Spomalený rast hcg v 6. týždni

qiqulqa
20. jan 2017

Chcela by som sa opytat ci bol niekto v podobnej situacii a ako u neho tehotenstvo dopadlo. V pondelok v 5+3 som skoncila v nemocnici so zakrvacanim tmavou krvou. Na usg este babo nevideli, vedla gestacneho vaku hematom, pravdepodobne starsi (otehotnela som po zakroku chromopertubaciou). Hcg pri prijme bolo 17000. V stredu 5+5 hcg 27500, dnes 6+0 hcg necelych 34000, na sone zacali byt viditelne struktury dietatka ale srdiecko este nie, s tym ze hematom je tam stale, ale gestacny vak je cely pravidelny neposkodeny. Spinim cely cas hnedym vytokom, bez cerstvej krvi. Mala ste niektora podobnú skusebost, ci je nadej ze sa mimko udrzi alebo bohuzial sa u nas spusta potrat. Dakujem za odpovede.

sibalka21
20. jan 2017

Nemala som skusenosti, ale logicky, ked HCG stupa nemoze sa u teba spustat potrat... Pises, ze najprv bol iba vak a teraz je aj babo.... Z coho vyplyvas, ze sa ti zacina potrat? Spinit predsa mozes aj z toho hematomu, cize si nemyslim, ze teraz ide o nejaky potrat, co bude dalej, uz vie len priroda ....

qiqulqa
autor
20. jan 2017

Zaujima ma skor ten narast hcg, ci mal niekto nie 2_nasobne hodnoty a 2-3 dni (ako sa vsade uvadza ze by malo narastat) ako mam ja a bolo to v poriadku a dietatko sa v poriadku donosilo

sibalka21
20. jan 2017

Ale jasne ze hej... Neries ziadne tabulky ak ti lekar nepovedal, ze je to zle, tak sa zbytocne nestresuj nad takymi vecami... Babo tam je, teraz je hlavne aby zacalo bit srdiecko...

bienennest
20. jan 2017

@qiqulqa Ahoj, pozri si tuto tabulku s primernym rastom HCG v krvi pocas tehotenstva.. http://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdravi...
vyzera, ze si uplne v norme, takze skus sa nad tym tak nezamyslat.

ak chces preventivne predist potratu, uzivaj magnezium a selen v prvych tyzdnoch tehotenstva. Mozes si o ich ucinku precitat tu - https://www.modrykonik.sk/blog/bienennest/article/horcik-magnezium-a-plodnost-lo1ca2/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre