Som otvorená?

23. jan 2024

Ahojte baby. Som 37tt. Lekárka sa mi nevyjadrila či som otvorena alebo nie , ona to väčšinou nerieši. Do správy napísala hrdlo mediosakrálne , 2cm , vonkajšia branka pre prst , hlavička nalieha. Tak čo to prosím znamena? Tie dva cm ?

tani777
23. jan 2024

Ze krcok je dlhy 2cm a otvoreny na 1 prst..krcok sa skracuje a otvara,u prvorodiciek sa vacsinou najprv skracuje a tak otvora,u viacrodiciek to byva zaroven..vies ono sa to kludne moze zmenit aj za hodinu,alebo nezmenit este 3 tyzdne 🤷‍♀️ zato ti nechcela dr.hovorit,ono je to viac-menej zbytocne

sejbipi
23. jan 2024

Keby máš dostatočne skrátený krčok, tak by ťa určite oboznámila, ale stále je to v procese. Mne lekár povedal, nech sa pomaly pripravím až keď bol úplne skrátený krčok a bola som na 2cm- to bol pondelok, v piatok som rodila

autor
23. jan 2024

Aach , a ja som sa potešila že už sa niečo pomali začína robiť. Som druhorodička , pri prvej som prenášala a skončila na oxitocíne 12h ...už to nikdy v živote nechcem zažiť taku bolesť. Takže , k bližiacemu pôrodu musí byť krčok uplne skráteny? Ako to zvykaju písať do správy?

anavixy
23. jan 2024

Nie nemusi byt skrateny, krcok sa skracuje pocas porodu, na to su tie kontrakcie, ked sa krcok uplne skrati - spotrebuje, vznikne tzv. branka, cez ktoru potom prechadza plod von. Vonkajsia branka pre prst znamena ze krcok je na vonkajsej strane (vnutorna branka je ta smerom dnu do maternice) orvorena tak ze dl nej vojde 1 prst, takze malicko (co ale vobec neznamena ze neporodis do tyzdna napr..). Na 37tt mas uplne normalny nalez ktory netvrdi ani ze uz uz porodis ale ani to ze sa nic nedeje a budes prenasat.. 🍀

nevenka
23. jan 2024

V 37 tt. stale nie si v termine, ja by som to nesilila. Nutene som musela ist na vyvolavanie v 39 tt., a v 38 tt., sice tretie a stvrte dieta, ale teda radsej by som bola, keby boli v termine. Mali silnu zltacku, boli mensi, spavi, bolo to narocne. Posledne 2 tyzdne dozrieva nervova sustava.
Ako druhorodicka som mesiac pred terminom bola na 5 cm, no a mala som zazmluvneneho lekara (siel na dovcu v septembri 🙄 ), takze 3x Hamilton a potom horko-tazko sa spustil porod, 4 dni po termine a bol paradoxne najdlhsi zo vsetkych. Sranda je, ze tie dalsie, hoci boli skor a vyvolavane, tak boli pomerne rychle. Ale s oxytocinom, co bol len ten posledny, napumpovali ho do mna vela, lebo sa robil zatazovy test kvoli mojmu tlaku a placente, lekar zvazoval aj sekciu, nakoniec som sla klasicky. Ale bolest bola brutal, ale len ku koncu nastastie.
Takze radsej si este uzivat, ze je babo v brusku a pekne dozrieva. Mne tak hovorili, ze kazdy den ci hodina v bruchu sa rata k dobru. Ine je, ked babo musi kvoli zdravotnym komplikaciam skor von. Ale ak je vsetko ok, mate este kopu casu.

lneviemmeno
23. jan 2024

teraz si citam vdaka tebe aj ja spravu z 36+5 a mam napisane rovnako, ze hrdlo dlzky 2cm, branka pre spic prsta a hlavicka balotuje nad vchodom🤷🏻‍♀️som prvorodicka, neviem😂😂😂

anavixy
23. jan 2024

@lneviemmeno tam u teba je to este menej pokrocily nalez (hlavicka balotuje, takze este nenalieha uplne, pre spic je este menej nez na prst), na tvoj tt tiez akuratny 🙂

lneviemmeno
23. jan 2024

@anavixy teraz som uz 38tt, vo stvrtok idem do poradne tak uvidim co povie, ale mne tento lekar moc nehovori nic a ani mi do knizky nic nezapisal, tento nalez viem len kvoli tomu ze som bola na pohotovosti😀😃

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre