nete no hrôza a kohokoľvek som sa pytala, nedostalo sa mi slovka opory, po USG u Dr. som sa rozhodla si bábo nechať, oznámila som to mame a priateľovi som dala na výber, že buď ostane a bude sa so mnou o malú starať, alebo odíde, ostal, ale moje tehu hormóny mi stále tlačili myslienku, že je s nami len z povinnosti a ze to takto nechcel, z čoho vznikali hádky, moje spolubývajúce na internáte mi robili zo života peklo, zo všetkých strán ma ľudia bombardovali hláškami, ze nenávidím svoje dieťa ak nenechám školu (mám vážne dôvody prečo som ju nenechala), v 9. mesiaci som robila skúšky, dva týždne pred pôrodom som slabo krvácala, v 23. tt mi zistili, že mám niečo s obličkou... A malá je tu, živá, zdravá, veselá chvála Bohu 🙂

puncova
autor
18. dec 2012

dakujem dievcta,,,,,,

puncova
autor
18. dec 2012

@zuzana909 ...dakujem, ale ty si mi teraz dala.....zas dalsi xrobak do hlavy...ale nemyslim ze som na to naprogramovana, skor sa bojim a myslim ze je to normalne..asi by som sa bala, aj keby bolo cele moje tehu v uplnej pohodicke..stale sa zena o babo boji,,,,,ci sa myslim???

matozazzo
18. dec 2012

Neboj, skoro kazda z nas si presla nejakymi stresmi... Aj ked to nie je zdrave a dobre, ale, co narobime. Ak by si bola v strese nonstop, nejedla alebo brala lieky na ukludnenie, ublizila by si babu viacej. To su uz hormony, obavy z porodu, z toho, co bude, lahko sa asi nechas vyprovokovat... Mne uz liezlo na nervy, ze som doma, nemozem sa poriadne zohnut, vonku horuco, nemozem ist tam-hentam, musim toto hento, stale sa nieco naslo 😀 A hadky kvoli blbostiam. cely tyzden sa tesis na manzela a ked pride, hadka je na streche 🙂 To je ako s darcekmi u deti. tesia sa az tak, ze zlostia a placu 🙂 Trosku sa ukludni, nez nieco urobis, povies, napocitaj do 10, pohladkaj si brusko, pomysli na babo a uvidis, uz len tym sa ukludnis. A nad kopou veci mavni rukou, zivot ide aj bez toho 🙂

majka99999
18. dec 2012

Neboj, kazda buduca mamicka preziva nejaky stres, doma, v praci, v skole... Ja som mala superstresy v praci - mala som na starosti 17 ludi a zhora nikto nebral ohlad na to, ze som tehotna plus v druhom mesiaci hospitalizacia na koznom (vyhadzala som sa tyzden pred svatbou a do piatku nebolo iste, ci ma pustia 😀 som sa nechcela vydavat, ale co uz 😝 )... A malinky je dobre dieta, dokonca skoro vobec neplace.
Oddychuj a relaxuj, ved uz si na materskej, nie? 😉
@puncova

something
18. dec 2012

Ja som mala tiez v celku doooost velke stresy, obrovske hadky, rozchody a prichody atd... No a teraz neviem ci to, ze maly je nervak ,nemam prisudzovat aj tomu. Nie je urevanec, to nie..Ale ked mu nejde chytit hracka, je nervozny, ked sa mu nepaci na brusku, je nervozny a strasne krici. Neplace, ale doslova hulaka...Neviem ci to moze byt tym, ale mozne to je, a mozno je len po rodicoch 🙂

puncova
autor
19. dec 2012

@something presne co pises, prtesne my dvaja s muzom....ja som totiz to zistila v siestom mesiaci ze sa mu zapaluju lytka.....riesila som to, ale moj muz si mysli ze kto krici viac tak ten ma pravdu a heslo cislo jeden je zatlkat, zatlkat a zatlkat....takze to bolo prvykrat v extreme...potom som sa nejako ja aj on ukludnila a v polovicke 8 mesiaca zas to iste len o cosi horsie s tym rozdielom, ze uz to neskoncilo len pri kriku.....ale zas ani celkom bitka to nebola ale to nie je podstatne.....utiekla som k mame a samozrejme celej rodine vsetko povedala....v tom som si namerala vysoky tla 160 na 103 a tep srdiecka 130..automaticky na pohotovost so mnou sestra bezala a oni si ma zas automaticky tyzden nexali....brusko ani nic mi xvalabohu netvrdlo....a vysledky a usg vsetko v poriadku...moj muz bol na tyzdnovke a cely tyzden sluboval a prisahal ze sa zmeni....nexcela som sa k nemu znova vratit, ale kazdy naokolo ze ako to bude, maly bez otca, krstiny bez otca....cela rodina mi vravela nex mu dam druhu sancu....v piatok si pre mna dosiel do nemocnice a kvoli malinkemu aby mal otca som ostala...odvtedy ja ako vymeneny....sedi mi vedla zadku, v nedelu dovaril obed, v sobotu upratal, hladka ma, mojka ma....neviem dokedy.....prisaha ze navzdy lebo mna pocit straxu co nas este caka prepadne hocikedy a poviem mu to....riesim to proste stale a on mi s kludom vysvetluje ze prestane..niekedy si myslim, ze nikdy neprestane ked je taky ale zas doteraz neprestal lebo nemal dovod, teraz som to povedala celej rodine a hanbi sa aj pred svojimi rodicmi aj pred mojou mamou....vidim na nom ze sa vyhyba kazdemu....ale prem oze sa ak musi, ponizi, zatne zuby a ide.....inak som napozaj v pohode, ked bol prec cely tyzden ja streesy nemala, len ked bol doma....pohadali sme sa ale zasa to boli normalne manzelske hadky....len tyx hadok v 6 a 8 mesiaci sa bojim.....

lusiandela
10. jan 2014

Dievky často si čitam vaše bloky...a pomahaju mi,veľmi.
Ja som sa ku manželovi vratila po 9 mesiacoch odlučenia v domnení,že sa niečo zmeni a vidima šťastnej rodiny mi uuplne zatemnila mozog.Máme už spolu 4ročnu dceru a teraz som v 6mesiaci a čakam chlapčeka...no prišiel šok ktorý ma prebral zo sna..3dni pred Vianocami som skončila na zemi s monoklom pod okom,pre ktorý som 7dni nevyšla s bytu,boli to tie najhoršie Vianoce.Neprišlo ospravedlnenie nič podobne...a ja som podala žiadosť o rozvod....znova! Čo je už dosť smiešne,že som bola taka naivna len nemam odvahu isť za našimi aj s dvoma detmi a povedat im že mali pravdu....bude to tažke snáď ma dokažu prijať späť...tak držte palce

lusiandela
28. nov 2015

Aké to je zvláštne čítať to po takej dlhej dobe...koľko veci sa zmenilo...syna som porodila volal Max...volal preto lebo mi v maji 31 zomrel...na herpes vírus...až neuveriteľne... tri dni pred jeho smrťou som sa s ex stihla rozviesť a všetky moje hodnoty sa úúúúplne zmenili .
Všetko čo sa stalo ma poznačilo a ukázalo mi ,že odísť od manžela nie je to najhoršie v živote...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre